×
Filtry

Patyczki dla niemowląt

Patyczki higieniczne dla niemowląt to jeden z tych produktów, o których warto pamiętać podczas kompletowania wyprawki dla maluszka. Dzięki wyprofilowanej, bawełnianej główce patyczki doskonale sprawdzają się podczas czynności pielęgnacyjnych uszu oraz nosa. Są delikatne i bezpieczne w użytkowaniu, dlatego można z nich korzystać już od pierwszych dni życia dziecka.

Do czego sprawdzą się patyczki higieniczne przy pielęgnacji niemowląt?

Dbanie o higienę niemowlęcia to kluczowy element opieki. Niektóre części ciała, takie jak małżowina uszna, nos czy fałdki skóry bywają trudne do wyczyszczenia, dlatego dobrze jest wykorzystać do tego celu patyczki higieniczne. Patyczki dla niemowląt różnią się od zwykłych patyczków kształtem główki - zawierają ogranicznik, dzięki któremu są bezpieczniejsze w użytkowaniu. Końcówka główki patyczka jest wąska, natomiast jej pozostała część grubsza, co zapobiega zbyt głębokiemu włożeniu patyczka do ucha.

Patyczki higieniczne nie tylko do uszu

Głównym przeznaczeniem patyczków higienicznych dla dzieci jest delikatne oczyszczanie małżowiny usznej i ujścia przewodu słuchowego z zalegającej woskowiny. Niemniej jednak patyczki higieniczne do uszu można także stosować podczas wielu innych czynności, jak choćby pielęgnacji pępka i osuszania punktowego, np. zewnętrznej części noska. Patyczek kosmetyczny sprawdzi się również do dezynfekowania skóry oraz aplikowania maści.

Jak bezpiecznie stosować patyczki higieniczne

Uszy niemowlaka należy czyścić regularnie, około 2 razy w tygodniu, co uchroni malucha przed rozwojem stanu zapalnego skóry wywołanego przez gromadzące się w woskowinie drobnoustroje. Celem pielęgnacji uszu nie jest całkowite pozbycie się woskowiny, a jedynie usunięcie jej nadmiaru. Codzienne czyszczenie uszu jest niewskazane, ponieważ nasila produkcję woskowiny i powoduje przesuszenie skóry.

Patyczki higieniczne służą jedynie do oczyszczania zagłębień małżowiny usznej. Pod żadnym pozorem nie należy ich wkładać w głąb przewodu słuchowego. Aby delikatnie oczyścić zewnętrzną część ucha, wystarczy zwilżonym patyczkiem usunąć widoczną woskowinę. Uszy można również czyścić palcem lub niewielką myjką nasączoną wodą z mydłem. Jeśli podczas kąpieli woda dostanie się do ucha malca, nie ma się czego obawiać, ponieważ struktury znajdujące się w uchu wewnętrznym chroni błona bębenkowa. Na koniec należy osuszyć uszy malucha. Można to zrobić suchym patyczkiem kosmetycznym lub rogiem ręcznika.

Bambusowe patyczki kosmetyczne — ekologiczna wersja patyczków

W naszej ofercie znajdziesz zarówno klasyczne patyczki higieniczne przeznaczone dla dzieci i niemowląt jak i patyczki bambusowe marki Cleanic. Bambus to ekologiczny produkt, który jest całkowicie biodegradowalny, dlatego kupując patyczki bambusowe dbasz o środowisko. Dzięki połączeniu bawełny i bambusa patyczki higieniczne są wyjątkowo miękkie i delikatne, przez co idealnie nadają się do codziennej pielęgnacji. Bambusowe patyczki do uszu nie podrażniają skóry, dlatego z powodzeniem można stosować je do zabiegów pielęgnacyjnych oczu, nosa, uszu i pępka.

Zobacz naszych producentów

Kontakt

Jeśli masz pytania napisz lub zadzwoń!

Nasi eksperci są do Twojej dyspozycji od poniedziałku do piątku od 07:00 do 15:00

Kontakt

Promocje z Okazji Dnia Dziecka! Rabaty do -60%