window.dataLayer = window.dataLayer || []; function gtag(){dataLayer.push(arguments);} gtag('js', new Date()); gtag('config', 'UA-78249870-1'); gtag('config', 'AW-10827022417'); window.dataLayer = window.dataLayer || []; function gtag(){dataLayer.push(arguments);} gtag('js', new Date()); gtag('config', 'G-K77WYTRGCY'); (function(w,d,s,l,i){w[l]=w[l]||[];w[l].push({'gtm.start': new Date().getTime(),event:'gtm.js'});var f=d.getElementsByTagName(s)[0], j=d.createElement(s),dl=l!='dataLayer'?'&l='+l:'';j.async=true;j.src= 'https://www.googletagmanager.com/gtm.js?id='+i+dl;f.parentNode.insertBefore(j,f); })(window,document,'script','dataLayer','GTM-N8327BQ');
×
Filtry

Wanienki do kąpieli

Wanienka dla niemowląt i starszych dzieci to jedno z tych akcesoriów, bez których wielu rodziców nie wyobraża sobie opieki nad maluchem. Pierwsze kąpiele noworodka i przyzwyczajanie pociechy do wody bywa trudne, dlatego warto korzystać z produktów stworzonych z myślą o bezpieczeństwie berbecia i wygodzie opiekunów. Wanienka dla dzieci zdecydowanie ułatwia codzienną pielęgnację dziecka i sprawia, że kąpiel odbywa się bez niepotrzebnego stresu.

Wanienki do kąpieli niemowląt - rodzaje i rozmiary

Dla noworodków dedykowane są najmniejsze wanienki. Maluszki czują się w nich komfortowo, ponieważ wanienki są niewiele większe od nich samych, co przypomina im czas, kiedy przebywały w brzuchu mamy. Ze względu na niewielkie rozmiary (86 centymetrów długości), mała wanienka zajmuje zdecydowanie mniej miejsca niż jej duża wersja, a przy tym jest poręczna, wygodna w użyciu i transporcie. Dzieci wyrastają z małych wanienek około 6. miesiąca życia, co wiąże się z koniecznością zakupu nowego, większego produktu.

Duże wanienki przeznaczone są dla półrocznych i starszych dzieci. W zależności od modelu, tego typu wanienka może służyć malcowi nawet do 3. roku życia. Jest to rozwiązanie uniwersalne i ekonomiczne. Duża wanienka może zagościć w domu już od narodzin dziecka. Aby kąpać w niej noworodka warto dokupić wkładkę do wanienki, która zapewni maluchowi lepszy komfort. Warto pamiętać o tym, że duża, standardowa wanienka ma 102 centymetry, dlatego konieczne będzie wygospodarowanie na nią odpowiedniej przestrzeni.

Wanienki dla mniejszych i większych dzieci - jakie wybrać?

Wybór wanienki należy dostosować do własnych potrzeb, uwzględniając przy tym wygodę swoją i malucha, powierzchnię mieszkania oraz wielkość domowego budżetu. Małe wanienki są niezwykle wygodne, ale posłużą krócej niż wanienki duże, a te z kolei zajmują znaczną ilość miejsca. Jeśli planujesz częste wyjazdy z niemowlęciem, przyda Ci się dmuchana wanienka turystyczna. Jest wyjątkowo lekka, więc bez trudu zabierzesz ją w podróż, a po nadmuchaniu urządzisz w dowolnym miejscu wygodny kącik do mycia. Wysoki poziom bezpieczeństwa zapewnią maty antypoślizgowe z przyssawkami, które można przymocować w wanienkach dziecięcych, wannach i kabinach prysznicowych.

Profilowane wanienki dla niemowląt dla większego komfortu dziecka

W naszej ofercie znajdziesz zarówno klasyczne wanienki w standardowych rozmiarach 86 i 102 cm jak i anatomiczne wanienki z profilowaną formą. Ten typ wanienek został stworzony w celu podtrzymania malucha podczas kąpieli. W profilowanej wanience można kąpać zarówno noworodki jak i starsze, roczne dzieci. Przez pierwsze miesiące maluch myty jest w pozycji leżącej, a gdy dziecko potrafi już utrzymać wyprostowaną postawę, kąpie się w pozycji siedzącej. W naszym sklepie znajdziesz komfortowe wanienki anatomiczne produkowane przez firmę Tega Baby. Produkty te ułatwiają utrzymanie główki malucha w czasie kąpieli, dodatkowo wyposażone są w termometr, a ich jakość potwierdza certyfikat TÜV Rheinland.

Wanienki ze stojakiem - wygoda dla rodzica

Częste schylanie się podczas opieki nad dzieckiem nadwyręża kręgosłup, ale i na to mamy sposób. Jest nim wanienka ze stojakiem, dzięki której rodzic może kąpać dziecko w pozycji stojącej bez potrzeby nadmiernego obciążania pleców. Dobry stojak powinien mieć antypoślizgowe nóżki, być stabilny i łatwy do złożenia. W wielu modelach stojaków można regulować wysokość, co pozwala na dostosowanie stelaża do pożądanego poziomu. Stojaki często sprzedawane są w zestawach z wanienkami dla noworodków i niemowlaków.

Zobacz naszych producentów

Kontakt

Jeśli masz pytania napisz lub zadzwoń!

Nasi eksperci są do Twojej dyspozycji od poniedziałku do piątku od 07:00 do 15:00

Kontakt