window.dataLayer = window.dataLayer || []; function gtag(){dataLayer.push(arguments);} gtag('js', new Date()); gtag('config', 'UA-78249870-1'); gtag('config', 'AW-10827022417');
×
Filtry

Barierka ochronna do łóżeczka

Kiedy dziecko zaczyna obracać się na boki lub wstawać, barierka ochronna do łóżeczka staje się niezbędnym elementem wyposażenia, które dba o jego bezpieczeństwo. Dzięki niej rodzice mogą zminimalizować ryzyko wypadnięcia i mogą spać spokojnie wiedząc, że maluch jest należycie chroniony. W naszym sklepie znajdziesz wysokiej jakości barierki ochronne, które są wytrzymałe i sprawdza się w każdych okolicznościach zarówno w domu, jak i na wyjeździe.

Barierka ochronna do łóżeczka. Jak ją wybierać?

Barierka ochronna do łóżeczka powinna być dopasowana wymiarami do długości boku miejsca do spania tak, aby dziecko było zabezpieczone na całej długości. Barierkę montuje się bezpośrednio przy krawędzi i powinna być ona wyposażona w system blokad, które zapobiegają przed przypadkowym złożeniem się ochrony. Tego typu zabezpieczenia rodzice bardzo często zabierają ze sobą na wakacje więc liczy się również, aby ich montaż był prosty i nie zajął dłużej niż kilka minut.

Sama konstrukcja barierki jest bardzo prosta. Najczęściej składa się z metalowych, pustych w środku rurek aluminiowych, które stanowią rusztowanie oraz ramion barierki. Funkcję ochronną pełnią półelastyczne pasy z tworzywa sztucznego powstrzymujące dziecko przed upadkiem z wysokości. Całość łączona jest ze sobą za pomocą śrub. W niektórych zestawach znajdziesz również siatkę ochronną, która stanowi dodatkowe zabezpieczenie. Dzięki możliwości rozłożenia zestawu zmieścisz go nawet w niewielkim bagażniku i zabierzesz wszędzie, gdzie tego potrzebujesz – na wczasy lub na działkę.

Co powinno wyróżniać barierkę ochronną do łóżeczka

Dobrej jakości bariery ochronne powinny być wykonane z wytrzymałego tworzywa sztucznego, które daje odpór ciężarowi malucha, ale jednocześnie sprężynuje i nie jest tak sztywne jak np. drewno lub zimne i twarde jak metal.

Barierki ochronne do łóżeczka mogą być lite lub perforowane. Te pierwsze mają bardziej stabilną konstrukcję, ale mogą niepotrzebnie blokować przepływ świeżego powietrza w upalne dni. Barierki perforowane są nieco delikatniejsze, za to pozwalają sprawniej regulować temperaturę w otoczeniu malucha i są bardziej uniwersalne. W razie potrzeby zawsze możesz przykryć go kocykiem.

Na co uważać przy wyborze barierki ochronnej do łóżeczka?

Warto pamiętać, że niewielkie barierki ochronne nie zabezpieczą dziecka, które już swobodnie wstaje i zaczyna przemieszczać się po łożu. W tym przypadku lepiej zdecydować się na łóżeczko z wysoką barierką, która sięgnie maluchowi przynajmniej do piersi. Jeżeli w barierce, którą kupiłaś jest zbyt dużo twardych i sztywnych elementów zawsze możesz wyłożyć ją od wnętrza poduszkami lub zrolowanymi kocami. Nie ma ona pionowych żerdzi, więc nie da się na nią założyć wytłumiaczy tak jak w przypadku zwykłego łóżeczka kratowanego. Z drugiej strony, barierka ochronna do łóżeczka ma uniwersalną konstrukcję i nie ma ryzyka, że berbeć włoży przez nieuwagę głowę lub rączkę w wolną przestrzeń.

Chcemy dać Twojemu dziecko wszystko, co najlepsze, dlatego znajdziesz u nas wyłącznie starannie wyselekcjonowane barierki marek Ricokids i Lionelo. Są wykonane z wytrzymałych komponentów przystosowanych do kontaktu ze skórą. Jednocześnie mają kojące barwy, które nie podrażniają dziecka i ułatwiają zaśnięcie.

Zobacz naszych producentów

Kontakt

Jeśli masz pytania napisz lub zadzwoń!

Nasi eksperci są do Twojej dyspozycji od poniedziałku do piątku od 07:00 do 15:00

Kontakt

Radosnych zakupów w oczekiwaniu na Święta! Rabaty do -40%