×
Filtry
Maść ochronna Bepanthen Baby 100 g

Maść ochronna Bepanthen Baby 100 g

Wspomaga naturalne procesy regeneracyjne, odżywia oraz chroni skórę przed odparzeniami pieluszkowymi.Specjalna formuła Bepanthen Baby Maść Ochronna chroni skórę niemowląt przed podrażnieniami i odparzeniem pieluszkowym.
Cena 37,99 zł Cena podstawowa 40,00 zł
  • -5%
MEDELA PURLEAN MAŚĆ KREM NA BRODAWKI LANOLINA 37g

MEDELA PURLEAN MAŚĆ KREM NA BRODAWKI LANOLINA 37g

Purelan™ – maść lanolinowa. W pierwszych dniach i tygodniach częstego karmienia piersią wiele kobiet doświadcza bólu brodawek sutkowych. Maść lanolinowa Purelan™ przynosi szybką ulgę w bólu i koi suchą skórę. Jest w 100% naturalna i bezpieczna dla dziecka – nie trzeba jej usuwać przed karmieniem piersią.
Cena 48,79 zł
Multi-Mam lanolina maść do pielęgnacji brodawek sutkowych 30 ml

Multi-Mam lanolina maść do pielęgnacji brodawek sutkowych 30 ml

Lanolina Multi-Mam to starannie oczyszczony tłuszcz z wełny posiadający potwierdzone właściwości lecznicze. Chroni okolice sutka przed karmieniem i w jego trakcie, zastępując i uzupełniając naturalnie występujące w skórze lipidy. Lanolina Multi-Mam stanowi środek higieny osobistej
Cena 35,99 zł Cena podstawowa 39,90 zł
  • -9%
Canpol Maść Lanolinowa Lanolina do Brodawek Sutkowych 7 g 14/000

Canpol Maść Lanolinowa Lanolina do Brodawek Sutkowych 7 g 14/000

W pierwszych dniach i tygodniach karmienia piersią wiele kobiet doświadcza bólu brodawek sutkowych. Maść lanolinowa Canpol babies przynosi szybką ulgę w bólu i wspiera regenerację skóry podrażnionych brodawek sutkowych. Lanolina jest głęboko nawilżającą substancją naturalnie występującą w runie owiec. Dzięki naturalnej formule jest bardzo skuteczna – tworzy warstwę ochronną na powierzchni skóry i zapewnia nawilżenie od wewnątrz.
Cena 14,99 zł Cena podstawowa 15,99 zł
  • -6%

Jaką maść na sutki podczas karmienia warto zakupić?

Na co zwrócić uwagę podczas wyboru? Co absolutnie nie powinno znaleźć się w składzie? Odpowiadamy na wszystkie pytania. W naszym sklepie internetowym znajdziesz jedynie wartościowe produkty, które pokochały mamy na całym świecie! Wspieramy rodziców od ciąży, aż po wychowanie!

Jak wybrać maść na popękane brodawki przy karmieniu?

Karmienie piersią jest piękne i dzięki temu pomiędzy mamą a dzieckiem tworzy się cudowna i głęboka więź. Mimo tego kobiece brodawki nie są przygotowane na ciągłe ssanie, gryzienie i ciągnięcie. Konieczna jest maść na bolące sutki przy karmieniu, aby uniknąć ogromnego dyskomfortu. Na co zwracać uwagę? Przede wszystkim na skład.

Maść powinna być bezpieczna, w końcu chodzi o tak wrażliwe miejsce, jak piersi. Alkohol czy substancje zapachowe w składzie to coś, czego należy się wystrzegać. Nie tylko mogą prowadzić do alergii, zaczerwienienia czy podrażnienia, ale i wysuszają skórę, a przecież nie o taki efekt ci chodzi, prawda? Stosowanie maści powinno przynosić ulgę.

Maść bez zmywania na sutki przy karmieniu piersią — czy to bezpieczne?

Warto pamiętać, że maść a krem to nie to samo. Zadaniem maści jest natłuszczenie, a zadaniem kremu nawilżenie. Dobry wybór to maść, której nie trzeba zmywać. Wiele kobiet obawia się jednak o bezpieczeństwo swojego dziecka. Czy kontakt takiej maści z buzią maluszka nie sprawi, że zmieni się smak pokarmu? Bez obaw! Istnieje maść na sutki bez zmywania i jest to lanolina.

Lanolina to wosk zwierzęcy, który otrzymuje się podczas czyszczenia wełny owczej. Może ona być spokojnie stosowana w okresie karmienia. Nie zmienia smaku mleka, a mimo to przynosi ulgę na bolesne brodawki. Oczywiście warto nakładać ją PO karmieniu, tak aby, jak największa ilość lanoliny pozostała na sutkach, jednak jeśli się zapomnisz lub nie będziesz miała czasu, aby się przemyć, nic się nie stanie.

Maść na poranione sutki i co jeszcze? Jak sobie pomóc?

Macierzyństwo, a właściwie karmienie piersią na obrazkach, zdjęciach czy filmikach przedstawione jest jako pełen relaks, raj na ziemi. Oczywiście taki scenariusz może mieć miejsce, jednak mimo to wiele kobiet narzeka na ogromny ból podczas karmienia. Aby sobie ulżyć i pomóc zadbaj nie tylko o odpowiednie nawilżenie, ale i właściwe przystawianie dziecka.

Unikaj smarowania brodawek maściami z alkoholem, które tylko potęgują ból i problemy skóry. Pamiętaj o odpowiedniej higienie. Stosuj delikatne płyny, najlepiej te do higieny intymnej. Kobiety w okresie karmienia i laktacji powinny o siebie szczególnie dobrze dbać (oczywiście poza tym czasem, także).

Zobacz naszych producentów

Kontakt

Jeśli masz pytania napisz lub zadzwoń!

Nasi eksperci są do Twojej dyspozycji od poniedziałku do piątku od 07:00 do 15:00

Kontakt

Promocje z Okazji Dnia Dziecka! Rabaty do -60%