×
Filtry
Cena:
-
Szybkość inhalacji:
Średnia wielkość cząsteczek MMAD:
Pojemność zbiornika na lek:
Poziom hałasu:
Inhalator OROMED ORO-SMART NEB

Inhalator OROMED ORO-SMART NEB

Inhalator OROMED ORO-SMART NEB to piękny, nowoczesny design połączony z przyjemną dla ucha praca inhalatora. Stosowany przy inhalacjach, aromaterapiach i ziololecznictwie. Jest bardzo poręczny, nie zajmuje dużo miejsca.
Cena 149,99 zł Cena podstawowa 160,00 zł
  • -6%
Inhalator Nebulizator tłokowy Herz Medical

Inhalator Nebulizator tłokowy Herz Medical

Nebulizator Herz Medical Instruments to niewielkich rozmiarów profesjonalny i kompaktowy inhalator do użytku domowego oraz w placówkach medycznych. Wytrzymały i cichy silnik kompresora zapewnia szybką i skuteczną inhalację a dzięki regulacji mamy wpływa na szybkość podawania leku.
Cena 114,99 zł Cena podstawowa 130,00 zł
  • -11%

Zastanawiasz się czy nebulizator dla dziecka to dobry wybór? Odpowiedź brzmi — tak! Ten sprzęt może uchronić was przed podawaniem antybiotyków, wzmacnia odporność dziecka. Dzięki niemu jesteś w stanie też podać lekarstwa maluszkom, starszym osobom lub osobom chorym. Jak wybrać odpowiedni nebulizator? Jaki nebulizator dla dziecka będzie idealny? Odpowiadamy!

Co to jest nebulizator i do czego służy?

Nebulizacja to podanie leku w formie aerozolu lub mgiełki, bezpośrednio do dróg oddechowych dziecka czy też dorosłego. Nebulizator — co to jest? Nebulizator to natomiast urządzenie, które przekształca lek w ową mgiełkę. Jest to oczywiście produkt medyczny, ale nie wymaga specjalistycznej wiedzy czy też przeszkolenia. Staje się coraz popularniejszy. Dlaczego? Podanie leku jest naprawdę proste. Nebulizacja pozwala na podawanie leków osobom starszym, chorym czy też u dzieci, u których ciężko o połknięcie standardowej tabletki.

Przy pomocy nebulizatora możesz śmiało dziecku podać antybiotyki, leki rozszerzające oskrzela, leki hamujące transport przezbłonowy jonów sodu i wiele więcej. Zanim jednak zdecydujesz się na podanie leków nebulizatorem, warto skontaktować się z lekarzem i wspólnie ustalić jakie rodzaje lekarstw mogą być podane dziecku w ten sposób. W końcu chodzi o zdrowie najmłodszych.

Tłokowy czy pneumatyczny — jaki nebulizator dla dziecka wybrać?

Co jest lepsze nebulizator tłokowy czy pneumatyczny? Wyróżniamy trzy podstawowe grupy inhalatorów:

  • inhalatory tłokowe (kompresory pneumatyczne);
  • inhalatory ultradźwiękowe;
  • inhalatory kieszonkowe;

Zarówno inhalatory tłokowe, jak i te ultradźwiękowe można nazwać także nebulizatorami, ponieważ umożliwiają one proces nebulizacji. Inhalator pneumatyczny, czyli tłokowy to najpopularniejszy model, najczęściej wybierany zarówno dla dorosłych, jak i dla niemowląt, całej rodziny czy starszych dzieci. Inhalator pneumatyczny składa się z kompresora (sprężarki) i nebulizatora, czyli pojemnika na lek. Jaka jest cena takiego urządzenia? Jest to tanie rozwiązanie, które można stosować bez ograniczenia wieku pacjenta. Należy jednak zwrócić uwagę na głośność. Często te nebulizatory pracują dość głośno. Warto więc sprawdzić jaką głośność oferuje dany producent.

Jak używać nebulizatora dla dzieci?

Nebulizator dla dzieci, jak używać? Pamiętaj, że inhalacji nie powinno się wykonywać bezpośrednio po posiłku, najlepiej jest odczekać minimum godzinę przed lub po. Oczyść nosek dziecka z zalegającej wydzieliny, a następnie ułóż je w pozycji siedzącej lub półsiedzącej Umieść w nebulizatorze lekarstwo, a następnie przyłóż maseczkę do twarzy dziecka. Jedna sesja powinna trwać od 10 do 15 minut. Pamiętaj, że po każdym użyciu konieczne jest nie tylko przemycie maseczki, ale i twarzy dziecka. Każda osoba, która korzysta z nebulizatora i wykonuje inhalacje, powinna mieć swoje wyposażenie medyczne, czyli właśnie maseczkę lub ustnik.

Zobacz naszych producentów

Kontakt

Jeśli masz pytania napisz lub zadzwoń!

Nasi eksperci są do Twojej dyspozycji od poniedziałku do piątku od 07:00 do 15:00

Kontakt

Sprawdź nasze lipcowe promocje! Rabaty do -60%