×
Filtry

Jeździki dla niemowląt i dzieci

Jeździki to atrakcyjne zabawki dedykowane dla małych dzieci. Dzięki nim maluch spędza aktywnie czas i trenuje umiejętności motoryczne. Jeździk można podarować na prezent dla rocznego dziecka, aby wspomóc rozwój ruchowy maluszka. Chodziki, pchacze i jeździki w formie autek i innych pojazdów to doskonała propozycja zarówno dla chłopców jak i dziewczynek.

Jeździki i pchacze - dlaczego warto je podarować dziecku?

Zabawki na kółkach, którymi można zwiedzać dom i okolicę to coś, o czym marzą wszystkie dzieci. Jeździki kuszą najmłodszych swoim wyglądem - mogą przypominać ulubiony samochodzik, uwielbianą koparkę czy wesołe zwierzątko. Są czerwone, niebieskie, żółte, fioletowe - takie, jakie dziecko sobie wymarzy. Korzyści jakie przynosi zabawa jeździkiem to: wspomaganie nauki chodzenia, zwiększenie motoryki, poprawa koordynacji ruchów i nauka utrzymywania równowagi.

Od kiedy maluszki mogą zacząć korzystać z jeździków?

Zazwyczaj jeździki przeznaczone są dla dzieci od 1 - 3 roku życia, jednak przed zakupem zabawki koniecznie sprawdź zalecenia producenta. Różnice w wieku, od którego maluch może korzystać z zabawki, zależą od wielu czynników, w tym wielkości zabawki i jej konstrukcji.

Rozwój ruchowy pociechy możesz na początku wesprzeć za pomocą chodzika do raczkowania (od ok. 6. miesiąca życia), a następnie pchacza (od ok. 9 miesiąca życia), który podtrzyma pierwsze kroki maluszka i pomoże mu w utrzymaniu równowagi. Kupując jeździk rodzic musi mieć pewność, że dziecko potrafi stabilnie siedzieć i utrzymywać wyprostowaną pozycję ciała.

Na co zwracać uwagę wybierając jeździki dla rocznego dziecka, a na co dla starszego?

Jeździki dla najmłodszych dzieci wyposaża się w barierki ochronne zabezpieczające przed wypadnięciem z zabawki, a także podnóżki ułatwiające utrzymanie równowagi i prowadniki zapewniające właściwy kierunek jazdy. Jeśli dziecko nie potrafi jeszcze chodzić, ale uczy się już wstawać, najrozsądniej będzie kupić pchacz, który pomoże niemowlęciu w podejmowaniu prób utrzymania wyprostowanej sylwetki. Wiele zabawek na kółkach łączy w sobie funkcję pchacza i jeździka, więc może posłużyć pociechom przez dłuższy okres.

Jeździk dla rocznych i starszych dzieci musi być dopasowany do ich masy ciała i wzrostu. Zabawka powinna być odpowiednio niska, aby malec bez problemu na nią wszedł, ale jednocześnie na tyle wysoka, by dawała swobodę w odpychaniu się nogami od podłoża. Ciekawą opcją dla dzieci od 3. roku życia jest jeździk grawitacyjny, który wprawia się w ruch naprzemiennym kręceniem kierownicy, bez użycia nóg.

Jeździk dla dziewczynki i chłopca - kolorowe pojazdy dla każdego

Jeździk dla dzieci to świetny pomysł na zabawę. W naszej ofercie znajdziesz oryginalne jeździki dla chłopca i dziewczynki w wielu wariantach kolorystycznych. Twój smyk jest fanem motoryzacji? Z pewnością spodoba mu się jeździk wywrotka, śmieciarka lub koparka. A może szukasz zabawki interaktywnej? Wtedy koniecznie sprawdź bujak jeździk 2w1 marki Kidsee. Zabawka mówi i śpiewa po polsku, gwarantując wiele godzin niezapomnianych wrażeń.

#BBD0E0 »

Zobacz naszych producentów

Kontakt

Jeśli masz pytania napisz lub zadzwoń!

Nasi eksperci są do Twojej dyspozycji od poniedziałku do piątku od 07:00 do 15:00

Kontakt

Sprawdź nasze lipcowe promocje! Rabaty do -60%