window.dataLayer = window.dataLayer || []; function gtag(){dataLayer.push(arguments);} gtag('js', new Date()); gtag('config', 'UA-78249870-1'); gtag('config', 'AW-10827022417'); window.dataLayer = window.dataLayer || []; function gtag(){dataLayer.push(arguments);} gtag('js', new Date()); gtag('config', 'G-K77WYTRGCY'); (function(w,d,s,l,i){w[l]=w[l]||[];w[l].push({'gtm.start': new Date().getTime(),event:'gtm.js'});var f=d.getElementsByTagName(s)[0], j=d.createElement(s),dl=l!='dataLayer'?'&l='+l:'';j.async=true;j.src= 'https://www.googletagmanager.com/gtm.js?id='+i+dl;f.parentNode.insertBefore(j,f); })(window,document,'script','dataLayer','GTM-N8327BQ');
×
Gra Łakocie Chciwej Babci Tomy

Gra Łakocie Chciwej Babci Tomy

Jest ryzyko — jest zabawa! Chciwa Babcia uwielbia ciasteczka i nie chce się nimi dzielić. Ale tak się składa, że właśnie śpi — to Twoja szansa by zdobyć pyszne herbatniki, ciastka i precle!
Cena 89,00 zł

Gry dla małych dzieci

Gry dla małych dzieci to doskonały sposób na rozbudzenie wyobraźni najmłodszego członka rodziny, ale też zbudowanie silnej i trwalej relacji z maluchem. Dziecko, które widzi, że dorosły bawi się tak samo, jak ono, chętnie dąży do kontaktu, czuje się bezpiecznie i swobodnie. W ofercie naszego sklepu znajdziesz gry renomowanych producentów, którzy specjalizują się w produkcji artykułów dziecięcych.

Dlaczego gry dla małych dzieci to dobry pomysł?

Edukacja przez zabawę i rozrywkę to najlepszy sposób, aby dziecko mogło poznawać otaczający je świat, a także uczyć się funkcjonowania w społeczeństwie.

Psycholog Gry dla małych dzieci

Psychologowie są zdania, że już najprostszy zestaw reguł, które uczestnicy wspólnej zabawy muszą przestrzegać, sprawia, że maluch kształtuje u siebie poczucie odpowiedzialności, uczy się dostrzegać relacje między przyczyną a skutkiem. Rozbudza też potrzebę zdrowej rywalizacji, tak potrzebnej w późniejszym życiu.

Wiele gier dla maluchów składa się z kolorowych elementów o wyrazistej i kontrastującej ze sobą kolorystyce. Dotykanie poszczególnych elementów sprawia, że dziecko poznaje różnego rodzaju faktury i wzornictwo, ale też zaczyna lepiej czuć własne ciało, chwyt palcami i manipulowanie przedmiotami w dłoniach.

Jak kupować gry dla małych dzieci?

W sklepach z wyposażeniem małych dzieci znajdziesz wiele różnych gier i zabawek, ale nie każda z nich będzie odpowiednia dla Twojej pociechy. Jak wybierać gry dla małych dzieci, aby chciały się nimi bawić?

Dobrze wybierz motyw przewodni i zasady gry

Przede wszystkim dopasuj stopień skomplikowania do wieku dziecka. Nie chodzi tylko o zasady (choć te również będziesz musiała dokładnie wytłumaczyć!), ale przede wszystkim o złożoność elementów i ich charakterystykę. Małe dzieci czują się bezpiecznie, kiedy części jest niewiele, a ich kształt i kolor są jednoznaczne i wyraźne.

Unikaj gier z motywami, które mogą przestraszyć małego człowieka. Na samym początku świetnie sprawdzą się zabawy osadzone w neutralnej tematyce, jak np. dopasowywanie kształtów i kolorów (Tobie może wydać się ona abstrakcyjna, ale maluch będzie zachwycony).

Kiedy dziecko zacznie rozróżniać podstawowe pojęcia, doskonale działają motywy kojarzące się z przyrodą, zwierzętami, ekologią lub codziennymi obowiązkami. Zdecydowanie staraj się unikać nawiązań do filmów grozy czy przemocy. Wywołają one u dziecka niepokój i sprawią, że nie będzie chciało bawić się daną grą.

Upewnij się, że gra nie zawiera elementów drobnych lub niebezpiecznych

Gry dla małych dzieci nie powinny zawierać niewielkich części, które mogą spowodować ryzyko połknięcia lub zadławienia. To oczywiste, że maluch w pierwszej kolejności będzie usiłował włożyć poszczególne fragmenty do buzi i nie będziesz w stanie go upilnować. Lepiej zatroszcz się o to odpowiednio wcześnie i wybierz zestaw, które elementy są odpowiednio duże.

Zanim dasz dziecku grę do zabawy, otwórz pudełko i zbadaj poszczególne fragmenty pod kątem ich bezpieczeństwa. Unikaj kupowania gier, których komponenty mają ostre lub szpiczaste krawędzie. Niedobrym pomysłem będą też gry, które zawierają elementy wykonane ze szkła.

Zwracaj uwagę na certyfikaty bezpieczeństwa

Każda gra i zabawka przeznaczona do użytku przez dzieci powinno posiadać odpowiednie certyfikaty bezpieczeństwa, a także zaświadczenie, że zostało wprowadzone na rynek zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa.

Takie oznaczenia stanowią gwarancję, że w materiałach użytych do produkcji gier nie znalazły się szkodliwe substancje.

Zadbaj o rozwój integracji sensorycznej

Dobrze wybrana gra dla malucha to taka, które wspiera rozwój integracji sensorycznej. To etap, na którym mózg dziecka uczy się organizować bodźce, które do niego docierają, a także przypisuje im odpowiednie reakcje organizmu.

Postaraj się, aby poszczególne elementy aktywowały nieco inne wrażenia. Jedne mogą klikać lub grzechotać, inne szeleścić, a jeszcze inne, dać się zgnieść w dłoni, a następnie rozprostować

Czy gra na komputer lub konsolę zastąpi zabawę manualną?

Część rodziców szuka dróg na skróty i usiłuje zastąpić tradycyjną zabawę grami cyfrowymi. Niestety wiele wskazuje na to, że nie jest to szczęśliwy pomysł. Gry na komputer i konsolę nie tylko nie uczą dziecka współpracy, ale też zalewają młody mózg ogromną ilością bodźców słuchowych i wzrokowych.

Eliminacja konieczności dotykania i manipulowania przedmiotami sprawia też, że integracja sensoryczna przebiega w ograniczonym zakresie.

Odrębną kwestią jest także niebieskie światło emitowane przez wszystkie wyświetlacze. Wpływa ono negatywnie na częstotliwość i zakres fal mózgowych i sprawia, że dziecko staje się niepotrzebnie pobudzone, nerwowe i skłonne do płaczu.

Gry dla małych dzieci mogą być wspaniałą okazją do spędzenia razem czasu, a także do rozwoju malucha i nauki. Wybrane mądrze sprawią, że pociecha będzie się bawiła chętnie, z zaangażowaniem i uśmiechem na twarzy. Jeżeli masz pytania o nasze produkty, chętnie na nie odpowiemy!

Zobacz naszych producentów

Kontakt

Jeśli masz pytania napisz lub zadzwoń!

Nasi eksperci są do Twojej dyspozycji od poniedziałku do piątku od 07:00 do 15:00

Kontakt

Zapisz się do newslettera i odbierz

20 zł w prezencie na pierwsze zakupy!

Newsletter