×
Filtry

Beciki to niezwykle przydatne gadżety, zwłaszcza w pierwszych miesiącach życia dziecka. Oczywiście jest to zakup na długi czas, w zależności od waszej kreatywności. Rożek może w przyszłości pełnić funkcję kocyka lub maty do zabawy. Jaki rożek wybrać? Jaka jest cena takiego produktu? Na co zwrócić szczególną uwagę? Odpowiadamy na wszystkie pytania!

Jaki wybrać becik dla niemowlaka — usztywniany czy nie?

Usztywniana wersja rożka jest przede wszystkim droższa niż wersja nieusztywniana. Która jednak jest najlepsza? Rożki usztywniane zostały stworzone dla mam, które nie czują się pewnie, trzymając dziecko na rękach. Dzięki temu rozwiązaniu niemożliwe jest, aby brzdąc wypadł czy się wyślizgnął.

Rożki bez usztywnienia sprawdzą się idealne, jeśli chcesz "czuć" dziecko. Korzystanie z nich jest równie wygodne, musisz jednak wcześniej odpowiednio maluszka zawinąć. Z czasem, kiedy już rozmiar i waga niemowlaka będzie zbyt duża rożek może służyć wam jako kocyk do łóżeczka czy mata do zabawy np. w domu lub na dworze.

Becik wiązany czy zapinany na zamek otulaczek?

Masz dwie opcje: becik wiązany dla niemowląt lub ten na zamek — która opcja jest korzystniejsza? Tak naprawdę wszystko zależy już od ciebie i twoich preferencji. W przypadku ruchliwego noworodka bezpieczniejsze może okazać się zapięcie wiązane, niż zamek błyskawiczny, którym mogłabyś przyciąć dziecko. Dla spokojnego malucha i zabieganej mamy, szybsze może być zapięcie na zamek, kilka sekund i po sprawie. Musisz jednak pamiętać o odpowiednim czyszczeniu, przechowywaniu i praniu takiego becika, tak aby zamek się nie zacinał, tylko chodził gładko i bezproblemowo.

Niezależnie od tego, na jaki becik się zdecydujecie, upewnij się, że wybierasz odpowiedniej jakości materiał. My polecamy bawełnę oraz minky. Dziecięce beciki nie są nudne! Znajdziesz je w przeróżnych kolorach. Są to trwałe materiały, bezpieczne i odporne na pranie. Z pewnością posłużą wam naprawdę długo.

Czy nadal stosuje się beciki do chrztu?

Wiele mam kupuje specjalne beciki do chrztu. Ten zwyczaj wciąż jest w modzie. Nie musisz ograniczać się wyłącznie do białego beciku, śmiało postaw na stonowane, pastelowe odcienie czy nawet lekki wzorek. W naszym sklepie z pewnością znajdziesz odpowiedni becik na tę okazję, który zachwyci nie tylko was, ale i rodziców chrzestnych czy wszystkich gości obecnych na chrzcie waszego dziecka.

Jak zawinąć dziecko w becik? Zacznij od zagięcia jednego z rogów becika w dół. Połóż dziecko tak, aby jego ramiona znajdowały się poniżej linii zgięcia. Zacznij od prawej strony i przeciągnij ją na lewo, umieszczając pod rączką dziecka. Lewą część kocyka zawiń na prawo, a dół becika do góry i gotowe. Na początku może wydawać ci się to trudne, ale z czasem dojdziecie do wprawy.

Pamiętaj, że w razie jakichkolwiek pytań czy problemów — służymy pomocą. Nasza oferta jest na tyle bogata, że jesteśmy pewni, że znajdziesz coś idealnego dla siebie i twojego brzdąca na każdą możliwą okazję. Miłych zakupów!

Zobacz naszych producentów

Kontakt

Jeśli masz pytania napisz lub zadzwoń!

Nasi eksperci są do Twojej dyspozycji od poniedziałku do piątku od 07:00 do 15:00

Kontakt

ORLEN PACZKA teraz TYLKO za 2,99 od 0zł!