×
Filtry
Materiał:
Wiek dziecka:
Cena:
-
Whisbear miękka grzechotka Królik Felcia 0m+

Whisbear miękka grzechotka Królik Felcia 0m+

Grzechotka Króliś Felcia to znakomity pomysł na uzupełnienie wyprawki dla maluszka. Uszyta z miękkiego materiału, przyjaźnie dopasowuje się do rączek dziecka i wspiera jego rozwój sensoryczny. Miękka główka króliczka nie tylko grzechoce, ale jest też idealna do przytulania. Dodatkowo, długie uszka zabawnie bujają się podczas grzechotania, wzbudzając radość niemowlaka.
Cena 39,99 zł
Whisbear miękka grzechotka Królik Felek 0m+

Whisbear miękka grzechotka Królik Felek 0m+

Grzechotka Króliś Felcia to znakomity pomysł na uzupełnienie wyprawki dla maluszka. Uszyta z miękkiego materiału, przyjaźnie dopasowuje się do rączek dziecka i wspiera jego rozwój sensoryczny. Miękka główka króliczka nie tylko grzechoce, ale jest też idealna do przytulania. Dodatkowo, długie uszka zabawnie bujają się podczas grzechotania, wzbudzając radość niemowlaka.
Cena 34,99 zł

Grzechotki

Grzechotka dla niemowlaka to jedna z najstarszych zabawek dla dzieci. Pierwsze grzechotki były stosowane już w starożytności i od tamtej pory pełnią niezmienną funkcję. Zajmują uwagę dziecka, pozwalają mu rozwijać zmysły i pozytywnie wpływają na integrację sensoryczną. W naszym sklepie znajdziesz grzechotki do wózka oraz grzechotki ręczne, które wykorzystasz w domu lub na spacerze. Znajdziesz u nas garść przydatnych porad, które pomogą Ci wybrać grzechotki dla Twojego dziecka.

Dla jakiego przedziału wiekowego grzechotka jest dobrym wyborem?

Większość dzieci zaczyna bawić się grzechotkami już w wieku około 2-3 miesięcy. Chętnie potrząsają nimi, słuchając wydawanych przez zabawkę dźwięków lub badają fakturę przedmiotu. Na każdym opakowaniu znajdziesz informację, dla jakiego wieku jest przeznaczona grzechotka dla niemowlaka. Jest on wyrażony w miesiącach (np. 1+, 5+).

Zazwyczaj grzechotka dla starszych dzieci będzie bardziej kolorowa lub zbudowana z wielu, drobnych elementów. Grzechotki dla najmniejszych są najczęściej czarno-białe lub szare i pozbawione nadmiaru ozdób. Dzięki temu maluch nie przestraszy się i będzie chętnie używał przyrządu.

W sklepach znajdziesz także zabawki dla dzieci rocznych lub starszych. Taka grzechotka może np. emitować dźwięki, świecić lub odtwarzać pojedyncze słowa albo piosenki. Pamiętaj, aby zawsze dopasowywać grzechotkę do wieku dziecka tak, aby nie zalać go nadmiarem bodźców.

Grzechotka dla niemowlaka? Zwracaj uwagę na materiały i oznaczenia!

Bez względu na wiek dziecka, zawsze dokładnie sprawdzaj, z czego została wykonana zabawka. Większość grzechotek jest wytwarzana z plastiku, drewna lub miękkiej tkaniny. Zwracaj uwagę, czy producent postarał się o odpowiednie certyfikaty jakości i bezpieczeństwa.

Nie chodzi tylko o oznaczenie CE (choć ono również jest bardzo ważne). Dobrej jakości grzechotki do wózka są oznaczone logiem Instytutu Matki i Dziecka, ale w zależności od pochodzenia producenta możesz spotkać także inne oznaczenia. Najpopularniejsze z nich to:

  • Certyfikat Bezpieczeństwa Safe Toys – jest przyznawany zabawkom, które spełniają wymagania dotyczące jakości zastosowanych komponentów i materiałów.
  • Certyfikat TUV – oznaczenie przyznawane przez niezależne laboratoria badawcze oraz organizacje, które sprawdzają skład produktu pod kątem substancji niebezpiecznych dla zdrowia,

Jeżeli w grzechotce występują materiały i tkaniny, zwróć uwagę, czy producent postarał się o certyfikaty Oeko-Tex Standard 100 lub Global Organic Textile Standard (GOTS). Pierwszy z nich jest przyznawany materiałom, które nie zawierają sztucznych barwników lub innych dodatków, które mogłyby podrażnić skórę dziecka. Z kolei oznaczenie GOTS jest gwarancją, że grzechotka dla niemowlaka została wyprodukowana przy użyciu wyłącznie naturalnej bawełny, która jest niebarwiona (a jeżeli tak, to wyłącznie przy użyciu nieszkodliwych substancji).

Kolejną kwestią jest farba, jaką pokrywa się zabawki dla dzieci. Jeżeli widzisz, że warstwa koloru szybko odchodzi, matowieje lub łuszczy się, lepiej od razu wyrzuć grzechotkę. Producent powinien również zagwarantować, że jego towary są pokrywane wyłącznie barwnikami, które nie powodują zagrożenia dla zdrowia.

Zalecenie dotyczące bezpieczeństwa są niezwykle istotne, ponieważ dziecko będzie z pewnością usiłowało włożyć grzechotkę do buzi.

Kształty i elementy grzechotki do wózka

Grzechotka dla dziecka musi być w pełni bezpieczna. Oznacza to, że nie może mieć ostrych rogów i twardych krawędzi, ale także drobnych, odczepianych elementów, które mogą zostać przypadkiem połknięte.

Wbrew pozorom często największym powodzeniem cieszą się grzechotki o najprostszej konstrukcji, imitujące zwierzęta, choć dzieci chętnie bawią się też zabawkami, które przypominają postacie z bajek.

Im dziecko jest starsze, tym więcej ruchomych elementów można uwzględnić w zabawce. Zwłaszcza maluchy roczne lub starsze powinny już ćwiczyć chwytanie przedmiotów, manipulowanie nimi czy przekładanie ich z rączki do rączki. Im elementy są drobniejsze, tym wyzwanie będzie większe, dlatego warto obserwować, kiedy zabawka stanowi dla malucha frajdę, a kiedy jest już zbyt skomplikowana. Dobrym wyznacznikiem jest częstotliwość sięgania po grzechotkę – im pociecha robi to częściej, tym lepiej!

Rozmiary grzechotki powinny być dobrane tak, aby dziecko mogło bez problemu objąć ją jedną rączką.

W sklepach z zabawkami znajdziesz modele, które są rozkładane, przesuwane i obracana na wiele różnych sposobów. Eksperymentuj z wyborem najlepszej grzechotki.

Wybierając grzechotki do wózka, warto kupić kilka modeli, które można przytroczyć do pasków zabezpieczających lub specjalnych pętelek z materiału. W ten sposób zyskujesz gwarancję, że zabawka nie wyląduje na ziemi.

W naszym sklepie znajdziesz wiele rodzajów zabawek dla najmłodszych. Grzechotki dla dzieci wcale nie muszą występować w formie osobnych zabawek. Wiele modeli można zapiąć na rzep na rączce lub nóżce. Z kolei inne są połączone z bezpiecznym gryzakiem, który przyda się w okresie ząbkowania.

Dlaczego warto kupować dziecku grzechotki?

Większość rodziców jest przekonana, że grzechotki służą wyłącznie do zabawy. Większość grzechotek (poza najprostszymi modelami) doskonale sprawdza się jednak podczas ćwiczeń z zakresu integracji sensorycznej.

To technika, która polega na stopniowym przyzwyczajaniu malucha do bodźców pochodzących z zewnątrz. Dzięki temu młody mózg od pierwszych miesięcy uczy się analizować i porządkować napływające informacje, przetwarzać je oraz odpowiednio reagować na zmieniającą się sytuację.

Poprzez zabawę dziecko nie tylko kształtuje chwyt i precyzję ruchów, ale ćwiczy także wzrok, słuch i dotyk. To dlatego tak ważne jest, aby zabawki dla dzieci składały się z materiałów różnego rodzaju o odmiennej fakturze i kształcie. Uzupełnienie grzechotki o szeleszczące czy świecące elementy stanowi uzupełnienie zabawy o rozwój.

Co daje integracja sensoryczna? Przede wszystkim sprawia, że dziecko staje się mniej nerwowe i uważniej obserwuje otaczający je świat. Chętniej bierze udział w różnego rodzaju aktywnościach i podejmuje się rozwiązywania problemów. Kształtowanie umiejętności porządkowania bodźców uczy także cierpliwości i ciekawości świata. Choć takie zabawy mogą czasami wydawać się bezcelowe, wiele z tych umiejętności wykształconych w dzieciństwie zostaje z maluchem na całe życie!

Grzechotki stanowią doskonałe uzupełnienie dla innych zabawek dziecięcych jak mata dla niemowlaka, pluszaki, puzzle czy klocki. Nie tylko pozwalają dziecku ćwiczyć małą motorykę, ale przede wszystkim uczą malucha korzystać ze zmysłów i poznawać za ich pomocą otoczenie. Nie są to też drogi zabawki, więc bez uszczerbku dla budżetu domowego możesz kupić ich nawet kilkanaście i regularnie je wymieniać tak, aby dziecko nie znudziło się zbyt szybko.

Jeżeli szukasz dużego wyboru grzechotek dla niemowlaka, sprawdź ofertę naszego sklepu. Znajdziesz u nas wszystko czego trzeba, aby Twoje dziecko prawidłowo się rozwijało i dobrze bawiło. Wiemy, jak ważne jest zdrowie Twoich najbliższych, dlatego oferujemy wyłącznie produkty najwyższej jakości, spełniające niezbędne normy i pochodzące od renomowanych producentów. Jeżeli masz pytania dotyczące oferty, skontaktuj się z nami!

Zobacz naszych producentów

Kontakt

Jeśli masz pytania napisz lub zadzwoń!

Nasi eksperci są do Twojej dyspozycji od poniedziałku do piątku od 07:00 do 15:00

Kontakt

ORLEN PACZKA teraz TYLKO za 2,99 od 0zł!