×
Filtry
Chicco pasta do zębów bez fluoru jabłkowo bananowa 6m+, 50 ml

Chicco pasta do zębów bez fluoru jabłkowo bananowa 6m+, 50 ml

Nie zawiera konserwantów. Zawiera ksylitol (Xylitol) - cukier brzozowy, który pozwala zapobiegać próchnicy. Zawiera biowapń - biologicznie dostępny wapń, który jest minerałem odgrywającym szczególną rolę w końcowej fazie ząbkowania, dla wzmocnienia mlecznych ząbków. Dzięki niskiej ścieralności delikatnie czyści płytkę nazębną, nie naruszając kruchego szkliwa dziecięcych ząbków i nie podrażniając dziąseł. Smak bananowy zachęca do codziennej higieny jamy ustnej najmłodsze dzieci.
Cena 19,99 zł Cena podstawowa 22,99 zł
  • -13%
Chicco pasta do zębów fluorek sodu truskawkowa 1-5 lat, 50 ml

Chicco pasta do zębów fluorek sodu truskawkowa 1-5 lat, 50 ml

Chicco pasta do zębów dla dzieci od 12 miesiąca życia to idealny wybór jeżeli chcemy kształtować zdrowe nawyki oraz zapewnić profilaktykę przeciwpróchniczą u najmłodszych. Posiada niskie właściwości ścierne, dzięki czemu niezwykle delikatnie oczyszcza płytkę nazębną, nie naruszając kruchego szkliwa zębów mlecznych oraz nie podrażniając wrażliwych dziecięcych dziąseł. 
Cena 18,99 zł
Elmex Kids pasta do zębów dla dzieci 0-6 lat

Elmex Kids pasta do zębów dla dzieci 0-6 lat

Elmex Pasta do zębów Dla Dzieci 0-6 lat została opracowana specjalnie do oczyszczania i ochrony zębów mlecznych. Może być stosowana od pojawienia się pierwszego ząbka mlecznego aż do pojawienia się pierwszych zębów stałych, czyli najczęściej do momentu rozpoczęcia przez dziecko nauki w szkole podstawowej.
Cena 12,99 zł
Ziajka Pasta Do Zębów dla Dzieci bez Fluoru z Xylitolem 50 ml

Ziajka Pasta Do Zębów dla Dzieci bez Fluoru z Xylitolem 50 ml

Seria past ZIAJKA przeznaczona jest do pielęgnacji pierwszych ząbków dzieci. Właściwa pielęgnacja zębów mlecznych odgrywa niezwykle ważną rolę w rozwoju dziecka i wpływa na zdrowie oraz kondycję zębów stałych. Pasty dla dzieci serii ZIAJKA zawierają ksylitol, który stanowi naturalną i bezpieczną ochronę przeciw próchnicy. Naturalne krzemionki zawarte w paście wspomagają usuwanie osadów i płytki nazębnej z powierzchni szkliwa.
Cena 7,99 zł

Pasty do zębów dla dzieci

Pasty do zębów dla niemowląt i dzieci zostały opracowane w taki sposób, by delikatnie i skutecznie czyścić wyrzynające się zęby mleczne. Regularne dbanie o higienę jamy ustnej pozwala na zachowanie zdrowych dziąseł, chroni przed próchnicą oraz zabezpiecza szkliwo przed działaniem kwasów. Dzięki naturalnym pastom do zębów dla dzieci, które znajdziesz w naszej ofercie, codzienne oczyszczanie zębów stanie się przyjemniejsze i o wiele bardziej efektywne.

Delikatne, naturalne pasty do zębów dla dzieci

Pasta do zębów to produkt codziennego użytku, bez którego nie sposób wyobrazić sobie higienę jamy ustnej. Szczotkowanie zębów przy użyciu pasty ma za zadanie oczyścić zęby i dziąsła z resztek pożywienia i innych osadów oraz zmineralizować szkliwo.Jeśli zastanawiasz się, jaką pastę wybrać dla niemowlaka, postaw na produkt o bezpiecznym, naturalnym składzie. Dbanie o czyste zęby już od najmłodszych lat wykształca u dzieci prawidłowe nawyki i zapobiega problemom zdrowotnym w przyszłości.

Kupując pastę z dobrym składem nie musisz obawiać się, że dojdzie do demineralizacji szkliwa i nadwrażliwości zębów. Naturalne ekstrakty roślinne mają właściwości łagodzące i kojące, dlatego przynoszą ulgę podrażnionym dziąsłom, a jednocześnie doskonale pielęgnują zęby.

Jaką pastę do zębów dla dzieci wybrać i co powinno znaleźć się w jej składzie?

Najlepsza pasta do zębów dla dzieci to taka, która zawiera naturalne składniki, w tym ksylitol i odpowiednio dobraną dawkę fluoru. Ksylitol to cukier brzozowy, który zapobiega tworzeniu się próchnicy. Fluor również wykazuje działanie przeciwpróchnicze: zmniejsza odkładanie się płytki nazębnej oraz hamuje proces demineralizacji zębów. Bezpieczne pasty pozbawione są parabenów, silnych środków myjących (SLS - Sodium Lauryl Sulfate), pochodnych formaldehydu, phenoxyetanolu i sztucznych barwników.

Dla rocznego dziecka polecamy pastę do zębów Chicco, która zawiera ksylitol oraz wyselekcjonowane składniki o niskim stopniu ścieralności. Tego typu produkt z pewnością zachęci dzieci do higieny jamy ustnej dzięki przyjemnemu, jabłkowo-bananowemu smakowi. W naszej ofercie znajdziesz bezpieczne pasty dla dzieci, których skuteczność została potwierdzona klinicznie.

Kiedy dzieci mogą zacząć używać pasty do zębów?

O higienę jamy ustnej należy dbać już od pierwszych dni życia noworodka. Na początku do przecierania dziąseł i języka warto stosować nakładki na palec, które delikatnie usuwają resztki pokarmu i zalegający osad. Około 6-7 miesiąca życia zaczynają wyrzynać się pierwsze zęby mleczne i to właśnie wtedy nadchodzi czas na szczotkowanie zębów przy użyciu pasty. Zęby należy myć dzieciom dwa razy dziennie przy użyciu szczoteczki i pasty odpowiedniej dla danego wieku.

Dla dzieci do 6. roku życia przeznaczone są pasty do zębów zawierające małe ilości fluoru o stężeniu 1000 ppm F. Po 6. roku życia zalecane stężenie fluoru w paście do zębów wynosi 1450 ppm. Dopiero dzieci powyżej 16. roku życia mogą stosować pasty z fluorem o stężeniu 5000 ppm.

Z fluorem czy bez? Jakie pasty do zębów dla dzieci wybierać?

Zęby mleczne różnią się budową od zębów stałych, dlatego dla dzieci przeznaczone są nieco inne pasty niż dla dorosłych. Dla najmłodszych pociech dedykowane są pasty bez fluoru lub zawierające go w zmniejszonej dawce. Takie zalecenia mają związek z mniejszą mineralizacją szkliwa mleczaków w porównaniu do zębów stałych oraz większym ryzykiem rozwoju fluorozy. Dla dziecka, który zaczyna ząbkować poleca się pastę bez fluoru. Wynika to z faktu, iż podczas szczotkowania zębów niemowlęta często połykają pastę, a nadmiar fluoru jest szkodliwy. Gdy maluch pozna już smak pasty, wskazane jest stosowanie past z odpowiednią dawką fluoru.

Dzieciom poniżej 2. roku życia smaruje się pastą do zębów jedynie końcówkę szczoteczki, natomiast dzieciom w wieku 2-5 lat nakłada się na szczoteczkę pastę o wielkości odpowiadającej ziarenku groszku. Niewielkie ilości fluoru w pastach dla dzieci są rekomendowane przez Światową Organizację Zdrowia i Światową Federację Dentystyczną, ponieważ fluor odpowiada za profilaktykę przeciwpróchnicową.

Zobacz naszych producentów

Kontakt

Jeśli masz pytania napisz lub zadzwoń!

Nasi eksperci są do Twojej dyspozycji od poniedziałku do piątku od 07:00 do 15:00

Kontakt

Sprawdź nasze najnowsze promocje! %%