window.dataLayer = window.dataLayer || []; function gtag(){dataLayer.push(arguments);} gtag('js', new Date()); gtag('config', 'UA-78249870-1'); gtag('config', 'AW-10827022417');
×
Filtry

Poduszki ciążowe możesz śmiało stosować już od pierwszego dnia ciąży. Rogal ciążowy to nie tylko wsparcie dla kręgosłupa mamy, podczas gdy jej brzuszek rośnie, ale i dla dziecka. Jest to wielofunkcyjny gadżet, który zostanie z wami na długo. Jaki rodzaj poduszki wybrać? Która będzie najodpowiedniejsza? Pomagamy!

Poduszka ciążowa U a poduszka typu C — jak wybrać?

Najpopularniejsze modele poduszek ciążowych to te w kształcie liter U oraz C, jednak która jest lepsza? Tak naprawdę wszystko zależy od wypełnienia. Obie te "literki" pozwalają na ułożenie ciała w odpowiedniej i wygodnej dla ciebie pozycji. Poduszka w kształcie litery U lepiej sprawdzi się dla wysokich kobiet. Otuli cię ona z każdej strony, co z pewnością jest sporą zaletą. Pamiętaj, że spanie na lewej stronie jest bardzo ważne.

Rodzaje poduszek ciążowych:

  • poduszka ciążowa 9— w kształcie cyfry "9", zapewnia podparcie całej linii ciała;
  • poduszka ciążowa U— w kształcie litery "U", idealna zarówno podczas ciąży, jak i po narodzinach dziecka;
  • poduszka ciążowa C — w kształcie litery "C", najpopularniejszy model, klasyczna poduszka ciążowa do spania;
  • poduszka ciążowa J — w kształcie litery "J", jest to długa poduszka do spania, która zapewni ci komfortową pozycję;
  • poduszka ciążowa 7 — w kształcie cyfry "7", umożliwia spanie na boku;

Jak spać z poduszką ciążową?

Zastanawiasz się, jak używać poduszki ciążowej? Dlaczego w ciąży warto spać na lewym boku? Wiele mam może o tym nie wiedzieć, ale spanie na lewej stronie pozwala na zapewnienie dziecku odpowiedniej pozycji, dopływu tlenu oraz poprawia to jego krążenie krwi w organizmie. Taki układ ciała wpływa pozytywnie nie tylko na brzdąca w twoim brzuchu, ale i na ciebie. Poduszkę ciążową, np. taką w kształcie litery "C" najlepiej dopasować do swojego ciała. Plecy są osłonięte, a górna część znajduje się pod twoją głową. Pomiędzy nogi wsadź dolną część poduszki. Gotowe — komfort zapewniony!

Wielofunkcyjna poduszka ciążowa — do czego jeszcze może się przydać?

Poduszka ciążowa do spania czy do karmienia? Nie ma to znaczenia. Taki gadżet przyda się każdej mamie od czasu ciąży, aż po karmienie czy nawet rozwój brzdąca. Świetnie sprawdza się do trzymania dziecka. Możesz użyć jej jako wsparcie kręgosłupa podczas snu, korzystania z laktatora czy po prostu odpoczynku. Okaże się także sporą pomocą w nauce samodzielnego siadania przez twojego maluszka. Jest ona po prostu wygodna. Sen z takim gadżetem to prawdziwy relaks.

Na rynku znajdziesz mnóstwo różnych materiałów, kolorów jak np. szary, różowy, biały, niebieski itp. Zwróć jednak głównie uwagę na poszewkę oraz na wypełnienie. Celuj w bawełnę, która odporna jest na pranie i długo pozostanie miękka i przyjemna w dotyku. Wypełnienie powinno być antyalergiczne. Popularnym rozwiązaniem jest włókno silikonowe, ale oczywiście nie jest to wyznacznik. Rozglądnij się i znajdź coś dla siebie. Miłych zakupów.

Zobacz naszych producentów

Kontakt

Jeśli masz pytania napisz lub zadzwoń!

Nasi eksperci są do Twojej dyspozycji od poniedziałku do piątku od 07:00 do 15:00

Kontakt

Radosnych zakupów w oczekiwaniu na Święta! Rabaty do -40%