window.dataLayer = window.dataLayer || []; function gtag(){dataLayer.push(arguments);} gtag('js', new Date()); gtag('config', 'UA-78249870-1'); gtag('config', 'AW-10827022417');
×
Jak wybrać zabawki interaktywne dla niemowląt?

Zabawki edukacyjne dla niemowląt mogą towarzyszyć dziecku od pierwszych dni. Przydają się nie tylko do zabawy, ale również pomagają poznawać otaczający malucha świat. Zabawki interaktywne dla niemowląt to także doskonałe narzędzie, które pomaga kształtować integrację sensoryczną. Jak dobrze wybierać zabawki dla najmłodszych?

Jak wybierać zabawki edukacyjne dla niemowląt?

W naszym sklepie znajdziesz różnego rodzaju zabawki edukacyjne dla niemowląt. Mamy w ofercie zarówno zabawki interaktywne 6m+, jak i rozwiązania dla nieco starszych dzieci. Na co powinieneś zwrócić uwagę, kiedy szukasz prezentu dla swojej pociechy?

Zabawki interaktywne dla niemowląt zawsze dopasuj do wieku

Najmniejsze dzieci ucieszą się przede wszystkim z zabawek o prostej konstrukcji, bez wielu dodatkowych elementów. Najlepiej także, aby były one utrzymane w kolorystyczne czerni, bieli lub szarości, ponieważ przez pierwsze tygodnie dziecko nie widzi kolorów. Dobrym przykładem będą tu książeczki sensoryczne.

Zabawki interaktywne 6m+ najczęściej są pozbawione efektów specjalnych jak dźwięki, błyski lub odtwarzanie wierszyków i piosenek. Młody mózg nie powinien być na tak wczesnym etapie przeładowywany bodźcami. Zazwyczaj sprawia to, że dzieci niechętnie sięgają po takie zabawki, ponieważ wywołuje to u nich stres.

Idealną zabawką interaktywną dla niemowląt będzie np. Metkowiec firmy Medipartners to wymarzona przytulanka, miękka i przyjemna w dotyku. Jest wykonana z najwyższej jakości materiałów i posiada certyfikat Oeko-Tex Standard 100, a także „Bezpieczny dla dziecka” i „Bezpieczny dla niemowląt”.

W miarę, jak Twoja pociecha będzie rosła, możesz podsuwać jej coraz bardziej rozbudowane zabawki, które będą pobudzały wyobraźnię i kreatywność.

Zabawki interaktywne dla niemowląt nieco większych mogą przybrać m.in. postać:

 • magnetycznej układanki w kształcie książki,
 • wieloelementowego autobusu-piramidki,
 • klocków sensorycznych.

Wspaniałe możliwości rozwoju manualnego oraz motoryki oferują zabawki dla dzieci nieco starszych. Np. dla dwulatka polecamy zestaw „Guzikowy trening małej rączki” firmy Askato.

Co najbardziej ciekawi Twoje dziecko?

Zabawki edukacyjne dla niemowląt mogą być także dopasowywane do zainteresowań, jakie okazuje maluch. Obserwuj, co sprawia mu najwięcej frajdy. Zabawa kolorami? A może modelowanie kształtów lub zabawa gotowymi postaciami? Dopasowując zabawki interaktywne 6m+ możesz sprawić, że berbeć zacznie się jeszcze bardziej interesować daną tematyką. To także dobra okazja, aby podsunąć zupełnie nowe rozwiązania.

Testuj różne zabawki edukacyjne dla niemowląt i patrz, czy budzą one ciekawość dziecka. Drogą prób i błędów znajdziesz to, co sprawia mu największą radość.

Zabawki interaktywne dla niemowląt to doskonała okazja, aby w przyjemny sposób łączyć zabawę z nauką. Wykorzystując np. sorter kształtów Janod, pomożesz maluchowi poznać podstawowe kształty oraz zrozumieć, na czym polega dopasowywanie elementów. Z kolei tablica ze znikopisem Tomy rozwija talent malarski dziecka i uczy je samodzielnie rysować kształty.

Zabawki edukacyjne dla niemowląt a bezpieczeństwo

Wybierając zabawki interaktywne 6m+ zwracaj szczególną uwagę na bezpieczeństwo. Sprawdź, czy przedmiot nie ma żadnych drobnych elementów, które można by odłączyć od całego zestawu. Możesz być pewien, że maluch będzie usiłował włożyć je do buzi.

Kolejna ważna kwestia dotyczy bezpieczeństwa zabawek dla dzieci. Nie wystarczy, że mają one certyfikat CE. Często na opakowaniach znajdziesz informację o Certyfikacie Instytutu Matki i Dziecka oraz Certyfikacie PZH. W zależności od pochodzenia produktu możesz natknąć się również na inne oznaczenia. Są to m.in.:

 • GCC oraz CCC – oba certyfikaty pełnią funkcję zbliżoną do oznaczenia CE, ale dotyczą innych, pozaeuropejskich rynków,
 • certyfikat „Bezpieczny dla dziecka” – wystawiany przez Instytut Włókiennictwa w Łodzi, zaświadcza, że w zabawce nie znajdują się szkodliwe substancje,
 • certyfikat „Bezpieczny dla niemowląt” – zabawki są weryfikowane pod kątem przydatności da najmłodszych odbiorców,
 • TŰV Rheinland – sieć niezależnych laboratoriów i organizacji, które weryfikują jakość wykonania i zgodność z przepisami,
 • Safe Toys – zaświadczenie wydawane przez włoską jednostkę certyfikującą,
 • Dekra – znak jakości nadawany przez niemiecką jednostkę certyfikującą,
 • Geprüfte Sicherheit – produkt spełnia niemieckie i jednocześnie europejskie standardy bezpieczeństwa.

Nigdy nie kupuj zabawek z niesprawdzonego źródła!

Zabawki interaktywne dla niemowląt a integracja sensoryczna

Jedną z kluczowych funkcji, jakie spełniają zabawki interaktywne 6m+ jest pomoc w integracji sensorycznej. Dzięki łączeniu w jednej zabawce różnych faktur, materiałów i kolorów, dziecko może reagować na różne bodźce w tym samym czasie. Dzięki temu młody mózg uczy się organizować otrzymywane informacje i coraz lepiej radzi sobie z otoczeniem.

Dzięki ćwiczeniom integracji sensorycznej Twoje dziecko:

 • łatwiej skupia się na czekającym je zadaniu,
 • lepiej kontroluje swoje emocje i jest spokojniejsze,
 • chętniej bierze udział w rywalizacji i podejmuje się różnego rodzaju wyzwań,
 • lepiej radzi sobie z odczytywaniem swoich emocji i nastroju.

Zabawki interaktywne dla niemowlaka to doskonały sposób, aby już od pierwszych miesięcy wdrażać u dziecka integrację sensoryczną.

W naszym sklepie znajdziesz bogaty wybór zabawek, które Twoje dziecko będzie chętnie używało na co dzień. Pamiętaj, że czas spędzony na wspólnej zabawie jest niezastąpiony i sprawi, że maluch będzie się szybciej i lepiej rozwijał.

Kontakt

Jeśli masz pytania napisz lub zadzwoń!

Nasi eksperci są do Twojej dyspozycji od poniedziałku do piątku od 08:00 do 16:00

Kontakt

Zapisz się do newslettera i odbierz

20 zł w prezencie na pierwsze zakupy!

Newsletter