×
Filtry

Rurki antykolkowe

Rurki antykolkowe dla niemowląt to akcesoria niezwykle przydatne dla maluszków cierpiących na kolki, wzdęcia i zaparcia. Jeśli chcesz przynieść ulgę swojemu dziecku i rozluźnić jego brzuszek, bezpiecznym sposobem będzie zastosowanie rurki antykolkowej. Korzystanie z rurki jest bardzo proste i w pełni bezpieczne, dlatego warto mieć ją przy sobie, by móc szybko zlikwidować uciążliwe dziecięce dolegliwości.

Rurki antykolkowe — jak działają i kiedy się je stosuje?

Rurki antykolkowe przypominają z wyglądu słomki - są podłużne i puste w środku. Wykonuje się je z bezpiecznego i miękkiego PCV, dopuszczonego do użytku już u małych dzieci. Rurka posiada część wlotową i wylotową; jeden koniec rurki jest zaokrąglony, drugi rozszerzony, dzięki czemu wydostawanie się gazów jest ułatwione.

Małe dzieci często cierpią na różnego rodzaju zaburzenia gastrologiczne takie jak: kolki niemowlęce, zaparcia, wzdęcia czy regurgitacje. Ich przyczyną jest nie w pełni dojrzały przewód pokarmowy. Nieprzyjemne dolegliwości pojawiające się po posiłkach wywołują u dzieci płacz, rozdrażnienie i niechęć do jedzenia, co budzi u rodziców dodatkowy niepokój. Aby zaoszczędzić sobie niepotrzebnego stresu i pomóc dzieciom w tych trudnych chwilach warto posłużyć się rurkami antykolkowymi.

Słomki antykolkowe — bez bólu po jedzeniu

Słomki antykolkowe pozwalają na szybkie odgazowywanie jelit. Jak używać rurek antykolkowych? Sposób użycia jest następujący: dziecko układamy w pozycji leżącej, na plecach i przez chwilę masujemy mu brzuszek całą dłonią, wykonując ruchy okrężne i od góry ku dołowi. Drugą ręką chwytamy nóżki dziecka i unosimy je do góry. Rurkę wprowadzamy do odbytu stroną wsadową (część rurki, która jest gładko zakończona i ma mały otwór) na głębokość około 1 cm. Aby zwiększyć komfort malucha, końcówkę rurki dobrze jest pokryć cienką warstwą oliwki.

Włożoną rurkę przytrzymujemy przez kilka-kilkanaście sekund. Przez ten czas dziecko będzie napinało brzuch, przez co nagromadzone gazy wydostaną się na zewnątrz. Czasem samo wprowadzanie rurki i podrażnienie błon odbytu powoduje reakcję oddawania gazów. Po wyciągnięciu rurki należy ją wyrzucić. Jak często można stosować rurki antykolkowe? Nawet kilka razy w ciągu jednego dnia, ponieważ produkt ten jest w pełni bezpieczny dla dziecka, a jego użycie jest bezbolesne.

Dlaczego warto stosować rurki antykolkowe

Rurki antykolkowe są niefarmakologiczną metodą łagodzenia dolegliwości ze strony przewodu pokarmowego. W przeciwieństwie do kropli i innych środków medycznych, działanie rurki jest natychmiastowe, więc możesz od razu ukoić malucha i dać mu wytchnienie. Rurki antykolkowe są polecane przez pediatrów i z powodzeniem stosuje się je w szpitalach.

Jakiego rodzaju słomki antykolkowe wybrać?

W naszej ofercie znajdziesz rurki antykolkowe od sprawdzonego producenta - MediGlobe. Słomki zostały wykonane z bezpiecznych materiałów, które nie powodują alergii ani żadnych skutków ubocznych. Dzięki korzystaniu z produktów wysokiej jakości masz pewność, że nie zaszkodzą one twojemu maluszkowi. Rurki MediGlobe uznawane są za wyrób medyczny i podlegają kontroli jednostki notyfikowanej, dlatego decydując się na ich zakup możesz być spokojny o zdrowie swojej pociechy.

Zobacz naszych producentów

Kontakt

Jeśli masz pytania napisz lub zadzwoń!

Nasi eksperci są do Twojej dyspozycji od poniedziałku do piątku od 07:00 do 15:00

Kontakt

ORLEN PACZKA teraz TYLKO za 2,99 od 0zł!