window.dataLayer = window.dataLayer || []; function gtag(){dataLayer.push(arguments);} gtag('js', new Date()); gtag('config', 'UA-78249870-1'); gtag('config', 'AW-10827022417');
×
Filtry
Marka:
Cena:
-
Pojemność:

Jaką maść na sutki podczas karmienia warto zakupić?

Na co zwrócić uwagę podczas wyboru? Co absolutnie nie powinno znaleźć się w składzie? Odpowiadamy na wszystkie pytania. W naszym sklepie internetowym znajdziesz jedynie wartościowe produkty, które pokochały mamy na całym świecie! Wspieramy rodziców od ciąży, aż po wychowanie!

Jak wybrać maść na popękane brodawki przy karmieniu?

Karmienie piersią jest piękne i dzięki temu pomiędzy mamą a dzieckiem tworzy się cudowna i głęboka więź. Mimo tego kobiece brodawki nie są przygotowane na ciągłe ssanie, gryzienie i ciągnięcie. Konieczna jest maść na bolące sutki przy karmieniu, aby uniknąć ogromnego dyskomfortu. Na co zwracać uwagę? Przede wszystkim na skład.

Maść powinna być bezpieczna, w końcu chodzi o tak wrażliwe miejsce, jak piersi. Alkohol czy substancje zapachowe w składzie to coś, czego należy się wystrzegać. Nie tylko mogą prowadzić do alergii, zaczerwienienia czy podrażnienia, ale i wysuszają skórę, a przecież nie o taki efekt ci chodzi, prawda? Stosowanie maści powinno przynosić ulgę.

Maść bez zmywania na sutki przy karmieniu piersią — czy to bezpieczne?

Warto pamiętać, że maść a krem to nie to samo. Zadaniem maści jest natłuszczenie, a zadaniem kremu nawilżenie. Dobry wybór to maść, której nie trzeba zmywać. Wiele kobiet obawia się jednak o bezpieczeństwo swojego dziecka. Czy kontakt takiej maści z buzią maluszka nie sprawi, że zmieni się smak pokarmu? Bez obaw! Istnieje maść na sutki bez zmywania i jest to lanolina.

Lanolina to wosk zwierzęcy, który otrzymuje się podczas czyszczenia wełny owczej. Może ona być spokojnie stosowana w okresie karmienia. Nie zmienia smaku mleka, a mimo to przynosi ulgę na bolesne brodawki. Oczywiście warto nakładać ją PO karmieniu, tak aby, jak największa ilość lanoliny pozostała na sutkach, jednak jeśli się zapomnisz lub nie będziesz miała czasu, aby się przemyć, nic się nie stanie.

Maść na poranione sutki i co jeszcze? Jak sobie pomóc?

Macierzyństwo, a właściwie karmienie piersią na obrazkach, zdjęciach czy filmikach przedstawione jest jako pełen relaks, raj na ziemi. Oczywiście taki scenariusz może mieć miejsce, jednak mimo to wiele kobiet narzeka na ogromny ból podczas karmienia. Aby sobie ulżyć i pomóc zadbaj nie tylko o odpowiednie nawilżenie, ale i właściwe przystawianie dziecka.

Unikaj smarowania brodawek maściami z alkoholem, które tylko potęgują ból i problemy skóry. Pamiętaj o odpowiedniej higienie. Stosuj delikatne płyny, najlepiej te do higieny intymnej. Kobiety w okresie karmienia i laktacji powinny o siebie szczególnie dobrze dbać (oczywiście poza tym czasem, także).

Zobacz naszych producentów

Kontakt

Jeśli masz pytania napisz lub zadzwoń!

Nasi eksperci są do Twojej dyspozycji od poniedziałku do piątku od 07:00 do 15:00

Kontakt