×
Filtry
Smoczek do gęstych pokarmów Tommee Tippee 221421

Smoczek do gęstych pokarmów Tommee Tippee 221421

Zaprojektowany we współpracy z ekspertami w dziedzinie karmienia piersią, rewolucyjny smoczek antykolkowy Tommee Tippee Closer to Nature® naśladuje naturalną elastyczność, delikatność i ruchy matczynej piersi, co sprawia, że łączenie karmienia piersią i butelką jest prostsze niż kiedykolwiek dotąd
Cena 18,99 zł
Smoczek dynamiczny do butelki Lovi Mini 0+ *

Smoczek dynamiczny do butelki Lovi Mini 0+ *

Dynamiczny smoczek LOVI do podawania odciągniętego mleka mamy to efekt pracy neurologopedów. Jest zbudowany z niejednorodnych warstw silikonu: miękkiej, cienkiej, wydłużającej się końcówki i szerokiej, twardej, profilowanej podstawy.
Cena 19,99 zł

Smoczki do butelek grają ogromną rolę w karmieniu dziecka. Musisz je odpowiednio dobrać, czyścić, przechowywać oraz suszyć. Które z nich będą najlepsze? Kiedy zmienić smoczek do butelki na większy? Spokojnie, to wcale nie takie trudne, jak mogłoby się wydawać.

Smoczki do butelki  - jaki dla noworodka, a jaki dla wcześniaka?

Szukając odpowiedniego smoczka, zwróć uwagę na podział, który stosuje producent. Marka Canpol używa cyferek od 0 do 5, a Babyono literek S-XL. Jeżeli przymierzasz się do zakupu i chcesz znaleźć idealne smoczki do butelek, zerknij do naszego sklepu, w opisie każdego produktu znajdziesz szczegółowe informacje, co do sugerowanego wieku twojego bobasa. Natkniesz się tam także na specjalny smoczek do butelki dla wcześniaków.

Pamiętaj także o przepływie. Jest on bardzo istotny. Noworodki i niemowlęcia powinny pić ze smoczków o wolnym przepływie, a starsze dzieci ze smoczków o średnim lub szybkim przepływie. Zbyt duży lub zbyt mały smoczek to dość spory dyskomfort. Jeśli smoczek będzie za duży to dziecko może mieć nawet problemy z oddychaniem. Dla przykładu tommee tippee smoczki do butelki to specjalnie zaprojektowane smoczki do podawania dziecku kaszki.

Smoczek do butelki jak sutek? To możliwe!

Niezależnie od tego czy karmisz piersią czy mlekiem modyfikowanym, zakup butelkę oraz smoczek, który wyglądem i kształtem przypomina piersi mamy. Dzięki temu nie zaburza się naturalny odruch ssania u maluszka, a ty możesz cieszyć się wygodą i komfortem twojego dziecka.

Na jakie marki i produkty warto postawić? Wielu producentów jak np. Medela, Lovi czy Chicco stawia na kompatybilność. Oznacza to, że ich smoczki pasują nie tylko do większości butelek, ale i do laktatorów, podgrzewaczy czy sterylizatorów. Dzięki temu masz pewność, że akcesoria nie będą się marnować i leżeć na dnie szafki czy szuflady. Firma Avent ma smoczki do butelek wykonane z silikonu, które są bardzo trwałe i łatwe w czyszczeniu.

Kiedy zmienić rozmiar smoczka do butelki?

Według ogólnie przyjętych zasad smoczek powinno się zmieniać co około 3 miesiące. Oczywiście, nie jest to sztywna reguła, której musisz się trzymać. Za każdym razem w porze karmienia, sprawdź dokładnie smoczek i upewnij się, że nie ma on żadnych dziur, pęknięć czy zniszczeń. W przypadku, w którym zauważysz jakiekolwiek nieprawidłowości, niezwłocznie wymień go na nowy, niezależnie od tego ile czasu go użytkowaliście.

Aby smoczek był z wami przez okres tych 3 miesięcy, konieczna jest odpowiednia pielęgnacja. Dokładnie czyść go po każdym podaniu pokarmu. Upewnij się, że nie ma resztek w żadnych zakamarkach. Później odstaw go do wyschnięcia i umieść w sterylizatorze. Niektóre smoczki można myć w zmywarce, jednak zanim zdecydujesz się na taki krok, upewnij się, że producent podał taką informację w instrukcji lub na opakowaniu.

Zobacz naszych producentów

Kontakt

Jeśli masz pytania napisz lub zadzwoń!

Nasi eksperci są do Twojej dyspozycji od poniedziałku do piątku od 07:00 do 15:00

Kontakt

Sprawdź nasze najnowsze promocje! %%