window.dataLayer = window.dataLayer || []; function gtag(){dataLayer.push(arguments);} gtag('js', new Date()); gtag('config', 'UA-78249870-1'); gtag('config', 'AW-10827022417'); window.dataLayer = window.dataLayer || []; function gtag(){dataLayer.push(arguments);} gtag('js', new Date()); gtag('config', 'G-K77WYTRGCY');
×
Kołderka, kocyk czy może rożek — czym okrywać do snu noworodka?

Świeżo upieczeni rodzice mają zawsze wiele pytań odnośnie opieki nad dzieckiem. Jednym z częstszych jest — "w co otulić noworodka do snu?". Każdy maluch jest inny i może mieć różne preferencje, jednak jest kilka sprawdzonych produktów, które z pewnością zaoszczędzą nie tylko zbędnych wydatków ale i wiele nerwów i stresu.

Kołderka

Kołderka to produkt, który wydaje się podstawowym wyborem do okrywania niemowląt, jednak w przypadku noworodków kołderka nie jest potrzebna dlatego jej zakup można odłożyć w czasie. Kołderki nie zaleca się dla noworodków ze względu na bardzo łatwą możliwość przemieszczenia się jej i odkrycia malucha. Ponadto duża kołderka znacznie ogranicza ruchy co może okazać się dla noworodka dość niewygodne.

Kocyk

Nieduży kocyk dla niemowlaka ze względu na większą funkcjonalność niż kołderka sprawdzi się do otulenia noworodka do snu znacznie lepiej. Można z niego korzystać zarówno w dzień w łóżeczku jak i podczas spacerów w wózku, a do snu otulić nim noworodka jak różkiem, symulując tym samym przytulne wnętrze maminego brzuszka. Mimo tego nie zaleca się przykrywać nim swobodnie malucha na noc lub dłuższe drzemki ze względu na możliwość odkrycia się dziecka lub naciągnięcia kocyka na główkę.

Rożek

Becik to jeden z najlepszych produktów, w którym dziecko może spać w nocy. Noworodek nie odkryje się z niego przez co nie zmarznie w nocy, nie przykryje sobie nim buzi dzięki czemu my również możemy spać spokojni o bezpieczeństwo malucha. Ciasne otulenie dziecka kojarzy się mu z czasem gdy przebywał w łonie matki co świetnie uspokaja i wycisza noworodka. Ponadto, obecnie na rynku mamy szeroki wybór rożków bawełnianych oraz z tkaninami minky, które sprawią, że sen będzie dla dziecka jeszcze przyjemniejszy.

Śpiworek

Jedne dzieci uwielbiają zasypiać w śpiworkach, inne ich nie tolerują. Śpiworki do wózka jednak go wypróbować, ze względu na swą wszechstronność i wygodę użytkowania. Dziecko nie odkryje się z niego, nie nasunie sobie go na główkę, jest równie przyjemny i wygodny jak rożek niemowlęcy, a do tego nie wymaga nauki składania tak jak jest to w przypadku wszelkiego rodzaju otulaczy.

Otulacz

Otulaczek jest dobrym pomysłem w okresie letnim kiedy ciepły rożek może okazać się zbyt gruby. Pamiętajmy, że dziecko nie może marznąć w nocy ale także być przegrzewanym i pocić się podczas snu. Z tych właśnie powodów polecamy otulaczek tak samo jak różek jednak głównie latem lub do dobrze ogrzanych pomieszczeń.

Podczas zakupu produktów do snu dla dziecka pamiętajmy, że noworodek powinien spać na płaskim dlatego zakup w pierwszych miesiącach wszelkich poduszek do snu jest zbyteczny. 

Kontakt

Jeśli masz pytania napisz lub zadzwoń!

Nasi eksperci są do Twojej dyspozycji od poniedziałku do piątku od 08:00 do 16:00

Kontakt

Zapisz się do newslettera i odbierz

20 zł w prezencie na pierwsze zakupy!

Newsletter