×
Filtry
Folia przeciwdeszczowa do wózka bliźniaczego głębokiego Caretero

Folia przeciwdeszczowa do wózka bliźniaczego głębokiego Caretero

Osłona przeciwdeszczowa wykonana z wysokiej jakości folii bezpiecznej dla dzieci. Odporna na wysokie i niskie temperatury. Szybki i wygodny montaż to jej dodatkowe atuty. Idealnie dopasowuje się do wózka dzięki gumowanym lamówkom znajdującym się u dołu. Posiada okienko z daszkiem umożliwiające kontakt z dziećmi. Dzięki uniwersalnym rozmiarom przeznaczona jest do większości podwójnych wózków głębokich.
Cena 24,99 zł
Beloff dwustronna poduszka do wózka muślinowa Stokrotki

Beloff dwustronna poduszka do wózka muślinowa Stokrotki

Muślinowa poduszka płaska do wózka z otworami na pasy w kształcie główki Misia z uszkami świetnie sprawdzi się na codziennych spacerach. Można jej używać już od pierwszego dnia życia. Z jednej strony poduszka jest we wzorze Stokrotek na tle w kolorze toffi, druga strona jest bez wzorów w kolorze kawy z mlekiem. Obie strony uszyte są w muślinu 100%. Poduszka posiada puszyste wypełnienie ok. 5 cm.
Cena 74,95 zł Cena podstawowa 89,99 zł
  • -16%

Akcesoria do wózka

Wózek dla dziecka jest jednym z pierwszych przedmiotów, które kupują rodzice. Czasami wybiera się go jeszcze zanim maluch przyjdzie na świat, aby był już gotowy kiedy nadejdzie pora pierwszych spacerów. W jakie gadżety możesz wyposażyć wózek, żeby jeszcze lepiej spełniał swoje zadanie? Mamy dla Ciebie kilka pomysłów. Sprawdź nasz parasol do wózka i daszek przeciwsłoneczny do wózka. W deszczowe dni sprawdzi się również folia przeciwdeszczowa na wózek. Jak wybierać te akcesoria?

Kiedy przydaje się parasol do wózka?

Parasolka do wózka to idealne rozwiązanie na wyjątkowo słoneczne i upalne dni. Aby ochronić delikatną skórę dziecka przed szkodliwym działaniem promieni słonecznych warto stosować odpowiednie kremy z filtrem UV, ale nie wystarczy. Parasolka do wózka stworzy cień, ale jednocześnie nie ogranicza przepływu świeżego powietrza.

Wybierając parasol do wózka zwróć uwagę, czy jego mocowanie pasuje do rodzaju wózka, którym się posługujesz. Wózki spacerowe, gondole i inne modele mogą posiadać nieco innego rozwiązania, a nie ma nic gorszego niż walka z ciągle spadającą parasolką do wózka.

Zwykła parasolka do wózka to zazwyczaj cienka płachta materiału na stelażu, która chroni jedynie przed niewielkim natężeniem jasności. Dobrej jakości parasol do wózka powinien posiadać wbudowany filtr UV (np. 50+). Dzięki temu nie stanowi jedynie atrapy, ale efektywnie osłania przed oddziaływaniem promieni słonecznych. Warto również zwrócić uwagę na grubość materiału. Parasol do wózka sprawdzi się także jesienią podczas deszczu, o ile powłoka jest impregnowana. Poszczególne modele różnią się również średnicą. Wybierz taką, która pokryje cały wózek.

Jak wybrać daszek przeciwsłoneczny do wózka?

Daszek przeciwsłoneczny do wózka to alternatywa dla parasola. Wprawdzie montuje się go nieco dłużej, ale daje pełniejszą ochronę i jest bardziej stabilny niż parasol do wózka. W sklepach z akcesoria mi dla dzieci znajdziesz zarówno niewielki daszek przeciwsłoneczny do wózka, jak i obszerną osłonę. Daszek może również w razie potrzeby osłonić przed deszczem.

Wybierając daszek warto wybrać model z filtrem UV, a jeżeli jest to pełna osłona, również odpinanym dachem i okienkami, przez które dziecko może podziwiać widoki podczas każdego spaceru. Te mogą być również osłonięte przez zdejmowane przesłony, które zabezpieczą przed dostaniem się do wnętrza kropel wody oraz fruwającymi insektami.

Folia przeciwdeszczowa na wózek podczas brzydkiej pogody

Wśród akcesoriów do wózków dziecięcych można znaleźć również folię, która chroni od deszczu. Nie wszystkie wózki mają je w zestawie, dlatego czasami trzeba dokupić ją na własną rękę. Folia przeciwdeszczowa na wózek to rozwiązanie, które będzie pasowało do przestronnej gondoli (tzw. wózek głęboki), niewielkiej spacerówki, ale również obszernych wózków bliźniaczych i modeli wielofunkcyjnych.

Przede wszystkim folia przeciwdeszczowa na wózek musi być dopasowana do jego rozmiaru tak, aby zacinający deszcz nie dostawał się pod okrycie. Powinny być również szczelne. Wszelkie ozdobne rozcięcia i otwory wentylacyjne to dobre rozwiązanie, które pozwala dziecku oddychać, ale muszą one być tak rozmieszczone, aby nie przepuszczać wody pod materiał.

Folia powinna być odpowiednio gruba tak, aby nie podarła się po pierwszym zaczepieniu o wystający element wózka. Warto również zwrócić uwagę na certyfikaty. Materiał powinien być bezpieczny w dotyku, łatwo się czyścić oraz dobrze znosić wysokie i niskie temperatury. Najtańsze folie to zwykłe płachty materiału. Te nieco lepsze posiadają specjalne zaczepy, które można zamocować o ramę wózka i ustabilizować okrycie. Nie będzie się ono wtedy przemieszczało nawet jeśli dziecko często zmienia pozycję.

Wybierając jakiekolwiek akcesoria do wózka rodzice powinni uwzględnić to, że często będzie je trzeba czyścić. Dlatego parasolki, osłony i folie powinny być wykonane albo z bezpiecznych tkanin syntetycznych, które zniosą nawet użycie detergentu.

Na wyposażeniu wózka nie warto oszczędzać, ponieważ bardzo często jest ono uniwersalne. O ile wózek trzeba wymienić, dopasowując go do wagi i wzrostu dziecka, parasol czy osłonę przeciwdeszczową możesz po prostu przełożyć.

Sprawdź naszą ofertę i wybierz najlepsze rozwiązania, które zapewnią komfort i bezpieczeństwo Twojemu maluchowi.

Zobacz naszych producentów

Kontakt

Jeśli masz pytania napisz lub zadzwoń!

Nasi eksperci są do Twojej dyspozycji od poniedziałku do piątku od 07:00 do 15:00

Kontakt

Sprawdź nasze lipcowe promocje! Rabaty do -60%