×
Filtry

Suszarki do butelek

Aby zachować higienę i czystość butelek do karmienia dziecka, musisz je regularnie płukać. Zakup suszarki do butelek skróci czas między kolejnymi użyciami butelek i sprawi, że w pojemniku nie będzie zalegała woda.

W naszym sklepie znajdziesz suszarki do butelek wykonane z bezpiecznych dla zdrowia i wytrzymałych materiałów. Pod katalogiem dostępnych produktów znajdziesz też krótki poradnik, w którym zamieściliśmy podstawowe informacje o tym, jak powinna być używana suszarka na butelki.

Gdzie sprawdzi się suszarka na butelki?

Niewielkich rozmiarów suszarka na butelki to przydatny gadżet, z którego skorzystasz w domu i na wakacjach. Większość modeli posiada składaną podstawę oraz uchwyty służące do rozwieszania na nich przedmiotów, więc bez problemu zmieszczą się nawet w małej walizce lub torbie.

W zależności od modelu i producenta uchwyty mogą być ukształtowane nieco inaczej, ale ich przeznaczenie jest zawsze takie samo.

Jak wybierać suszarki do butelek?

Modele, które znajdziesz w naszym sklepie, zostały zaprojektowane tak, aby zbierać kapiącą wodę. Dzięki temu suszarka na butelki nie musi stać na zlewie lub dużej suszarce do naczyń. Możesz postawić ją nawet na stole.

Niewielkie uchwyty wykonane z wytrzymałego tworzywa sztucznego zostało rozmieszczone w przemyślany sposób. W jednym czasie możesz suszyć nawet kilka pojemników lub smoczków. Jednocześnie między poszczególnymi przedmiotami znajduje się wolna przestrzeń, więc powietrze może swobodnie cyrkulować między przedmiotami.

Staraj się wybierać takie suszarki do butelek, które będą pasowały do każdego typu pojemników, bez względu na ich kształt i wymiar. W ten sposób łatwo oszczędzić miejsce, ponieważ wystarczy Ci tylko jedna suszarka.

Suszarka na butelki musi być w pełni bezpieczna dla malucha. Koniecznie zwracaj uwagę, czy materiał, z jakiego są wykonanie, nie zawiera szkodliwego bisfenolu A (BPA). To związek, który ulatnia się wraz z wietrzeniem niskiej jakości plastiku. Zostało naukowo wykazane, że ma on działanie rakotwórcze i spowalnia prawidłowy rozwój młodego organizmu.

Jak myć suszarki do butelek?

Dobrej jakości suszarki do butelek powinny nadawać się do mycia w zmywarce. To najprostszy sposób, aby utrzymać je w czystości, jeżeli nie chcesz często myć ich ręcznie.

Kiedy nie dysponujesz zmywarką, pamiętaj, aby regularnie szorować plastik szczotką i płynem do naczyń albo wyparzać wrzącą wodą. W ten sposób zapobiegasz gromadzeniu się zarazków i kamienia na plastikowej powierzchni.

Nigdy nie używaj jednak żrących środków, które mogą spowodować, że w obudowie lub uchwytach pojawią się pory. Przyspieszają one odkładanie się zarazków, które dostają się do butelek po umyciu.

Suszarka do butelek to gadżet, który powinien znaleźć się w każdym domu. Skorzystasz z niego wielokrotnie, a przy okazji nie będziesz musiała stawiać pojemników, z których korzysta Twoje dziecko, obok domowej suszarki do naczyń. To ważne, ponieważ czasami do mycia brudnych talerzy lub garnków używa się skoncentrowanych detergentów, z którymi maluch nie powinien mieć styczności.

W ofercie naszego sklepu znajdziesz suszarki do butelek renomowanych producentów. Dbamy o to, aby nasz asortyment spełniał oczekiwania tak rodziców, jak i dzieci. Jeżeli masz wątpliwości dotyczące zastosowania lub składu suszarek, skontaktuj się z nami!

Zobacz naszych producentów

Kontakt

Jeśli masz pytania napisz lub zadzwoń!

Nasi eksperci są do Twojej dyspozycji od poniedziałku do piątku od 07:00 do 15:00

Kontakt

ORLEN PACZKA teraz TYLKO za 2,99 od 0zł!