window.dataLayer = window.dataLayer || []; function gtag(){dataLayer.push(arguments);} gtag('js', new Date()); gtag('config', 'UA-78249870-1'); gtag('config', 'AW-10827022417');
×
Karmisz, a chcesz wrócić do pracy?

Powrót do pracy młodej mamy może być łatwiejszy dzięki odpowiedniej organizacji oraz niezbędnym akcesoriom, np. laktatorowi i butelkom, jeśli mama chce kontynuować karmienie.

Decyzja o momencie powrotu do pracy może być równie trudna jak decyzja o urodzeniu dziecka. Także tym razem powinnaś zaufać swojej intuicji i wyczuć, kiedy jest ten właściwy czas i kiedy Ty i Twój maluszek jesteście na to gotowi. Pomyśl, czy to decyzja stricte finansowa, czy masz możliwość przedłużenia swojego urlopu, czy możesz wrócić na to samo stanowisko, czy może potrzebujesz zmiany?

Najważniejszym elementem przy decyzji o powrocie do pracy jest znalezienie opieki do dziecka. Możesz liczyć na mamę lub teściową, poślesz dziecka do żłobka czy zatrudnisz nianię? Może warto pomyśleć o połączeniu kilku opcji? Dobrym pomysłem jest również znalezienie żłobka blisko Twojej pracy, co zapewni Ci pewien komfort.

Decydując się na powrót do pracy, miej świadomość, że Twoja rola w domu nieco się zmieni. Być może teraz to tata będzie pierwszy w domu lub będzie odbierał lub zawoził malca do żłobka i oboje będziecie musieli przywyknąć do nowej rutyny. Z pewnością pomoże Wam także dobra organizacja. Możesz np. planować posiłki oraz swoją garderobę do pracy w ciągu weekendu i tak samo przygotowywać ubranka i pożywienie dla maluszka. Ułatwieniem będzie też przygotowywanie ubrań, jedzenia i rzeczy do pracy dzień wcześniej, by móc cieszyć się nieco spokojniejszymi porankami.

Jeśli zdecydujesz się na kontunuowanie karmienia mlekiem własnym, pamiętaj, że zgodnie z kodeksem pracy, mamie pracującej co najmniej 6 godzin dziennie przysługują dwie przerwy na karmienie, każda po 30 minut. Możesz więc wyjść z pracy, by nakarmić dziecko lub połączyć przerwy i wyjść godzinę wcześniej albo ktoś może Ci przynieść maluszka. Twoim sprzymierzeńcem będzie także wygodny laktator oraz butelka, która podana nawet przez inną osobę, będzie zawierała pokarm najlepiej odpowiadający potrzebom Twojego maluszka. Przejście do karmienia butelką lub karmienia mieszanego ułatwi butelka Philips Avent Natural z szerokim smoczkiem, który kształtem przypomina kobiecą pierś, przez co dziecko ssie z butelki w niemal identyczny sposób jak z piersi mamy. Jeśli będziesz odciągać pokarm codziennie, przyda Ci się laktator elektryczny, który pozwoli na wygodne odciąganie jednym przyciskiem. Ważna jest również konstrukcja samego laktatora - np. laktatory Philips Avent sprawiają, że mleko z piersi trafia bezpośrednio do butelki lub pojemnika, nawet jeśli siedzisz prosto. Dzięki temu można przyjąć wygodną pozycję podczas używania laktatora i bez konieczności pochylania się do przodu.

I ostatnia rada - nie trać też pewności siebie po powrocie do pracy. Zacznij myśleć o sobie jak o pracującej mamie i kobiecie, a macierzyństwo i karierę naprawdę da się połączyć. Pamiętaj o swoich dotychczasowych osiągnięciach zawodowych i dostrzeż również nowe umiejętności, które zdobyłaś, stając się mamą, np. lepszą organizację pracy, multitasking czy planowanie strategiczne. Młoda mama może być na prawdę cennym pracownikiem! Aktualne oferty pracy sprawdź na Jooble

Kontakt

Jeśli masz pytania napisz lub zadzwoń!

Nasi eksperci są do Twojej dyspozycji od poniedziałku do piątku od 07:00 do 15:00

Kontakt

Radosnych zakupów w oczekiwaniu na Święta! Rabaty do -40%