×
Filtry
Marka:
Cena:
-
Wiek dziecka:

Zastanawiasz się czy smoczki symetryczne to dobry wybór? Czym różnią się one od innych, proponowanych w naszym sklepie smoczków? Jaki smoczek dla noworodka karmionego piersią będzie najlepszy? Rozwiejemy twoje wszystkie wątpliwości. Zakup smoczka nie będzie już wyzwaniem. W naszym sklepie stawiamy na jakość!

Różne rodzaje smoczków — czym się różnią między sobą?

W sieci znajdziesz mnóstwo smoczków dla dzieci, można je podzielić na trzy rodzaje, ze względu na ich kształt:

  • smoczek symetryczny — płaska gumka z góry i z dołu. Działa typowo uspokajająco;
  • smoczek okrągły — przypomina kształtem wisienkę, wyglądem niewiele różni się od sutka mamy, dzięki czemu zaspokaja potrzebę ssania;
  • smoczek anatomiczny, nazywany także ortodontycznym — spłaszczony od dołu, wypukły u góry, najlepiej dopasowuje się do buzi dziecka, wpływa pozytywnie na rozwój zgryzu;

Warto pamiętać jeszcze o materiałach. Znajdziesz dwa rodzaje: smoczki lateksowe (kauczuk) oraz smoczki silikonowe. Jak je rozpoznać? Smoczki kauczukowe są jasnobrązowe i matowe. Charakteryzują się specyficznym zapachem. Smoczki silikonowe są nie tylko bezzapachowe, ale i bezsmakowe. Są przeźroczyste.

Jaki smoczek wybrać dla noworodka karmionego piersią?

Smoczki symetryczne uznaje się za najbardziej fizjologiczne i wspierające utrzymaniu naturalnego rytmu ssania i prawidłowego rozwoju aparatu oralnego. Najistotniejszy jest jednak rozmiar smoczka. Możesz zdecydować się na smoczki uspokajające, przypominające piersi mamy, a dziecku i tak ten gadżet nie będzie pasował. Dla niemowlaka celuj w smoczki oznaczone cyframi 0-3. Zbyt duży smoczek może powodować problemy z oddychaniem, zły rozwój jamy ustnej, problemy z karmieniem i wiele innych.

Smoczki symetryczne silikonowe czy kauczukowe?

Co jest lepszym rozwiązaniem? Smoczek symetryczny wykonany z silikonu czy smoczek symetryczny kauczukowy? Smoczki kauczukowe, jak już wyżej wspominaliśmy, są koloru jasnobrązowego i pachną gumą. Ich główną zaletą jest oczywiście miękkość. Musisz jednak pamiętać, że lateks czy kauczuk to materiały niezbyt odporne na odkształcenia czy deformacje. Jeśli więc twój brzdąc upatrzy sobie ten konkretny materiał, pamiętaj, aby zamówić kilka smoczków więcej. Smoczek silikonowy jest mniej ekologiczny, ale za to jest nie tylko bezzapachowy, ale i znacznie trwalszy niż kauczukowy. Wybór tak naprawdę i tak finalnie należy do twojego dziecka.

Może okazać się, że twojemu maluszkowi nie spodoba się nawet najlepszy i najlepiej dobrany smoczek. Warto więc zastosować metodę prób i błędów. Być może w końcu dziecko przekona się do jednego, konkretnego rodzaju. Każda mama, która ma dziecko, wie, że czasem nawet ogromne starania idą na marne. Właśnie dlatego polecamy zamówienie kilku sztuk smoczków, po tym, jak znajdziecie już ten jeden, idealny. Miłych zakupów! Chętnie pomożemy i doradzimy w razie jakichkolwiek problemów.

Zobacz naszych producentów

Kontakt

Jeśli masz pytania napisz lub zadzwoń!

Nasi eksperci są do Twojej dyspozycji od poniedziałku do piątku od 07:00 do 15:00

Kontakt

Sprawdź nasze lipcowe promocje! Rabaty do -60%