×
Filtry
Materiał:
Płeć:
Wiek:

Klocki dla dzieci

Klocki dla dzieci to jedna z najprostszych, ale jednocześnie najbardziej wszechstronnych form rozrywki. W sklepach z zabawkami znajdziesz klocki drewniane dla dziecka oraz klocki dla rocznego dziecka wykonane z innych materiałów jak miękki plastik, pianka czy guma. My proponujemy Ci m.in. edukacyjne klocki dla dzieci oraz uniwersalne klocki magnetyczne, które pobudzają wyobraźnię.

Jak wybierać klocki dla dzieci?

Klocki dla dzieci mogą nie tylko bawić, ale także edukować. Duże klocki drewniane dla dzieci lub ich odpowiedniki wykonane z innych surowców często mają nadrukowane cyfry, litery alfabetu lub inne oznaczenia (np. owady, kwiaty lub zwierzęta), które pozwalają Twojej pociesze łączyć beztroską zabawę z nauką podstawowych pojęć.

Pamiętaj, aby zawsze dopasowywać klocki dla dzieci do ich wieku. O ile roczniak ucieszy się z dużych bloków, wśród których czuje się bezpiecznie, dwu- lub trzylatek woli już klocki drewniane dla dzieci, które dają praktycznie nieograniczone możliwości konstrukcyjne.

Zawsze wybieraj klocki dopasowane do wieku dziecka. Pamiętaj, że przede wszystkim to ono musi mieć radość z zabawy. Niektóry rodzice lubią kupować dziecku zabawki „na wyrost”, niestety często skutek jest odwrotny od zamierzonego.

Młody człowiek nie chce bawić się zabawką, której nie rozumie i nie wie, do jakiego celu zmierza. Na skomplikowane konstrukcje z ruchomymi elementami jeszcze przyjdzie czas!

Podobnie jak w przypadku innych gier i zabawek, także tutaj wracaj uwagę na certyfikaty zaświadczające o bezpieczeństwie klocków. Sprawdź również, czy są one oznaczone znakiem gwarantującym wprowadzenie do obrotu zgodnie z przepisami prawa. To gwarancja, że elementy nie zawierają szkodliwych substancji.

Jakie powinny być klocki dla rocznego dziecka?

Jako klocki dla rocznego dziecka doskonale sprawdzą się elementy wykonane z miękkiej pianki lub gumy. Ważne, aby były duże. W ten sposób maluch będzie mógł kształtować również inne zdolności i umiejętności, a także percepcję przestrzenną. Możesz też eksperymentować z klockami drewnianymi. Łatwo kupić zestawy w kształcie sześcianu czy prostopadłościanu, w których każda ściana bryły spełnia inną funkcję edukacyjną.

Bardzo małe dzieci nie tworzą jeszcze w głowie rozbudowanych światów, dlatego klocki dla dzieci rocznych nie muszą być przesadnie zróżnicowane. Ważne, aby były kolorowe (stawiaj na wyraziste barwy) i przyjemne w dotyku.

Duże klocki dla rocznego dziecka wykonane z miękkich materiałów mają tę zaletę, że maluch może zabrać je do wanny bez ryzyka, że element się uszkodzi lub dostanie się do odpływu.

Wybieraj zestawy klocków, do których producent dołączył instrukcję. Jej obejrzenie (a w późniejszym czasie także lektura) sprawia, że maluch wie, z jakim zadaniem się mierzy, ale jednocześnie buduje w sobie przekonanie, że potrafi mu podołać.

Kiedy wybierać klocki drewniane dla dzieci?

Klocki drewniane dla dzieci będą idealnym wyborem wtedy, gdy widzisz, że młody człowiek nie lubi układać „technicznie”, korzystając z załączonej instrukcji, ale woli opowiadać własne historie i bawi się narracyjnie. Uniwersalne kształty drewnianych bloczków pozwalają na budowanie konstrukcji, a nawet całych światów w dowolnym kształcie.

Uniwersalność drewnianych elementów sięga jednak znacznie dalej. Ich kanciasta lub obła forma oraz twarda struktura pozwalają najmłodszemu członkowi rodziny rozwijać tzw. małą motorykę odpowiedzialną za naukę chwytania, łapania i manipulowanie przedmiotami.

Musisz jednak uważać na klocki drewniane dla dzieci, które mają ostre krawędzie. Młody człowiek łatwo może na nie nadepnąć, a efekt jest łatwy do przewidzenia.

Podobnie do klocków drewnianych działają elementy magnetyczne. Są one zakończone metalowymi, namagnesowanymi elementami, które przywierają do siebie i pozwalają tworzyć fantastyczne wzory.

Klocki dla rocznego dziecka to doskonała zabawa i frajda dla całej rodziny. Rozbudzają młodą wyobraźnię i pozwalają zaangażować w zabawę innych członków rodziny. Wybierz klocki, z których maluch będzie mógł bezstresowo korzystać, a jeżeli masz pytania o nasz asortyment, skontaktuj się z nami!

Zobacz naszych producentów

Kontakt

Jeśli masz pytania napisz lub zadzwoń!

Nasi eksperci są do Twojej dyspozycji od poniedziałku do piątku od 07:00 do 15:00

Kontakt

Promocje z Okazji Dnia Dziecka! Rabaty do -60%