window.dataLayer = window.dataLayer || []; function gtag(){dataLayer.push(arguments);} gtag('js', new Date()); gtag('config', 'UA-78249870-1'); gtag('config', 'AW-10827022417');
×
Filtry
Marka:
Cena:
-
Kolor:
Zasilanie:
Szybkość inhalacji:
Średnia wielkość cząsteczek MMAD:
Pojemność zbiornika na lek:
Poziom hałasu:
Moc:
Inhalator Galaxy Haxe JLN2302AS

Inhalator Galaxy Haxe JLN2302AS

Inhalator GALAXY jest zarejestrowany jako urządzenie medyczne w URZĘDZIE REJESTRACJI PRODUKTÓW LECZNICZYCH, WYROBÓW MEDYCZNYCH I PRODUKTÓW BIOBÓJCZYCH przez co spełnia najbardziej rygorystyczne normy, co gwarantuje wysoką dokładność ich wskazań
Cena 89,00 zł
HELPMEDI Katarek NebuCare Secure Inhalator Nebulizator Siateczkowy Bezprzewodowy + Sól Fizjologiczna

HELPMEDI Katarek NebuCare Secure Inhalator Nebulizator Siateczkowy Bezprzewodowy + Sól Fizjologiczna

uniwersalny i kompleksowy zestaw, wspierający leczenie dróg oddechowych i kataru. W skład zestawu wchodzi bezprzewodowy nebulizator siateczkowy oraz 40 ampułek fizjologicznego roztworu soli Katarek Secure+, który może być wykorzystywany do nebulizacji, nawilżania i pielęgnacji. Atutem ampułki jest innowacyjna, okrągła budowa główki o zwiększonym profilu bezpieczeństwa. 
Cena 144,99 zł Cena podstawowa 165,00 zł
  • Nowy
  • -12%

Inhalatory dla dzieci to coraz częstszy zakup wśród mam. Dlaczego? Ponieważ skutecznie poprawiają one odporność u dziecka. Dzięki takiemu gadżetowi możecie uniknąć chorób, brania antybiotyków czy innych lekarstw. Jak stosować inhalator u niemowląt? Jaki inhalator dla dziecka będzie odpowiedni? Jak działa inhalator? Odpowiadamy na wszystkie pytania!

Jaki inhalator dla dziecka wybrać?

Na co zwrócić szczególną uwagę szukając inhalatora dla siebie? Najistotniejszy jest wskaźnik MMAD, czyli wielkość cząsteczek, do jakich rozpylany jest lek. Korzystanie z inhalacji powinno być wygodne, zatem warto, aby sprzęt posiadał regulowanie czasu pracy, możliwość ciągłej pracy, regulację tempa rozpylania leków itp. Znajdziesz mnóstwo inhalatorów o przeróżnych kształtach, rozmiarach, mocy i głośności. Możesz zakupić inhalator, który sprawdzi się zarówno dla dorosłych, jak i dla dzieci. Z pewnością będzie to zakup na plus.

Jak działa inhalator pneumatyczny, a jak tłokowy?

Nebulizacja to zmiana płynu w aerozol. Właśnie tym zajmują się inhalatory dla dzieci. Rozprzestrzeniają "parę" i trafiają do układu oddechowego dziecka. Co jest lepsze? Inhalator pneumatyczny czy tłokowy? Zacznijmy od wyjaśnienia sobie różnic pomiędzy tymi urządzeniami.

Warto już na wstępie zaznaczyć, że inhalatory pneumatyczne nazywane są także kompresorowymi lub tłokowymi. Ten podział wynika ze sposobu rozpraszania cząsteczek. Inhalator pneumatyczny połączony jest zazwyczaj z nebulizatorem. Dzięki takiemu urządzeniowi podasz każdy rodzaj leków. Cena jest niewielka. Warto jednak pamiętać, że tego typu urządzenia działa dość głośno. W przypadku niemowlaków, które budzi każdy, nawet najmniejszy dźwięk, warto postawić na coś, co jest dobrze wyciszone. Zwróć uwagę na głośność pracy. Znajdziesz ją w opisie każdego produktu na naszej stronie.

Jak stosować inhalator u niemowląt?

Pierwszy krok to zapoznanie się z instrukcją obsługi. Koniecznie sprawdź czy wszystkie elementy są poprawnie założone, a ty wiesz, co masz robić. Weź w dłoń lek zakupiony w aptece i umieść go w komorze. Jeśli nie jesteś pewna, gdzie znajduje się komora, sprawdź na instrukcji. Komorę łączy się z przewodem kompresora i zakłada odpowiednie akcesoria. Przykładasz akcesorium do twarzy dziecka i włączasz urządzenie — gotowe. Czas jednej sesji powinien wynosić od 5 do 10 minut, w zależności od potrzeb.

Po każdym użyciu konieczne jest dokładne oczyszczenie akcesorium. Pamiętaj też, że każda osoba, która korzysta z nebulizacji, powinna mieć swoją "końcówkę". Możesz tego typu medyczne dodatki wziąć z apteki lub składając zamówienie u nas, najlepiej podczas zakupu inhalatora, wtedy zapłacisz tylko raz za wysyłkę. Pamiętaj, że inhalator, choć jest sporym wydatkiem, jako że kosztuje od 100 do 300 złotych, może zaoszczędzić wam nawet sporej sumy pieniędzy. Liczy się nie tylko koszt, ale i zdrowie i komfort dziecka.

Zobacz naszych producentów

Kontakt

Jeśli masz pytania napisz lub zadzwoń!

Nasi eksperci są do Twojej dyspozycji od poniedziałku do piątku od 07:00 do 15:00

Kontakt