window.dataLayer = window.dataLayer || []; function gtag(){dataLayer.push(arguments);} gtag('js', new Date()); gtag('config', 'UA-78249870-1'); gtag('config', 'AW-10827022417'); window.dataLayer = window.dataLayer || []; function gtag(){dataLayer.push(arguments);} gtag('js', new Date()); gtag('config', 'G-K77WYTRGCY');
×
Filtry
Rozszerzenie 18 cm do barierki rozporowej Caretero

Rozszerzenie 18 cm do barierki rozporowej Caretero

Solidna, łatwa w montażu i nowoczesna. To główne cechy metalowej barierki rozporowej Caretero, idealnej do zabezpieczania drzwi, schodów i przejść o szerokości od 77 do 83cm. Metalowa barierka rozporowa posiada dwustopniowy mechanizm otwierania, dzięki któremu nawet starsze dziecko nie będzie w stanie jej sforsować.
Cena 34,46 zł

Bramki na schody

Zastanawiasz się, czy twój dom jest odpowiednio przystosowany do przebywania w nim małego dziecka? Jeśli chcesz zwiększyć bezpieczeństwo malucha i zasłonić wejście na piętro, zamontuj bramki zabezpieczające na schody. W ten prosty sposób uniemożliwisz raczkującemu dziecku wspinanie się po stopniach i wchodzenie do tych części mieszkania, w których dziecko mogłoby zrobić sobie krzywdę.

Bramki na schody — barierki bezpieczeństwa dla dzieci

Dla maluszka zaczynającego raczkować lub stawiającego pierwsze kroki zwiedzenie wszystkich miejsc w domu jest niezwykle atrakcyjnym zajęciem. Małe dziecko nie jest świadome niebezpieczeństw, jakie na niego czyhają, dlatego to rodzice muszą zatroszczyć się o zdrowie maluszka. W tym celu powstały bramki na schody, które stanowią dla dzieci przeszkodę nie do pokonania, a jednocześnie nie przeszkadzają domownikom.

Bramki zabezpieczające dla dzieci produkowane są z drewna, metalu i plastiku. Rodzaj i kolor barierki warto dopasować do wystroju wnętrza. Do eleganckich, drewnianych schodów najbardziej pasuje bramka z drewna, natomiast wnętrza urządzone w stylu industrialnym będą się lepiej prezentować z barierką metalową.

Kiedy zamontować bramki na schody?

Niemowlęta zaczynają raczkować zazwyczaj między 8. a 11. miesiącem życia. Choć na początku małe dzieci eksplorują najbliższe otoczenie z dużą dozą ostrożności, w krótkim czasie ciekawość wygrywa nad strachem i maluszki docierają do miejsc, w których być nie powinny. Jednym z nich są właśnie schody. Niektóre dzieci bez wahania zaczynają się po nich wspinać lub próbować z nich schodzić, co grozi upadkiem i stłuczeniami. To właśnie w domu dochodzi do największej liczny urazów. Kiedy zauważysz, że twoja pociecha staje się coraz bardziej aktywna i zaczyna samodzielnie poruszać się po mieszkaniu, warto w tym czasie zainstalować bramkę ochronną na schody.

Gdzie powinny pojawić się bramki zabezpieczające?

Bramki zabezpieczające dla dzieci można montować nie tylko przy schodach, ale i w innych miejscach, do których dostęp powinien być ograniczony. Barierki instaluje się po to, aby czasowo odgrodzić przejście do niektórych pomieszczeń, np. do kuchni, gdzie znajdują się ostre przedmioty lub łazienki, w której przechowuje się kosmetyki i chemię gospodarczą. Dużą popularnością cieszą się również bramki zabezpieczające kominek. Warto pamiętać o tym, że bramka zabezpieczająca schody musi znaleźć się zarówno u szczytu jak i na dole schodów.

Montaż i zabezpieczenia bramek na schody

Sposób montażu bramki na schody zależy od rodzaju barierki. Wyróżnia się bramki zabezpieczające przykręcane do ściany oraz bramki rozporowe. Aby zainstalować bramki przykręcane konieczne jest wywiercenie otworów, natomiast barierki rozporowe przymocowuje się za pomocą wkrętów lub taśmy dwustronnej. Obydwa typy barierek można zakładać zarówno na szczyt schodów jak i na ich dół. Barierki rozporowe świetnie sprawdzą się nie tylko w domu, ale i w czasie wyjazdów, ponieważ ich montaż jest łatwy i szybki. Ponadto ten typ barierek nie pozostawia nieestetycznych śladów na ścianach czy ościeżnicach.

Bramki na schody wyposażone są w specjalny sposób ryglowania, który uniemożliwia dzieciom ich otwarcie. Kratkę można zamykać i otwierać jedną ręką, dlatego barierka nie ogranicza rodzicom poruszania się po mieszkaniu. W razie potrzeby do barierki rozporowej możesz dokupić rozszerzenie. Dostępne w naszej ofercie rozszerzenie do barierki rozporowej Cartero pozwala zabezpieczyć przejścia o szerokości aż do 118 cm.

Zobacz naszych producentów

Kontakt

Jeśli masz pytania napisz lub zadzwoń!

Nasi eksperci są do Twojej dyspozycji od poniedziałku do piątku od 08:00 do 16:00

Kontakt

Zapisz się do newslettera i odbierz

20 zł w prezencie na pierwsze zakupy!

Newsletter