×
Filtry
Cena:
-
Kolor:

Otulacze do fotelika

Podróż samochodem to dla dziecka nie zawsze świetna przygoda i dawka pozytywnych emocji. Zwłaszcza kiedy ubrań jest za dużo, pasy boleśnie wpijają się w ciało, a fotelik wydaje się twardy. Otulacz do fotelika samochodowego to wygodne rozwiązanie dla wszystkich rodziców, którzy często przewożą malucha samochodem. W naszym sklepie znajdziesz szeroki wybór otulaczy, które pozwolą jeszcze lepiej zadbać o komfort i wygodę malucha.

Po co stosuje się otulacze do fotelika?

Otulacz do fotelika samochodowego to element wyposażenia, który ma zwiększyć bezpieczeństwo i wygodę podczas podróży. Wszyscy producenci fotelików, ale także eksperci od bezpiecznej jazdy zalecają, aby dziecko przewozić bez ciepłych kurtek i płaszczy. Dlaczego? Prawidłowo zapięte pasy bezpieczeństwa muszą ściśle przylegać do ciała tak, aby w razie gwałtownego szarpnięcia utrzymać ciało w miejscu i zapobiec zderzeniu z elementami wnętrza kokpitu samochodowego.

Problem polega jednak na tym, że ciepła zimowa kurtka nie stabilizuje pasów. Jest śliska i wypełniona miękkim puchem. W razie kolizji utracą one niezbędne napięcie, a pasażer może wylecieć górą lub – co jest znacznie bardzie prawdopodobne w przypadku dzieci – dołem. W rezultacie rośnie ryzyka przegrzania lub wyziębienia młodego organizmu.

Tutaj z pomoca przychodzi otulacz do fotelika samochodowego. Pozwala on ograniczyć liczbę odzieży tak, aby pasy lepiej stabilizowały ciało, ale jednocześnie zapewnia komfort termiczny. W sprzedaży znajdziesz zarówno ciepły otulacz do fotelika na zimę, jak i letni otulacz do fotelika, zapewniający przewiewność w upalne, letni dni.

Otulacz do fotelika samochodowego służy do wyściełania krzesełka do przewozu dziecka, które stosujesz na co dzień. W praktyce wystarczą Ci dwa lub trzy otulacze ważne, aby były dopasowane do pory roku oraz rodzaju stosowanego fotelika samochodowego.

Jak wybierać otulacze do fotelika?

Przede wszystkim musisz zadbać, aby otulacz był dopasowany do systemu pasów stosowanego w foteliku samochodowym. Najczęściej będzie to 5-punktowy ISOFIX, ale znajdziesz także prostsze w użyciu kocyki 3-punktowe. Kupując fotelik możesz do niego od razu dobrać letni otulacz do fotelika oraz otulacz do fotelika na zimę. Wielu producentów oferuje kompleksowe wsparcie dla mobilnych rodziców.

Otulacze do fotelika na różne pory roku

Otulacze do fotelika mogą być stosowane cały rok. Wystarczy tylko wymienić wersję okrycia na cieplejszą, kiedy na zewnątrz zrobi się zimno (lub odwrotnie – ciepło).

Otulacz do fotelika na zimę

Otulacz do fotelika na zimę powinien przede wszystkim zapewniać komfort termiczny, kiedy na zewnątrz temperatura spada poniżej zera. Kocyk powinien być na tyle duży, aby bez problemu otulić malucha od stóp do głów.

Wybierając otulacz warto zwrócić uwagę, czy posiada kaptur oraz przestrzeń i dodatkowy fragment materiału do okrycia nóg. Oba te elementy mogą okazać się przydatne, kiedy podczas spaceru nagle zacznie padać śnieg lub zerwie się wichura.

Letni otulacz do fotelika

Letni otulacz do fotelika powinien przede wszystkim zapewniać cyrkulację powietrza. Materiał musi być przewiewny tak, aby dziecko podczas upałów mogło czuć się swobodnie. Otulacze na lato są wykonane z cienkich materiałów, które w razie potrzeby mogą służyć jako dodatkowa warstwa odzieży i mogą chronić przed wiatrem. Latem sprawdzą się takie tkaniny jak np. bambusowy muślin, który doskonale oddycha i ma właściwości antyalergiczne. Warto rozejrzeć się również za kocykami wyposażonymi we wkładki antypotowe. Ochronią one dziecko przed powstaniem otarć i odparzeń i zwiększą oddychalność kocyka.

Wybierając otulacz, bez względu na porę roku należy unikać produktów wykonywanych z włókien syntetycznych, a nawet kocyków z ich domieszką. Skóra dziecka jest bardzo wrażliwa i łatwo wyindukować zmiany alergiczne, potówkę lub zwykłe otarcia, których leczenie będzie czasochłonne i często wymaga kontaktu z lekarzem.

Jak długo stosować otulacze do fotelika?

Otulacze do fotelika mogą być stosowane od razu po wypisaniu malucha ze szpitala, aż o ukończenia 1. roku życia. Tuż po urodzeniu dzieci są szczególnie wrażliwe i narażone na wahania temperatury, dlatego trzeba je odpowiednio zabezpieczyć.

Alternatywą dla otulaczy są śpiworki. Ich założenie wymaga jednak więcej czasu, ponieważ trzeba je dokładnie dopasować. Montaż otulacza przy odrobinie wprawy trwa maksymalnie kilka minut, więc jest to bardziej uniwersalne rozwiązanie. Otulacze pozostawiają również większą swobodę ruchów niż klasyczne śpiwory.

W naszym sklepie znajdziesz zróżnicowane rozwiązania, które pomogą Ci wygodnie i bezpiecznie przetransportować malucha tam, gdzie tego potrzebujesz. Znajdziesz u nas zarówno nasze własne kreacje, jak i produkty renomowanej firmy Sensillo. Świadomie wybieramy produkty, z których Twoje dziecko będzie chętnie korzystało. Nasze otulacze są wykonane z niezwykle przyjemnego w dotyku pluszu Minky oraz wytrzymałej i odpornej na zużycie bawełny. W naszym asortymencie znajdziesz kolorowe i atrakcyjne wzory uwzględniające motywy roślinne i zwierzęce, które sposobają się nie tylko najmłodszym.

Sprawdź naszą ofertę otulaczy i pozwól nam zadbać o wygodę i bezpieczeństwo Twojej pociechy.

Zobacz naszych producentów

Kontakt

Jeśli masz pytania napisz lub zadzwoń!

Nasi eksperci są do Twojej dyspozycji od poniedziałku do piątku od 07:00 do 15:00

Kontakt

ORLEN PACZKA teraz TYLKO za 2,99 od 0zł!