×
Filtry
Cena:
-
Wyświetlacz:
Miejsce pomiaru:
Czas pomiaru:
Termometr kąpielowy Babyono 777 szop szary

Termometr kąpielowy Babyono 777 szop szary

Termometr do kąpieli marki Babyono jest bardzo wygodny i niezbędny podczas każdej kąpieli noworodka. W sposób bezpieczny i niezawodny pomoże w uzyskaniu i utrzymaniu właściwej temperatury kąpieli Twojego dziecka.
Cena 9,99 zł
Termometr bezdotykowy TMB-COMPACT TECH-MED

Termometr bezdotykowy TMB-COMPACT TECH-MED

Termometr bezdotykowy Tech-Med TMB-COMPACT na podczerwień zaprojektowano do pomiaru temperatury ciała lub wybranej powierzchni przy użyciu technologii promieniowania podczerwonego.
Cena 99,99 zł Cena podstawowa 106,19 zł
  • -5%
Termometr bezdotykowy TM-F03BB TECH-MED

Termometr bezdotykowy TM-F03BB TECH-MED

TECH-MED. TM-F03BB  to nowoczesny termometr elektroniczny, w którym zastosowano metodę pomiaru natężenia promieniowania podczerwonego w celu określenia temperatury ciała, powierzchni przedmiotów i cieczy lub otoczenia.
Cena 89,99 zł Cena podstawowa 99,06 zł
  • -9%
Termometr bezdotykowy TM-F05 PRO TECH-MED

Termometr bezdotykowy TM-F05 PRO TECH-MED

Termometr bezdotykowy Tech-Med TM-F05 PRO na podczerwień zaprojektowano do pomiaru temperatury ciała lub wybranej powierzchni przy użyciu technologii promieniowania podczerwonego. Termometr na podczerwień jest prosty, higieniczny oraz precyzyjny. 
Cena 119,99 zł Cena podstawowa 128,61 zł
  • -6%

Jaki termometr dla dziecka będzie najbardziej odpowiedni?

W każdej dziecięcej wyprawce powinien znaleźć się termometr. Jest on niezbędny do pomiaru temperatury niemowlaka. Mnogość modeli dostępnych na rynku może przyprawić o ból głowy. Jeśli więc zastanawiasz się, który model wybrać, to już spieszymy z pomocą. Tradycyjne termometry do mierzenia temperatury pod pachą lub w odbycie, mogą być problematyczne w stosowaniu, zwłaszcza w przypadku najmłodszych dzieci. Najlepiej sprawdzą się termometry bezdotykowe, które w szybki i bezpieczny sposób wskażą temperaturę malucha, wyświetlając ją na czytelnym wyświetlaczu. Który zatem wybrać?

Jakie są rodzaje termometrów dla dzieci?

Dobry i dokładny termometr ułatwia pomiar temperatury niemowlaka i pomaga zapobiegać powstawaniu groźnego dla zdrowia i życia odwodnienia. Regularna kontrola ciepłoty ciała jest niezwykle ważna. Oferowane obecnie termometry, można z grubsza podzielić na trzy kategorie.

Termometry cieczowe, które jeszcze do niedawna były najczęściej stosowane, teraz zostały zastąpione bardziej nowoczesnymi modelami. Termometr elektroniczny dotykowy może przyjmować postać smoczka lub pomiar może być przeprowadzony poprzez włożenie sondy do ucha.

Termometr bezdotykowy, to model elektroniczny, który wykorzystuje podczerwień do mierzenia temperatury ciała. Nie trzeba nim nawet dotykać dziecka, wystarczy zbliżyć urządzenie do czoła i nacisnąć przycisk. Pomiar trwa zaledwie kilka sekund, a dokładność pomiaru wynosi zazwyczaj do 0,1oC.

Termometry bezdotykowe – łatwość i dokładność pomiaru

Termometry bezdotykowe to najchętniej wybierane termometry dla niemowląt i małych dzieci. Nic dziwnego, ponieważ uważane są za bezpieczniejsze, bardziej higieniczne, szybsze i dokładniejsze niż tradycyjne termometry. Dodatkowo można nimi mierzyć temperaturę nawet podczas snu dziecka. Termometr bezdotykowy opiera działanie na falach promieniowania podczerwonego, po skierowaniu go na przykład na czoło. Im wyższa jest temperatura ciała, tym większe jest promieniowanie podczerwone, na podstawie którego następuje odczyt i wskazanie pomiaru w postaci cyfrowej.

Główną zaletą termometrów elektronicznych bezdotykowych jest krótki czas pomiaru oraz dokładność mierzonej temperatury. Pomiar powinien nastąpić z pewnej odległości, dzięki czemu termometr elektroniczny nie wymaga dezynfekcji. Jest całkowicie bezpieczny dla dzieci i niemowląt. Większość modeli posiada pamięć pomiarów, dzięki czemu można sprawdzić jaką temperaturę miał niemowlak wcześniej. Uzyskanie wyniku pomiaru w krótkim czasie, umożliwia zmierzenie temperatury nawet u bardzo ruchliwych dzieci.

Termometry bezdotykowe mają też wady, takie jak wyższa cena i brak możliwości zbadania temperatury co do jednej kreski. Pomimo to pomiar jest dość dokładny, a jednorazowy wydatek z pewnością zwróci się podczas kilku lat użytkowania.

Czy termometr elektroniczny to bezpieczny sposób na pomiar temperatury noworodka?

W związku z tym, iż termometry bezdotykowe są najczęściej stosowane do pomiaru temperatury u noworodków i małych dzieci, może pojawić się pytanie o ich bezpieczeństwo. Tutaj od razu warto zaznaczyć, że termometr elektroniczny na podczerwień jest całkowicie nieszkodliwy. Reaguje na promieniowanie elektromagnetyczne emitowane przez każdy organizm, ale sam nie wysyła żadnych fal ani nie wytwarza ciepła, działa w sposób nieodczuwalny dla dziecka. Żeby zyskać 100% pewność, przed zakupem możesz sprawdzić wszelkie atesty bezpieczeństwa oraz zapoznać się z instrukcją obsługi.

Aby uzyskać jak najbardziej wiarygodny wynik, warto zadbać o kilka kwestii. Po pierwsze skóra dziecka powinna być sucha, bez śladu tłustych kremów pielęgnacyjnych. Należy też odsunąć włosy z czoła. Termometr bezdotykowy powinien być umieszczony w tym samym pokoju co badana osoba, co najmniej pół godziny przed pomiarem, aby uniknąć zafałszowania wyniku związanego z różnicą temperatur otoczenia. Nie należy mierzyć temperatury ciała dziecka bezpośrednio po wysiłku fizycznym, obfitym posiłku czy pobycie na dworze.

W przypadku pomiarów temperatury noworodka, warto najpierw sprawdzić jaka jest jego typowa temperatura ciała. W tym celu należy dwu- lub trzykrotnie zmierzyć mu temperaturę w czasie, kiedy jest zdrowe. Uzyskany wynik będzie stanowił punkt odniesienia przy późniejszych pomiarach. Przed zastosowaniem jakiegokolwiek rodzaju termometru, należy zapoznać się z dołączoną do niego ulotką, gdyż niezastosowanie się do zaleceń producenta może przyczynić się do uzyskania zawyżonego lub zaniżonego wyniku.

Termometr do kąpieli – alternatywne zastosowanie, w trosce o bezpieczeństwo malucha

Innym sposobem na wykorzystanie walorów termometru, jest zapewnienie optymalnych warunków do kąpieli noworodka. Woda powinna wynosić około 37oC, wtedy jest neutralna dla skóry dziecka. Koniec ze sprawdzaniem temperatury wody na własnej skórze, teraz można to zrobić używając dedykowanych produktów. Termometr do kąpieli wykorzystuje parafinę, która jest zamknięta w rurce, co zapewnia bezpieczeństwo użytkowania. Czytelna skala ułatwia odczyt, a termometr unoszący się na wodzie pozwala na stałą kontrolę. Dodatkową zaletą tego rozwiązania jest kolorowa forma, która będzie wspomagać funkcje poznawcze malucha. Warto dodać, że niektóre termometry bezdotykowe również mogą służyć do sprawdzania temperatury wody, mleka czy pokarmu stałego. Posiadają one wówczas przełącznik, który różnicuje pomiar w zależności, czy badamy dziecko, czy też elementy naszego otoczenia.

Zobacz naszych producentów

Kontakt

Jeśli masz pytania napisz lub zadzwoń!

Nasi eksperci są do Twojej dyspozycji od poniedziałku do piątku od 07:00 do 15:00

Kontakt

Promocje z Okazji Dnia Dziecka! Rabaty do -60%