window.dataLayer = window.dataLayer || []; function gtag(){dataLayer.push(arguments);} gtag('js', new Date()); gtag('config', 'UA-78249870-1'); gtag('config', 'AW-10827022417'); window.dataLayer = window.dataLayer || []; function gtag(){dataLayer.push(arguments);} gtag('js', new Date()); gtag('config', 'G-K77WYTRGCY');
×
Filtry
Laktator elektryczny Canpol 12/201

Laktator elektryczny Canpol 12/201

Nowej generacji laktator elektryczny Canpol babies pozwala na bardzo skuteczne i dokładne odciąganie pokarmu bez żadnego wysiłkuPosiada aż trzystopniową regulację rytmu ssania wzorowaną na naturalnym, dwufazowym rytmie ssania dziecka. Tryb rozruchu odwzorowuje szybkie ssanie dziecka stymulujące wypływ pokarmu z piersi (I faza ssania), tryb naturalny oraz mocny odzwierciedlają wolne i głębokie ssanie mleka (II faza ssania). 
Cena 198,85 zł
MEDELA GORSET EASY EXPRESSION ODCIĄGANIA BIAŁY M

MEDELA GORSET EASY EXPRESSION ODCIĄGANIA BIAŁY M

Czym jest biustonosz do odciągania pokarmu? Biustonosz do odciągania pokarmu (umożliwiający wykonywanie tej czynności bez użycia rąk) podtrzymuje lejki podczas odciągania, dzięki czemu możesz swobodnie obsługiwać laktator i zająć się innymi rzeczami. To doskonałe rozwiązanie dla zajętych mam!
Cena 141,50 zł
Akuku kolektor mleka dla mam karmiących magiczna butelka A0399

Akuku kolektor mleka dla mam karmiących magiczna butelka A0399

Kolektor marki Akuku pomaga karmiącym mamom zbierać mleko wyciekające z drugiej piersi podczas karmienia. Kiedy piersi są pełne mleka może również posłużyć jako odciągacz. Przy delikatnym ściśnięciu dolnej części kolektora i przyłożeniu lejka do piersi przysysa się do ciała i zbiera pokarm do zbiornika. Rowek na lejku ułatwia przelewanie do woreczka, aby zamrozić pokarm w razie potrzeby.
Cena 21,29 zł
Babyono kolektor pojemnik na pokarm

Babyono kolektor pojemnik na pokarm

Kolektor pokarmu pozwoli Ci zebrać każdą kroplę mleka, którą będziesz mogła później dać dziecku. Najcenniejsze dla maluszka jest mleko matki, nie pozwól mu się zatem zmarnować.
Cena 21,87 zł
Bezprzewodowy laktator elektroniczny NENO DUE

Bezprzewodowy laktator elektroniczny NENO DUE

Podwójny laktator elektroniczny Neno Due zaoszczędzi Twój czas, pomagając bezpiecznie odprowadzić pokarm. Dla prawidłowej higieny laktatora co jakiś czas wymagana jest wymiana niektórych jego elementów. Wszystkie części zamienne w tym: wysokiej jakości membrana, lejek wykonany z japońskiego silikonu, zaworek gwarantujący efektywne odciąganie pokarmu i stabilizujący moc ssania laktatora czy znajdują się w naszej sekcji Akcesoria do laktatorów.
Cena 326,99 zł

Laktator to obowiązkowy produkt na liście rzeczy, które trzeba kupić do wyprawki. Bez niego karmienie i laktacja mogą być bardzo dużym wyzwaniem, zwłaszcza na początkowym etapie, kiedy to wszystko jest rozregulowane. Zastanawiasz się czy potrzebny ci laktator? Odpowiedź jest jedna — tak!

Laktator — najlepszy przyjaciel karmiącej mamy

Oczywiście karmienie piersią jest najlepszą metodą podawania dziecku pokarmu, jednak nie zawsze jest to możliwe. W sytuacji, w której wracasz do pracy, zajmujesz się domem czy po prostu musisz gdzieś wyjść, idealnym rozwiązaniem będzie odciągnięcie mleka na zapas. Później tata, babcia czy opiekunka może je przelać do butelki i podać maluszkowi. Pokarm także można mrozić. Bez obawy wyjedziesz na kilka dni czy wrócisz do pracy po zakończonym urlopie macierzyńskim.

Jak używać laktatora elektrycznego i ręcznego?

Laktatora nie wolno ci nadużywać. To może prowadzić do nadprodukcji mleka, zastoju w piersi i zapalenia. Nauka obsługi laktatora, podobnie jak nauka jakiegokolwiek sprzętu wymaga czasu i wprawy, dlatego nie nakładaj na siebie zbyt dużej presji. Nie musisz już od pierwszego dnia laktacji odciągać pokarmu. Oczywiście od tego są wyjątki takie jak rozłąka z dzieckiem itp. Zaplanuj swoją rutynę i trzymaj się jej. Poświęć na to 15-20 minut. Może to być także twój czas na relaks. Myj ręce przed i po odciąganiu pokarmu. Nie zapomnij o czyszczeniu laktatora i dezynfekcji sprzętu po każdym użyciu.

Jak pobudzić laktację?

Z początku wiele mam ma problem z odciąganiem pokarmu. Z pewnością zastanawiasz się jak pobudzić laktację laktatorem i czy to w ogóle jest możliwe? Tak, jak najbardziej. Idealnie do tego celu sprawdzą się modele takie jak np. Medela Symphony, który symuluje wzrost mleka w piersi. Najlepiej robić to w ciągu godziny po karmieniu, jednak zaufaj swojej intuicji.

Jak czyścić laktator?

Laktator należy czyścić po każdym użyciu. Po wykonaniu odciągania pokarmu dokładnie przepłucz akcesoria pod wodą, aby usunąć resztę mleka matki. Umyj dokładnie wszystkie elementy z płynem do naczyń, spłucz pod ciepłą wodą, osusz i gotowe. Niektóre marki oferują produkty, które możesz bezpiecznie myć w zmywarce.

Laktator elektryczny czy ręczny — wady i zalety obu rozwiązań

Co będzie lepszym rozwiązaniem — laktator ręczny czy elektryczny? Wiele kobiet skłania się w stronę laktatorów elektrycznych. Jest to z pewnością wygodniejsze. Musisz jednak wziąć pod uwagę fakt, że sprzęt powinien posiadać wbudowany akumulator, który pozwoli ci na możliwość użycia go poza domem. Z pewnością laktator elektryczny np. taki dwufazowy idealnie sprawdzi się dla mam, które wracają do pracy czy po prostu chcą mieć wolne dłonie i zależy im na komforcie. Laktator ręczny z pewnością wygrywa z elektrycznym bratem z powodu ceny. Jest on znacznie tańszy, co nie prowadzi do nadszarpnięcia budżetu. Jego minusem zdecydowanie jest zmęczenie i trudność w odciąganiu pokarmu, co prowadzi do obolałych dłoni.

Jak wybrać najlepszy laktator?

W takim razie, który laktator będzie najlepszy? Jaki laktator elektryczny warto kupić? W naszej ofercie znajdziesz mnóstwo dostępnych laktatorów, zarówno tych ręcznych, jak i elektrycznych. Zwróć uwagę nie tylko na siłę ssania, ale także i funkcje, dodatkowe końcówki, wymienne akcesoria i kompatybilność z innymi gadżetami, jak np. laktator marki Avent idealnie pasować będzie do butelek marki Avent, a dodatkowo końcówka w kształcie lejka ułatwi przelewanie produktu i pozwalają na przechowywanie go do czasu podania. Wybierz taki laktator, który nie tylko mieści się w twoim budżecie, ale także będzie najlepiej pasować do twojego stylu życia.

Jeśli sporo podróżujesz i nie zawsze masz kontakt pod ręką, laktatory ręczne będą twoimi przyjaciółmi. Ewentualnie zastanów się nad laktatorem 2 w 1, który z założenia jest elektryczny, ale możesz zamienić go w wersję ręczną.

Zobacz naszych producentów

Kontakt

Jeśli masz pytania napisz lub zadzwoń!

Nasi eksperci są do Twojej dyspozycji od poniedziałku do piątku od 07:00 do 15:00

Kontakt

Zapisz się do newslettera i odbierz

20 zł w prezencie na pierwsze zakupy!

Newsletter