window.dataLayer = window.dataLayer || []; function gtag(){dataLayer.push(arguments);} gtag('js', new Date()); gtag('config', 'AW-10827022417'); (function(w,d,s,l,i){w[l]=w[l]||[];w[l].push({'gtm.start': new Date().getTime(),event:'gtm.js'});var f=d.getElementsByTagName(s)[0], j=d.createElement(s),dl=l!='dataLayer'?'&l='+l:'';j.async=true;j.src= 'https://www.googletagmanager.com/gtm.js?id='+i+dl;f.parentNode.insertBefore(j,f); })(window,document,'script','dataLayer','GTM-N8327BQ');
×
Filtry

Pieluchy - jakie wybrać?

Opieka nad niemowlęciem rodzi masę pytań i wiele rozterek u młodych rodziców. Jedną z częstszych zagwozdek, przed którą stają opiekunowie malucha jest pytanie — jakie pieluszki wybrać dla niemowlaka. Nie da się ukryć, że większy wybór na rynku niesie za sobą więcej stresu związanego z podjęciem właściwej decyzji.

Przeczytaj na naszym blogu
Pieluchy - jakie wybrać?

Pieluchy muślinowe

W naszym sklepie z wyposażeniem dla mam i małych dzieci znajdziesz różne rodzaje pieluch –tetrowe, flanelowe, bambusowe i…pieluszki muślinowe. Oferujemy Ci pieluchy muślinowe w wielu kolorach, wzorach i deseniach, które z pewnością zwrócą uwagę Twojego malucha.

Poniżej wyjaśniamy, czym pielucha muślinowa różni się od innego rodzaju materiałów i co powinnaś o niej wiedzieć?

Z czego wykonane są pieluchy muślinowe?

Muślin to tkanina, która może być jedwabna, bawełniana lub wełniana. Pieluszki muślinowe najczęściej są wykonywane z bawełnianej wersji materiału. Muślin bawełniany jest niezwykle miękki w dotyku. Zawdzięcza to specjalnej technologii produkcji, która polega na dokładnym rozczesywaniu włókien bawełny przed ich dalszą obróbką. W efekcie tkanina jest puszysta i delikatna, co wcale nie znaczy, że jej struktura jest mało wytrzymała! Splot szytego muślinu jest znacznie gęstszy i mocniejszy niż typowa tetra.

Pieluszka muślinowa jest całkowicie naturalna. Nie ma w niej sztucznych ani syntetycznych dodatków. Oznacza to, że są w pełni bezpieczne dla skóry malucha, nie powodują otarć, zaczerwienień i wysypek. Pieluchy muślinowe sprawdzą się również w przypadku dzieci cierpiących na alergie oraz tych, które w przeszłości męczyły się z PZS (Pieluszkowe Zapalenie Skóry), choć nie tak dobrze jak materiały bambusowe.

Niektóre pieluchy muślinowe mają w sobie dodatek włókien bambusowych. Dzięki temu lepiej chłoną wodę i są jeszcze bardziej miękkie niż zwykły muślin bawełniany.

Jak wykorzystasz pieluszki muślinowe?

Podobnie jak inne rodzaje pieluch, także pielucha muślinowa może być wykorzystana do wielu, różnych czynności. Nadają się nie tylko do przewijania niemowląt, ale także jako dodatkowa warstwa podkładu pod pupę, plecy lub głowę. Wysoka chłonność pieluszek z muślinu sprawia też, że doskonale nadają się do osłony ubranek przed ulewaniem (zwłaszcza kiedy karmisz dziecko tuż przed planowanym wyjściem!).

Delikatny muślin nada się też jako zwykła ściereczka do otarcia buzi. Jest znacznie przyjemniejsza niż klasyczna ściereczka bawełniana.

Wreszcie, kolorowe nadruki i barwne wzory sprawiają, że pieluszki muślinowe to doskonałe przytulanki. Jeśli nie chcesz zabierać ze sobą w podróż wielu pluszaków i innych zabawek, możesz z powodzeniem zastąpić je kilkoma pieluszkami z muślinu (najlepiej, jeśli są ozdobione uspokajającym motywem roślinnym lub zwierzęcym, wtedy berbeć szybciej zaśnie!).

Typowa pieluszka muślinowa ma wymiary około 70 × 80 cm. Taki rozmiar starczy, aby spełniła wszystkie ze wskazanych funkcji, a nawet więcej! Dla bezpieczeństwa najlepiej jednak od razu kupić ich kilkanaście. Wtedy możesz lepiej zaplanować kolejne cykle prania.

Jak prać pieluszki muślinowe?

Pieluszka muślinowa nie lubi gorąca. Najlepiej prać ją w temperaturze maksymalnie 40°C i później prasować w celu sterylizacji tkaniny. Pamiętaj, aby do cyklu prania nie dodawać wybielaczy, które mogą podrażnić delikatną skórę niemowlaka oraz płynów zmiękczających, które ograniczają chłonność tkaniny.

Jeżeli potrzebujesz doczyścić pieluszkę z zabrudzeń, wykorzystaj płatki szarego mydła lub specjalne hipoalergiczne proszki (produkuje je m.in. firma Biały Jeleń lub JELP).

Czy pielucha muślinowa to zawsze dobry wybór?

Pieluszka muślinowa wyróżnia się nie tylko niezwykłą delikatnością i miękkością. Dzięki gęstemu splotowi włókien jest także mocno higroskopijna. Oznacza to, że chłonie duże ilości wilgoci nawet 2 razy szybciej od tradycyjnej bawełny i możesz nawet wykorzystać ją jako ręcznik po kąpieli, jeżeli nie masz akurat pod ręką ręczniczka kąpielowego.

Naturalny surowiec gwarantuje też dobrą oddychalność materiału. Pielucha muślinowa ogrzeje w chłodne dni i zapewni dobrą cyrkulację powietrza latem.

W przeciwieństwie do pieluch bambusowych te wykonane z muślinu nie wyróżniają się jednak naturalnymi właściwościami antybakteryjnymi i antygrzybiczymi. Dlatego musisz bardzo dbać o utrzymanie ich w czystości. Jest to tym bardziej istotne, że pieluchy muślinowe nie powinny być prane w wysokich temperaturach (gorąco może uszkodzić materiał, a na pewno sprawi, że będzie on niej przydatny w dotyku).

Chcesz zapewnić swojemu dziecku jak największy komfort i dobre samopoczucie na co dzień? Szukasz pieluch, które będą wytrzymałe, ale jednocześnie chłonne i miłe w dotyku?

Sprawdź naszą ofertę pieluszek muślinowych! Jeżeli masz pytania lub wątpliwości, które dotyczą jakości zastosowania surowca, idealnych warunków prania lub innych aspektów pieluch, skontaktuj się z nami. Chętnie odpowiemy na Twoje pytania.

Zobacz naszych producentów

Kontakt

Jeśli masz pytania napisz lub zadzwoń!

Nasi eksperci są do Twojej dyspozycji od poniedziałku do piątku od 07:00 do 15:00

Kontakt

 Wielkanoc z Rabatami %% do -60%