×
Filtry

Maść na ząbkowanie to ukojenie nie tylko dla maluszka, ale i dla zmęczonych rodziców z ogromnym bólem głowy. Ząbkowanie rozpoczyna się około 6 miesiąca życia dziecka i aż do około 31 miesiąca. Często w trakcie tego procesu, dziecko "skarży" się na ból zębów oraz gorączkę. Czy da się mu jakoś pomóc?

Maść na ząbkowanie — ulga na bolesne wyżynanie ząbków

Ząbkowanie to coś, co musi przeżyć każdy z nas. Na szczęście, jako dorosłe już osoby, nie pamiętamy bólu, który nam wtedy towarzyszył. Niestety pamiętają o tym rodzice, którzy w okresie ząbkowania u swojego dziecka z pewnością marzą o chwili spokoju i ciszy. Aby pomóc dziecku i dać mu ulgę warto zaaplikować specjalne preparaty na ząbki, które pomogą zniwelować wszystkie dolegliwości. Jaka maść na ząbkowanie będzie najlepsza? Czy takie żele i leki faktycznie pomagają? Tak!

Ząbkowanie u niemowląt — jak je rozpoznać?

Tak naprawdę proces tworzenia ząbków rozpoczyna się już w trakcie 6 tygodnia ciąży. Dla rodziców zauważalny jest jednak dopiero, kiedy koronka zęba przebija się przez tkankę dziąsła. Jak już wyżej wspominaliśmy, u większości dzieci jedynki pojawiają się w okolicach 6 miesiąca życia. Oczywiście niewielkie różnice nie powinny was martwić. U wcześniaków zęby mogą zacząć pojawiać się nawet w 3 miesiącu życia dziecka.

Najlepsza maść na ząbkowanie — jaką wybrać?

Dobra maść na ząbkowanie to taka, która złagodzi nie tylko objawy, ale i obrzęk dziąseł oraz przyniesie ukojenie brzdącowi. Oczywiście w czasie ząbkowania warto zakupić gryzak, dzięki któremu dziecko nie tylko się zajmie, ale i poczuje ulgę. Maść na bolesne ząbkowanie może być dodatkowym wsparciem dla całej rodziny. Zwróć szczególną uwagę na skład. Maść na dziąsła nie powinna zawierać cukru (oprócz ksylitolu), ani żadnych innych drażniących substancji.

W aptece znajdziesz wiele różnych maści w żelu, które mają pomóc na ząbkowanie. Ogromną ilość takich produktów oferują także sklepy dla dzieci (tak, jak właśnie nasz). Skąd kupić i co kupić? Zdecydowanie polecamy ci najlepszą maść na ząbkowanie dla niemowląt, czyli żel wielofunkcyjny marki Chicco, który możesz stosować już od 4 miesiąca życia dziecka! Jest on całkowicie bezpieczny.

Jak stosować maść na dziąsła i jak długo może być potrzebna?

Co ze stosowaniem? Maść na dziąsła, ząbkowanie, ale jak tego wszystkiego używać? Działanie maści tak naprawdę, różni się w zależności od producenta. Dobrym rozwiązaniem będą żele na bazie rumianku, który ma działanie łagodzące. Zapoznaj się z ulotką i zaleceniami od producenta, a następnie zgodnie z informacjami tam zawartymi wcieraj dziecku maść w dziąsła. Możesz to zrobić palcem (koniecznie umyć dłonie przed i po aplikacji) lub specjalną szczoteczką, która jest delikatna i wygodna. Koszt takiej szczoteczki to zaledwie kilka złotych, a zakupić ją możesz np. z apteki. Nakłada się ją na palec, dzięki czemu operowanie ją jest bardzo proste.

Tak naprawdę wiemy, że nic nie pomoże w 100% w ząbkowaniu, jednak każdy środek, który, choć trochę uśmierzy ból dziecka to strzał w dziesiątkę. Dorośli sięgają po tabletki przeciwbólowe. Dla brzdąców są one niewskazane w tak młodym wieku. Zadbaj o dziecko i postaw na maść na ząbkowanie.

Zobacz naszych producentów

Kontakt

Jeśli masz pytania napisz lub zadzwoń!

Nasi eksperci są do Twojej dyspozycji od poniedziałku do piątku od 07:00 do 15:00

Kontakt

ORLEN PACZKA teraz TYLKO za 2,99 od 0zł!