window.dataLayer = window.dataLayer || []; function gtag(){dataLayer.push(arguments);} gtag('js', new Date()); gtag('config', 'UA-78249870-1'); gtag('config', 'AW-10827022417'); window.dataLayer = window.dataLayer || []; function gtag(){dataLayer.push(arguments);} gtag('js', new Date()); gtag('config', 'G-K77WYTRGCY');
×
Filtry

Smoczki anatomiczne często nazywane są także smoczkami ortodontycznymi. W jaki sposób działają? Czy pomogą twojemu maluszkowi się uspokoić? Jaki smoczek będzie najlepszy? Odpowiadamy na wszystkie pytania!

Smoczki anatomiczne

Smoczek anatomiczny inspirowany jest kształtem kobiecej piersi. Dzięki temu maluszkowi bardzo łatwo jest się przestawić czy też przyzwyczaić. Smoczek, który wygląda jak brodawka, nie zaburza naturalnego odruchu ssania dziecka. Smoczki anatomiczne posiadają charakterystyczny kształt. Tarcza ma odpowiednie wycięcie pod noskiem. Są wypukłe na górze i ścięte od spodu. Oznacza to więc, że aby smoczek odpowiednio działał i nie powodował wady zgryzu, konieczne jest włożenie go w odpowiedni sposób.

Który wybrać — smoczek okrągły czy anatomiczny?

Zastanawiasz się, które smoczki są idealne dla dzieci? Zwróć uwagę przede wszystkim na materiał. Masz do wyboru smoczek kauczukowy, czyli lateksowy lub silikonowy. Silikonowy smoczek jest przeźroczysty, bezzapachowy i bezsmakowy. Jest on także znacznie trwalszy niż smoczki kauczukowe. Ma jednak jedną wadę — nie jest ekologiczny. Dla mam, które dbają o ekologię i zwracają na to bardzo dużą uwagę. polecamy smoczek kauczukowy. Jest on bardzo plastyczny, ale szybciej się deformuje.

Oczywiście rodzaj smoczka (symetryczny, uspokajające itp.) i materiał to ważne czynniki, ale najważniejszy jest rozmiar. Zbyt duży smoczek będzie nie tylko niewygodny do trzymania w buzi, ale i może powodować problemy z oddychaniem, przyjmowaniem pokarmu czy nawet prowadzić do wad zgryzu i nieprawidłowo wpływać na rozwój twojego malucha. Bezpieczne rozwiązanie to smoczek dopasowany do wieku i preferencji twojego dziecka.

Kiedy smoczek zmienić na większy?

Smoczki powinno się wymieniać co około 3 miesiące. Przed każdym podaniem musisz jednak dokładnie sprawdzić czy nie ma tam żadnych pęknięć, zanieczyszczeń, rys czy dziurek. W momencie, w którym zauważysz jakiekolwiek nieprawidłowości, niezwłocznie wymień smoczek na nowy. Jaki rozmiar będzie idealny dla niemowląt, a jaki dla dzieci powyżej np. 6 miesiąca życia?

Każdemu dziecku inaczej rozwija się ciało oraz buzia. Pierwszy wyznacznik, jakim powinnaś się kierować to ilość miesięcy podana na opakowaniu lub też na aukcji. Pod każdym smoczkiem w naszym sklepie znajdziesz szczegółowe informacje, od którego miesiąca możesz podać smoczek i kiedy najlepiej wymienić go na nowy. Takie dane to dobra "baza", ale oczywiście, jeśli twój brzdąc szybciej lub wolniej się rozwija, nie oznacza to, że w dniu, w którym kończy trzeci rok życia, trzeba mu zabrać smoczek i go wyrzucić.

Finalnie decyzję co do smoczka podejmie twój brzdąc. Z pewnością poinformuje cię który rodzaj i materiał jest jego ulubionym. Warto jednak wiedzieć, jaka jest oferta naszego sklepu. Możesz wtedy śmiało zaopatrzyć się w najlepsze gadżety zarówno dla twojego maluszka, jak i dla ciebie. Życzymy miłych zakupów!

Zobacz naszych producentów

Kontakt

Jeśli masz pytania napisz lub zadzwoń!

Nasi eksperci są do Twojej dyspozycji od poniedziałku do piątku od 08:00 do 16:00

Kontakt

Zapisz się do newslettera i odbierz

20 zł w prezencie na pierwsze zakupy!

Newsletter