×
Filtry

Kubki ze słomką dla dzieci

Kubek ze słomka dla dzieci to jeden z tych produktów, który znacząco ułatwiają naukę picia małym dzieciom. Sprawdzają się zarówno w domu, jak i podczas zabaw na świeżym powietrzu. Kubki te są bezpieczne dla zdrowia, ponieważ wspierają rozwój dziecka pomagając mu w koordynacji picia i oddychania oraz ćwiczeniu mięśni twarzy.

Kubek ze słomką - dlaczego są dobre dla starszych dzieci

Kubek ze słomką dla dzieci dedykowany jest dzieciom powyżej 6. miesiąca życia. Picie przy pomocy rurki wymaga umiejętności zassania płynu z taką siłą, która umożliwi przesunięcie się napoju w górę słomki. Ta trudna sztuka zaczyna udawać się już półrocznym dzieciom, które w miarę stabilnie siedzą i otwierają buzię w kierunku zbliżającego się kubka.

Kubki ze słomką różnią się między sobą wyprofilowaniem oraz wielkością słomki, dlatego poszczególne modele przeznaczone są dla dzieci powyżej 7., 9. oraz 12. miesiąca życia. Kubek ze słomką jest świetnym rozwiązaniem zarówno dla małych adeptów samodzielnego picia jak i nieco starszych pociech.

Kubki ze słomką doskonale sprawdzają się w codziennym użytkowaniu. Dziecko nie musi przechylać całego naczynia, by móc się napić, a znajdujący się w nim napój nie wylewa się. Dodatkowo słomki z obciążeniem umożliwiają picie z kubka ustawionego pod dowolnym kątem, ponieważ zawsze znajdują się na dnie naczynia. Maluch korzystający z tego rodzaju kubka nie będzie się denerwował że nie może wypić resztki napoju. Podczas nauki picia ze słomki dzieci ćwiczą mięśnie twarzy i języka oraz uczą się zaciskać usta na rurce. Ponadto taka technika picia wspiera rozwój aparatu artykulacyjnego.

Wygoda w podróży i nie tylko - kubki ze słomką

W czasie podróży, spaceru czy zabawy na placu zabaw nie można zapomnieć o regularnym nawadnianiu malucha. Jeśli zastanawiasz się, jaki bidon przyda się dziecku, wypróbuj butelkę tritanową ze słomką. Zapewnia ona łatwy dostęp do picia, jest poręczna i można ją wszędzie ze sobą zabrać.

Nikt nie chce martwić się tym, że w czasie drogi napój wyleje się lub zacznie przeciekać. Kubek ze słomką dla dzieci można zabezpieczyć specjalną przykrywką, która dodatkowo zasłoni ustnik przed zabrudzeniem. Ponadto bidon wyposażony jest w uchwyt, za pomocą którego można przymocować kubek do plecaka lub wózka.

Kolorowe wzory dla dzieci, czyli dlaczego najmłodsi kochają kubki ze słomką

W ofercie naszego sklepu znajdują się kubki ze słomką o fantazyjnych kształtach, które zdecydowanie przykuwają wzrok dzieci. Firma Bocioland oferuje czarno-biały kubek z obciążoną słomką, przypominający z wyglądu pingwina. Z kolei kubek Canpol ma ruchomą przykrywkę w kształcie pandy oraz misia. Dla małych miłośników obrazków, marki Akuku i Lovi proponują kubki z rysunkami chłopczyka huśtającego się na huśtawce i dziewczynki puszczającej latawiec.

Posiadamy kubki ze słomką w wielu wersjach kolorystycznych, od pastelowych po jaskrawe kolory kontrastowe, dlatego możesz wybrać kubek w ulubionych barwach Twojej pociechy. A może Twój maluch potrafi już sam wskazać, który kubek podoba mu się najbardziej?

Jak wybrać idealny kubek ze słomką i czym się kierować podczas wyboru?

Kubek dla malutkiego dziecka, które dopiero rozwija swoje umiejętności chwytne, powinien mieć wygodne uchwyty umożliwiające trzymanie go oburącz. Idealny kubek musi być odporny na uszkodzenia, ponieważ dzieci często upuszczają trzymane przedmioty. Równie ważna jest jego szczelność - dzieci bywają bardzo żywiołowe i lubią wymachiwać wszystkim, co trafia do ich rąk.

Pod uwagę należy też wziąć materiał, z którego wykonany jest dany produkt. Słomka powinna być na tyle sztywna, aby dziecku dobrze się piło, a jednocześnie odpowiednio giętka, aby maluch nie uderzył się w oko ani nie uszkodził sobie dziąseł. Tworzywo nie może zawierać bisfenolu A, ftalanów i PCV. Dobry kubek ze słomką dla dzieci jest poręczny i atrakcyjny. Łatwo go zmontować i umyć, a w razie potrzeby dokupić do niego zapasową słomkę.

Zobacz naszych producentów

Kontakt

Jeśli masz pytania napisz lub zadzwoń!

Nasi eksperci są do Twojej dyspozycji od poniedziałku do piątku od 07:00 do 15:00

Kontakt

ORLEN PACZKA teraz TYLKO za 2,99 od 0zł!