×
Filtry
Żel do higieny intymnej z kozim mlekiem Biały Jeleń 265 ml

Żel do higieny intymnej z kozim mlekiem Biały Jeleń 265 ml

Emulsja do higieny intymnej Biały Jeleń hipoalergiczny - kozie mleko przeznaczona jest do codziennej higieny i pielęgnacji miejsc intymnych. Kremowa formuła, oparta na łagodnych substancjach myjących, delikatnie myje, zapewniając długotrwałe uczucie czystości i świeżości. 
Cena 12,99 zł

Płyny do higieny intymnej

Płyn do higieny to podstawowy środek służący do pielęgnacji miejsc intymnych w ciąży i po porodzie. Ochrona delikatnej skóry okolic intymnych jest ważna także w przypadku dzieci, dlatego z myślą o najmłodszych powstały żele i preparaty o składzie odpowiednim dla wieku i płci. Codzienna troska o higienę intymną nie tylko pomaga w łagodzeniu podrażnień skóry, ale i zmniejszaniu ryzyka infekcji.

Naturalne płyny do higieny intymnej

Podczas oczyszczania miejsc intymnych stosuj preparaty specjalnie do tego przeznaczone, które nie naruszają naturalnej flory bakteryjnej oraz nie wysuszają śluzówki. Proponujemy Ci naturalne płyny do higieny intymnej zawierające składniki roślinne o działaniu nawilżającym, łagodzącym i wspomagającym odbudowę mikroflory bakteryjnej. W ich składzie znajdziesz alantoinę o właściwościach kojących i przyspieszających regenerację naskórka oraz kwas mlekowy pozwalający utrzymać prawidłowe pH okolic intymnych. Ponadto żele i płyny do higieny intymnej wzbogacone są w substancje przeciwzapalne i przeciwbakteryjne zawarte w ekstrakcie z chabra bławatka i pantenolu oraz delikatne substancje myjące pozyskiwane z kory dębu.

Płyn do higieny intymnej dla kobiet w ciąży - szczególna ochrona w szczególnym czasie

Okres ciąży i połogu to wyjątkowy czas, w którym dbanie o zdrowie miejsc intymnych jest niezwykle istotne. Nieprawidłowa higiena sprzyja zakażeniom dróg moczowych, w tym zapaleniu pęcherza i odmiedniczkowemu zapaleniu nerek. U kobiet w ciąży zaburzenia gospodarki hormonalnej prowadzą do wydajniejszej pracy gruczołów łojowych i potowych. To z kolei prowadzi to do zwiększonej produkcji sebum, co może być przyczyną częstszych zakażeń grzybiczych. Codzienna troska o drogi rodne, polegająca na utrzymaniu prawidłowego, kwaśnego pH pochwy oraz zapobieganiu podrażnieniom jest kluczowa dla prawidłowego funkcjonowania organizmu

O pielęgnację okolic intymnych należy również dbać podczas połogu. Prawidłowa higiena poporodowa przyspiesza gojenie się ran i wspiera rekonwalescencję krocza. Regularne stosowanie płynów i żeli do higieny intymnej w ciąży i po porodzie zapewnia przyjemne uczucie świeżości i czystości.

Żele do higieny intymnej dla dzieci - prawidłowe utrzymanie pH części intymnych od najmłodszych lat

W czasie opieki nad dziećmi warto stosować kosmetyki przeznaczone do higieny miejsc intymnych. Na infekcje szczególnie narażone są dziewczynki, co wynika z budowy narządów płciowych - delikatnej błony śluzowej pochwy oraz krótkiej cewki moczowej. Żele do higieny intymnej dla dzieci różnią się od preparatów przeznaczonych dla dorosłych, ponieważ ich zadaniem nie jest zmiana pH. Takie działanie mogłoby zaburzać mikroflorę i zwiększać ryzyko infekcji. Dostępne w naszej ofercie chusteczki oraz bezzapachowe płyny do higieny intymnej dla dziewczynek i chłopców zawierają m.in kwas mlekowy chroniący przed zmianą pH, ekstrakty roślinne o działaniu łagodzącym oraz glicerol o właściwościach nawilżających.

Jaki żel do higieny intymnej wybrać?

Naturalne preparaty do pielęgnacji miejsc intymnych dostępne są w postaci płynów, żeli, emulsji i pianek. Rodzaj preparatu warto dopasować do swoich preferencji. Dobry żel do higieny intymnej powinien zawierać w swoim składzie jedynie naturalne substancje hipoalergiczne o działaniu nawilżającym, kojącym, antyseptycznym i przeciwdrobnoustrojowym.

W naszej ofercie znajdą Państwo produkty spełniające wszystkie te kryteria. Posiadamy preparaty znanych marek takich, jak Biały Jeleń i Yope, w których składzie znajdują się jedynie delikatne substancje myjące. Preparaty zostały przebadane dermatologicznie i nie zawierają szkodliwych dla zdrowia SLES-ów, parabenów, Cocamide DEA, sztucznych barwników, alergenów zapachowych, mydła i alkoholu.

Zobacz naszych producentów

Kontakt

Jeśli masz pytania napisz lub zadzwoń!

Nasi eksperci są do Twojej dyspozycji od poniedziałku do piątku od 07:00 do 15:00

Kontakt

Sprawdź nasze lipcowe promocje! Rabaty do -60%