×
Filtry
Aspirator do noska Canpol 5/119

Aspirator do noska Canpol 5/119

Przeznaczony jest dla dzieci poniżej 3 roku życia, które nie potrafią samodzielnie usunąć nadmiaru wydzieliny mogącej prowadzić do powikłań takich jak kaszel czy infekcja ucha. Ich kształt przystosowany jest do kształtu małego noska co zapobiega zbyt głębokiemu wsunięciu aspiratora. Miękki silikon zmniejsza ryzyko podrażnienia i skaleczenia w przypadku, gdy dziecko nagle poruszy główką. Jest higieniczny i szybki. Jego przewagą nad innymi tego typu akcesoriami jest możliwość regulacji siły ssania. Urządzenie jest bardzo proste w użyciu, nie wymaga wymiany filtrów czy użycia baterii.
Cena 25,99 zł
Gruszka do nosa Canpol 56/154

Gruszka do nosa Canpol 56/154

Gruszka usuwa wydzielinę z nosa niemowląt i małych dzieci. Jest bezpieczna i higieniczna. Jej specjalny kształt zabezpiecza przed zbyt głębokim włożeniem do dziecięcego noska.
Cena 9,99 zł
Aspirator manualny Akuku do usuwania wydzieliny z nosa

Aspirator manualny Akuku do usuwania wydzieliny z nosa

Aspirator przeznaczony jest do usuwania wydzieliny z nosa dziecka, w celu ułatwienia oddychania i zapobiegania zatkaniu nosa. Mechanizm działania aspiratora polega na tym, że rodzic siłą swoich własnych płuc odciąga zalegającą wydzielinę. Aspirator składa się z końcówki, którą wkłada się do noska malucha, wężyka, zbiornika oraz ustnika, który rodzić trzyma w swoich ustach. Taki aspirator jest bardzo wygodny w podróży lub na spacerze ze względu na to, że jest mały i można go wszędzie użyć, np. w samochodzie, czy będąc z dzieckiem na spacerze.
Cena 16,95 zł Cena podstawowa 19,00 zł
  • -10%
Elektryczny aspirator do nosa i uszu TM-10 BABY

Elektryczny aspirator do nosa i uszu TM-10 BABY

Elektryczny aspirator TM-10 BABY skutecznie oczyszcza nos z zalegającej wydzieliny. Jest bezpieczny zarówno dla dzieci starszych jak i niemowląt od pierwszego miesiąca życia. Dzięki budowie urządzenie jest wygodne do trzymania oraz proste w obsłudze i czyszczeniu. Każda końcówka, zarówno do urządzenia jak i do pęsety, wykonana jest z miękkich i specjalnie wyprofilowanych części, umożliwiających łatwe a przede wszystkim bezpieczne usunięcie wydzieliny.
Cena 169,00 zł Cena podstawowa 190,00 zł
  • -11%

Aspiratory do nosa dla dzieci

Aspiratory do nosa to proste urządzenia, które przydają się, kiedy niemowlę lub starszy maluch ma katar. W pierwszych latach życia dzieci nie potrafią jeszcze samodzielnie wydmuchiwać nosa, dlatego trzeba im pomóc w odciągnięciu zalegającej wydzieliny. Rodzice mogą skorzystać z różnego rodzaju sprzętów do ossysania kataru: tradycyjnych gruszek, elektrycznych aspiratorów do nosa na prąd i baterię, aspiratorów elektronicznych oraz odciągaczy na wdech.

Aspiratory do nosa - niezbędne akcesorium podczas infekcji u dzieci

Katarek wywołuje u najmłodszych pociech duży dyskomfort - utrudnia sen i oddychanie, sprawia też problemy z jedzeniem. Zalegająca w nosie wydzielina jest pożywką dla drobnoustrojów, dlatego należy szybko się jej pozbyć. Maluszki nie umieją tego zrobić bez pomocy opiekuna, więc należy zaopatrzyć się w specjalny aspirator do nosa dla dzieci. Za jego pomocą można oczyścić przewody nosowe i przywrócić swobodne oddychanie.

Do czego służą aspiratory do nosa i jak z nich korzystać?

Zadaniem aspiratorów jest pozbycie się kataru z nosa i udrożnienie przewodów. Odciągacze do kataru na wdech zwykle składają się z ustnika, dwóch komór (dolnej i górnej), wężyka oraz filtra, który umieszcza się w komorze dolnej. Aby oczyścić nos dziecka komorę górną wkłada się do jednej z dziurek nosa malucha, ustnik bierze do ust i wciąga do niego powietrze. Aspiratory elektryczne mogą działać na baterie, być ładowane za pomocą kabla usb lub podłączane do odkurzacza o mocy wskazanej przez producenta. Podczas korzystania z tych urządzeń należy delikatnie odciągać katar, aby uniknąć zbyt mocnego zassania.

Elektryczny aspirator czy ręczny - jaki wybrać?

W naszej ofercie posiadamy elektryczne aspiratory dla niemowlaka, aspiratory do odkurzacza oraz aspiratory ręczne. Urządzenia elektryczne występują w wersji na baterię i na prąd. Są cichsze od aspiratorów do odkurzacza i bardzo łatwe w użytkowaniu. W przeciwieństwie do gumowych gruszek, utrzymanie ich w czystości nie sprawia żadnego problemu. Poszczególne elementy można zdemontować, a następnie umyć i zdezynfekować.

Aspiratory do odkurzacza zapewniają szybkie i skuteczne odsysanie wydzieliny. Działają jednokierunkowo, dlatego nie powodują cofania się kataru z urządzenia. Ich zaletą jest długi wężyk, który zapewnia swobodę ruchów oraz łatwe utrzymanie sprzętu w higienicznym stanie. Urządzenia posiadają też bezpieczne końcówki nie podrażniające śluzówki nosa. Ze względu na mechanizm działania, odsysaniu towarzyszy dźwięk odkurzacza, przy którym nie wszystkie dzieci mogą czuć się komfortowo.

Jaki aspirator do nosa kupić dla niemowlaka? Jeśli szukasz urządzenia, które będzie ci potrzebne w podróży lub poza domem, zdecyduj się na aspirator na wdech lub odsysacz do nosa na na baterie. A jeśli twój maluch nie boi się nowych dźwięków i jesteś w domu, możesz skorzystać z aspiratora elektrycznego do odkurzacza.

Czy aspiratory do nosa dla niemowlaka są bezpieczne?

Aspiratorów do nosa można używać już od pierwszych dni życia - są w pełni bezpieczne dla noworodków, niemowląt i starszych dzieci. Siła ssąca urządzenia jest na tyle mała, że nie wywołuje żadnych obrażeń w obrębie noska, ale jednocześnie pozwala na skuteczne odessanie wydzieliny. Podczas odciągania kataru maluch musi mieć otwarte usta, aby zostało wyrównane ciśnienie. Drugim kluczowym elementem, który musi zostać spełniony przed skorzystaniem z aspiratora jest nawilżenie nosa np. za pomocą izotonicznego roztworu soli lub soli morskiej. Aby zapobiec wysychaniu śluzówek, nosek trzeba nawilżyć także po odsysaniu. Do rozrzedzania wydzieliny warto wykorzystać 0,9% roztwór NaCl.

Zobacz naszych producentów

Kontakt

Jeśli masz pytania napisz lub zadzwoń!

Nasi eksperci są do Twojej dyspozycji od poniedziałku do piątku od 07:00 do 15:00

Kontakt

Sprawdź nasze najnowsze promocje! %%