×
Filtry
Nożyczki do paznokci Canpol

Nożyczki do paznokci Canpol

Praktyczne nożyczki do obcinania paznokci niemowląt i małych dzieci. Zaokrąglone końcówki zapewniają bezpieczeństwo, minimalizując ryzyko skaleczenia.
Cena 9,95 zł

Nożyczki do paznokci dla dzieci często znajdują się na liście rzeczy do kupienia podczas kompletowania wyprawki. Czy wybór jest jednak tak prosty, jak mogłoby się wydawać? Na co powinnaś zwrócić szczególną uwagę? Jakie nożyczki do paznokci dla niemowląt będą najlepsze?

Nożyczki do paznokci dla dzieci

Jeśli chcesz zadbać o swoje paznokcie, wiesz co robić. Kupujesz specjalne przyrządy lub też udasz się po prostu do kosmetyczki i gotowe, problem z głowy. Co z twoim maluszkiem? Niestety nie istnieją kosmetyczki dla niemowlaka. Jak dbać o paznokcie dziecka? Pierwsza zasada, którą powinnaś się kierować to "noworodkom nie obcina się paznokci". Brzmi szokująco, ale to prawda. Do 8 tygodnia życia nie powinno się obcinać paznokci dziecku. Płytka jest bardzo krucha, delikatna. Obcięcie jej może spowodować problemy z paznokciami czy paluszkami. Dopiero po 8 tygodniu życia sięgnij po nożyczki.

Codzienna pielęgnacja dłoni i paluszków malucha powinna się opierać na smarowania paznokci mlekiem matki lub lanoliną, czyli maścią przeznaczoną do pielęgnacji brodawek.

Jak bezpiecznie obcinać paznokcie niemowlętom?

Nożyczki dla noworodka powinny być przede wszystkim bezpieczne. Obcinanie paznokci małemu dziecku, którego rączki wędrują absolutnie wszędzie, z pewnością nie jest łatwym zadaniem. Nożyczki powinny być niewielkie i zaokrąglone na końcach, tak aby zapewnić maluszkowi bezpieczeństwo. U rączek obcinaj dziecku paznokcie na półokrągło, a u stópek na prosto. Staraj się nie obciąć ich za krótko ani nie uszkodzić skórek. Czy cążki na start będą lepsze? Wiele zależy od twojej własnej preferencji. Niektórzy dorośli do dzisiaj wolą używać ostrza czy obcinacza w cążkach zamiast nożyczek.

Zestaw do obcinania paznokci dla niemowląt — jaki wybrać?

Chcesz kupić cały zestaw do paznokci dla noworodka? Nie ma problemu! Upewnij się jednak, że znajdziesz tam wszystko, co będzie potrzebne. Zacznij od wyboru — obcinaczka czy nożyczki lub zdecyduj się na obie opcje. Nie zapomnij również o pilniczkach i oczywiście wygodnym etui do przetrzymywania wszystkich tych gadżetów.

Gotowe zestawy i akcesoria to wygodna sprawa dla rodziców, którzy kompletnie nie wiedzą, od czego zacząć. Znajdziesz w nich zarówno nożyczki, jak i cążki oraz oczywiście masę innych akcesoriów. Pamiętaj o delikatnych ruchach. Sprzęty powinny być higieniczne, wyczyszczone. W końcu nie chcesz skrzywdzić swojego maluszka, prawda?

W naszym sklepie znajdziesz zestaw kosmetyczny do paznokci marki Babyono. Znajdziesz tam cążki, nożyczki oraz mały pilniczek, czyli wszystko, co będzie ci potrzebne, aby zadbać o dłonie i paznokcie swojego dziecka. Zapraszamy do zakupów. Jesteśmy pewni, że taki zestaw zagwarantuje wam nie tylko bezpieczne obcinanie paznokci, ale i ułatwi sprawę. Postaw na znaną markę, którą pokochały mamy na całym świecie.

Zobacz naszych producentów

Kontakt

Jeśli masz pytania napisz lub zadzwoń!

Nasi eksperci są do Twojej dyspozycji od poniedziałku do piątku od 07:00 do 15:00

Kontakt

Sprawdź nasze lipcowe promocje! Rabaty do -60%