×
Filtry

Spray do nosa dla dzieci

Zatkany nos to dolegliwość, która przytrafia się nawet malutkim dzieciom. W walce z zalegającą wydzieliną warto sięgnąć po sprawdzone preparaty na katar dla dziecka, które udrożnią nos i przyniosą maluszkowi ulgę. Spraye do nosa dla dzieci przydadzą się w czasie przeziębienia, grypy czy zapalenia zatok przebiegających z nieżytem nosa. Skuteczne oczyszczenie noska i jego nawilżenie to podstawa zachowania higieny nosa.

Spraye do nosa dla dzieci — czysty nosek bez kataru

Katar może pojawić się u niemowlęcia w najbardziej nieoczekiwanym momencie prowadząc do płaczu, rozdrażnienia oraz trudności ze snem i jedzeniem. Małe dzieci nie potrafią jeszcze opróżniać nosa, dlatego trzeba im pomóc w oczyszczeniu przewodów nosowych. Spraye do nosa dla dzieci, to tuż obok kropli do nosa na alergie, jedne z najpopularniejszych preparatów przeznaczonych do stosowania w czasie infekcji dróg oddechowych. Warto po nie sięgać, gdy maluszek cierpi na nieżyt nosa i katar sienny. Oczyszczenie noska pozwoli dziecku swobodnie oddychać i zapewni spokojny sen.

Ulga w przeziębieniu i nie tylko — spraye do nosa dla dzieci

Preparaty do nosa na katar kupisz nie tylko w aptece, ale i w naszym sklepie.

Bezpieczne spraye do nosa dla dzieci zawierają izotoniczny lub hipertoniczny roztwór wody morskiej, której zadaniem jest delikatnie oczyszczanie nosa i usuwanie znajdujących się w nim zanieczyszczeń takich jak kurz czy drobne pyłki. Woda morska dla dzieci może zawierać różne pierwiastki, w tym mangan i miedź o działaniu przeciwbakteryjnym i przeciwalergicznym oraz D-panthenol i hialuronian sodu działające nawilżająco.

Każdy dorosły wie, jak uciążliwe są objawy przeziębienia i grypy. Na szczęście stosując odpowiednią profilaktykę, można zapobiec infekcjom i zapaleniom. Za pomocą aerozolu nawilżysz nosek dziecka, przywrócisz odpowiednią wilgotność błony śluzowej nosa i wzmocnisz mechanizmy obronne śluzówki. Aerozole do nosa wykorzystuje się nie tylko podczas infekcji górnych dróg oddechowych, ale i: zapalenia zatok przynosowych, trąbki słuchowej i ucha środkowego oraz alergicznego zapalenia błony śluzowej nosa.

Co wybrać na katar u dziecka i dlaczego warto postawić na spray?

Na rynku dostępne są krople, żele i spraye do nosa dla dzieci. Najlepszym wyborem jest aerozol w sprayu, ponieważ najłatwiej go zaaplikować. W przeciwieństwie do kropli i żelu, wydzielenie sprayem odpowiedniej dawki preparatu nie sprawia żadnych trudności. Tym samym można uniknąć zaaplikowania zbyt małej lub zbyt dużej ilości roztworu.

Spraye z izotonicznym roztworem soli morskiej można stosować już od pierwszych dni życia dziecka, natomiast spraye z roztworem hipertonicznym zgodnie z zaleceniami producenta - niektóre preparaty przeznaczone są dla dzieci od 3. miesiąca życia, inne od 3. lub 6. roku życia. Wyróżnia się dwa rodzaje aplikatorów w sprayach: butelki nabijane pod ciśnieniem lub zawierające gaz nośny (działają w każdej pozycji) oraz butelki z atomizerem.

Jak stosować spray do nosa? Wodę morską można aplikować maluchowi nawet kilka razy

dziennie. Jeśli twoje dziecko jest jeszcze małe, połóż je na plecach i odchyl główkę do boku. Końcówkę aplikatora delikatnie włóż do otworu nosowego i naciśnij pompkę. W taki sam sposób podaj preparat do drugiego otworu nosowego. Na koniec wyczyść końcówkę aplikatora wodą z mydłem, przepłukaj ją i wysusz.

Zobacz naszych producentów

Kontakt

Jeśli masz pytania napisz lub zadzwoń!

Nasi eksperci są do Twojej dyspozycji od poniedziałku do piątku od 07:00 do 15:00

Kontakt

Sprawdź nasze lipcowe promocje! Rabaty do -60%