×
Filtry

Zabawki dla starszaków

Kiedy dziecko dorasta jego potrzeby i zainteresowania zmieniają się. Pluszowe zabawki i interaktywne modele trafiają do szafy, a ich miejsce zajmują zabawki kreatywne. Pozwalają one maluchowi wczuć się w wyimaginowaną rolę, odgrywać sceny i całe przedstawienia. W ten sposób dziecko uczy się śmiałości, kontaktu z innym ludźmi, ale też odkrywa, co sprawia mu największą przyjemność. W ofercie naszego sklepu znajdziesz takie zabawki dla starszaków jak kuchnia dziecięca, stół do majsterkowania, piłkarzyki, a także zestawy klocków, które pomogą Twojej pociesze spojrzeć na świat w sposób techniczny i poukładany.

Czy istnieją zabawki przypisane do płci?

Jeszcze kilkanaście lat temu rodzice uczyli się, że poszczególne rodzaje zabawek są przeznaczone wyłącznie dla dziewczynek, a inne tylko dla chłopców. Dzisiaj świat dzieci wygląda inaczej. Psychologowie perswadują, że rodzice powinni obserwować swoje maluchy i testować różne rozwiązania szukające tego, z którego dziecko będzie chętnie i często korzystało. Dlatego kuchnia dziecięca drewniana będzie świetnym pomysłem zarówno dla chłopców, jak i dla dziewczynek.

To samo dotyczy technicznych klocków. Umiejętność logicznego myślenia przyda się w życiu każdemu, dlatego rodzice powinni kształtować ją w dziecku od najmłodszych lat.

Prezentując dziecku różnego rodzaju zabawki uczymy go też otwartego spojrzenia na świat. Maluch poznaje zróżnicowane sprzęty domowe i zaczyna rozumieć, że ma prawo bawić się tym, co sprawia mu największą frajdę. Chcemy wspierać Was w świadomym macierzyństwie, dlatego ciągle poszerzamy nasz asortyment nie tylko dla najmłodszych, ale też tych nieco starszych odbiorców. Znajdziesz u nas:

 • małe i duże kuchnie dla dzieci z akcesoriami;
 • stół do gry w piłkarzyki;
 • drewniane toaletki;
 • warsztaty i zestawy mechanika;
 • zestawy do makijażu;
 • komplety koralików;
 • kreatywne zestawy do majsterkowania (z elektrycznymi narzędziami!).

Kuchnia dziecięca drewniana - jak wykorzystać?

Kuchnia dziecięca drewniana to doskonały przykład wielofunkcyjnej zabawki dla starszaków, która będzie stanowiła inspirację dla wielu pouczających lekcji.

Kuchnia dziecięca to idealna możliwość, aby nauczyć dziecko bezpiecznego zachowania podczas przygotowywania posiłków. Dzięki kontaktowi z wieloma różnymi akcesoriami jak garnki i patelnie, sztućce oraz inne przyrządy maluch uczy się rozpoznawać ich przeznaczenie, ćwiczy małą motorykę i zręczność rąk. Poznając podstawowe zasady rządzące kulinariami Twoje dziecko nie będzie się bało wejść do kuchni kiedy dorośnie. Chyba nikt nie zaprzeczy, że gotowanie jest jedną z najpotrzebniejszych umiejętności jakie każdy z nas może posiąść.

Zabawę we wspólne przygotowywanie posiłków można połączyć z inscenizacją zakupów w sklepie lub na targowisku. W ten sposób może pokazać dziecku jak odróżniać od siebie poszczególne produkty żywnościowe, czytać ceny i odliczać pieniądze. W ten sposób maluch powoli przygotowuje się do życia w społeczeństwie.

Kuchnia dziecięca i zestaw małego mechanika. Kiedy warto je kupować?

Wielu rodziców głowi się nad tym, czy nadszedł już odpowiedni czas na zakup zabawki takiej jak kuchnia dziecięca drewniana lub zestaw małego mechanika. Niestety nie ma jednej odpowiedzi na takie pytanie i wiele zależy od indywidualnych predyspozycji i stopnia rozwoju dziecka.

Zabawki, które sprzedajemy są zaprojektowane z myślą o rozwoju spostrzegawczości, precyzji ruchu, motoryki i koordynacji psychoruchowej. Dopasowując do siebie poszczególne elementy Twoje dziecko uczy się zależności między poszczególnymi przedmiotami i materiałami. Opanowuje trudną sztukę cierpliwości, rozwiązywania problemów i odraczania nagrody.

Musisz pamiętać, że zabawki dla starszaków często zawierają małe elementy jak np. klocki, koraliki, imitacje śrub i nakrętek. Podczas zabawy pilnuj, aby maluch nie usiłować włożyć ich do buzi , ucha lub nosa. Wystarczy chwila nieuwagi i problem murowany!

Producenci są zobowiązani do umieszczania na opakowaniach produktów oznaczenia minimalnego wieku każdej zabawki. Pamiętaj jednak, że takie wytyczne mają charakter orientacyjny. Samodzielnie musisz ocenić czy Twoje dziecko jest już gotowe na artykuł o określonym stopniu skomplikowania.

Kuchnia dziecięca drewniana i inne zabawki. Co warto wybrać?

Kuchnia dziecięca drewniana lub inne zabawki dla starszaków można kupić po różnej cenie. Warto pamiętać, że znaczenie ma nie tylko stopień zaawansowania zabawki oraz jej wymiary, ale przede wszystkim bezpieczeństwo. Jak ocenić, czy zabawka nadaje się dla Twojego dziecka?

Jeżeli produkt jest wykonany z naturalnego drewna sprawdź, czy jest ono idealnie wyszlifowane. Nie powinno być na nim żadnych drzazg oraz ostrych krawędzi. Wszystkie farby i lakiery wykorzystane przez producenta muszą być bezpieczne dla zdrowia. Zabawki wykonane z plastiku również powinny mieć odpowiednie certyfikaty bezpieczeństwa. Jeżeli częścią zabawki są materiały, zwróć uwagę, czy spełniają one wymagania dla certyfikatu Oeko-Tex Standard 100. To gwarancja, że nie wykorzystano w nich włókien i barwników szkodliwych dla organizmu. Jakie oznaczenia może posiadać kuchnia dziecięca drewniana lub plastikowa?

 • CE – oznaczenie wszystkich zabawek wprowadzanych do obrotu na terytorium Unii Europejskiej, oznacza zgodność z przepisami wspólnotowymi;
 • EN 71 – europejska norma określająca wymogi stawiane zabawkom;
 • TUV i Safe Toys – dwa, niezależne certyfikaty przyznawane przez międzynarodowe jednostki akredytacyjne;
 • GOTS – Global Organic Textile Standard – podobnie jak Oeko-Tex, GOTS odnosi się do jakości i bezpieczeństwa wykorzystanych materiałów;
 • Certyfikat Instytutu Matki i Dziecka – polska norma przyznawana przez polski Instytut Matki i Dziecka zabawkom spełniającym normy bezpieczeństwa.

Każdy kraj posługuje się swoją nomenklaturą określającą bezpieczeństwo zabawek. Jeżeli kupujesz je za granicą sprawdź, czy posiadają odpowiednie oznaczenia. Kraje w obrębie Unii Europejskiej ujednoliciły standardy, ale nadal każdy z nich dodatkowo stosuje swoje oznaczenia.

Sprawdź naszą ofertę zabawek dla starszaków i wybieraj wyłącznie sprawdzone i bezpieczne rozwiązania. Chcemy, aby Twoje dziecko zdrowo się rozwijało, dlatego oferujemy Ci wszystko, co najlepsze dla malucha.

Zobacz naszych producentów

Kontakt

Jeśli masz pytania napisz lub zadzwoń!

Nasi eksperci są do Twojej dyspozycji od poniedziałku do piątku od 07:00 do 15:00

Kontakt

Sprawdź nasze najnowsze promocje! %%