×
Krzesełko do karmienia Kinderkraft YUMMY multi

Krzesełko do karmienia Kinderkraft YUMMY multi

YUMMY to stabilne, bezpieczne krzesełko do karmienia dla dzieci od 6. miesięcy do 3. lat. Zostało wyposażone w regulowaną, podwójną tackę, którą bardzo łatwo utrzymać w czystości nawet podczas nauki samodzielnego jedzenia.
Cena 349,00 zł Cena podstawowa 358,91 zł
  • -2%
Krzesełko do karmienia Sesttino Nui Black

Krzesełko do karmienia Sesttino Nui Black

Wybierając krzesełko SESTTINO NUI, mają Państwo gwarancję nie tylko doskonałej jakości wykonania , ale także tego, że konstrukcja jest odpowiednio wytrzymała i pozwala na przeżywanie niezapomnianych przygód ze swoim dzieckiem. Parametry te osiągnięte przy pomocy najlepszych materiałów mają również wpływ na funkcjonalność całej konstrukcji.
Cena 365,00 zł Cena podstawowa 447,99 zł
  • -18%
Krzesełko do karmienia Sesttino Nui

Krzesełko do karmienia Sesttino Nui

Wybierając krzesełko SESTTINO NUI, mają Państwo gwarancję nie tylko doskonałej jakości wykonania , ale także tego, że konstrukcja jest odpowiednio wytrzymała i pozwala na przeżywanie niezapomnianych przygód ze swoim dzieckiem. Parametry te osiągnięte przy pomocy najlepszych materiałów mają również wpływ na funkcjonalność całej konstrukcji.
Cena 365,00 zł Cena podstawowa 447,99 zł
  • -18%
Krzesełko do karmienia Sesttino Nui Gray

Krzesełko do karmienia Sesttino Nui Gray

Wybierając krzesełko SESTTINO NUI, mają Państwo gwarancję nie tylko doskonałej jakości wykonania , ale także tego, że konstrukcja jest odpowiednio wytrzymała i pozwala na przeżywanie niezapomnianych przygód ze swoim dzieckiem. Parametry te osiągnięte przy pomocy najlepszych materiałów mają również wpływ na funkcjonalność całej konstrukcji.
Cena 378,00 zł Cena podstawowa 447,99 zł
  • -15%
Krzesełko do karmienia Kinderkraft FINI gray

Krzesełko do karmienia Kinderkraft FINI gray

Krzesełko do karmienia, które rośnie razem z dzieckiem. W łatwy sposób można przerobić je na krzesełko dla starszej pociechy. Wykonane z wysokiej jakości materiałów. Bezpieczne i komfortowe.
Cena 449,00 zł Cena podstawowa 499,00 zł
  • -10%

Krzesełka do karmienia

Kiedy maluch zaczyna samodzielnie siedzieć, to normalne, że rodzice powoli przygotowują go do spożywania posiłków przy stole. Na początku jest to trudne. Małe rączki nie radzą sobie ze sztućcami, talerzami i kubkami, a stół wydaje się za wysoki. Oczywiście niezbędna jest rodzicielska pomoc. Aby jednak ułatwić karmienie pociechy, stosuje się krzesełka do karmienia. Sprawdź naszą ofertę i wybierz fotelik do karmienia, który będzie idealny dla Twojego dziecka.

Pod katalogiem dostępnych produktów znajdziesz garść przydatnych porad dotyczących tego, jak wybrać krzesełko do karmienia.

Jak wybrać krzesełko do karmienia?

W sklepach z wyposażeniem dla mam i dzieci znajdziesz wiele różnych fotelików. Zazwyczaj są one wykonane z plastiku lub drewna w całości albo z metalowym stelażem. Te pierwsze bardzo łatwo utrzymać w czystości. Są też odporne na ewentualne uderzenia o ścianę, klapę bagażnika, czy meble w domu. Z drugiej strony trudno traktować je jako element ozdoby pomieszczenia. Pod tym względem dużo lepiej prezentują się modele drewniane. Może nieco mniej wytrzymałe niż te plastikowe, ale za to ładne i uniwersalne jeśli chodzi o design.

Oferty producentów obejmują modele wolnostojące, montowane do stołu lub stanowiące nakładki na krzesło. Te pierwsze cieszą się jednak największym powodzeniem, ponieważ są uniwersalne i wygodnie się z nich korzysta. Najczęściej też nie musisz martwić się o ich stabilność i wytrzymałość materiałów. Niektóre modele są w stanie wytrzymać nacisk nawet ponad 100 kilogramów. To więcej niż waży niejeden dorosły!

Kiedy kupić krzesełko do karmienia?

Nie ma jednej odpowiedzi na pytanie, kiedy kupić fotelik do karmienia. Jest to kwestia bardzo indywidualna i zależy od tego, jak szybko dziecko nauczy się pewnie siedzieć. Zazwyczaj wskazuje się, że krzesełka do karmienia mogą być stosowane, kiedy dziecko trzyma barki i głowę w pozycji pionowej, a nie opadają one ku przodowi.

Większość dzieci bez problemu uczy się tego zanim ukończy pierwszy rok życia. Może to być jednak 7. miesiąc, ale też 9. lub 10. miesiąc. W każdym przypadku będzie to wyglądało nieco inaczej, a przesunięcie przyswojenia tej umiejętności o dwa lub trzy miesiące nie powinno wzbudzać niepokoju.

Używanie krzesełka do karmienia kończy się najczęściej, kiedy dziecko ma swoje trzecie urodziny lub niewiele później. Wtedy może już siadać samodzielnie na typowym krześle.

Z drugiej strony nie trzeba być nadgorliwym. Krzesełko do karmienia nie jest czymś, co musisz mieć w domu zaraz po urodzeniu się dziecka. Lekarze ostrzegają wręcz, że zbyt szybkie pionizowanie postawy dziecka i sadzanie go w krzesełku na siłę może przynieść jedynie negatywne konsekwencje w postaci opóźnionego rozwoju bioder oraz kręgosłupa, które powinny wzmocnić się naturalnie tak, aby móc utrzymać pozycję malucha.

Dlaczego warto kupić krzesełko do karmienia?

Duża część rodziców usiłuje karmić dziecko, korzystając z bujaczków lub leżanek. Wydaje się, żę jest to dla dziecka wygodna pozycja, która sprawi, że będzie ono chętniej jadło. Nic bardziej mylnego! Półleżąca pozycja sprzyja zadławieniom i stwarza potencjalne ryzyko dla zdrowia, a nawe życia dziecka.

Jest bardzo ważne, aby podczas spożywania pokarmu ciało malucha było wyprostowane. Jeżeli leży ono na kocyku lub poduszkach, przewód pokarmowy nie przyjmuje tak chętnie jedzenie, które w dodatku może łatwiej podrażnić przełyk. Kłopot gwarantowany!

Wbrew pozorom krzesełka do karmienia pełnią nie tylko funkcję praktyczną, ale też edukacyjną. W ten sposób berbeć czy się, że posiłki spożywane są przy stole, a w tym czasie należy grzecznie siedzieć, a nie biegać i bawić się zabawkami. To nawyki, które – jeżeli zostaną wdrożone odpowiednio wcześnie – bardzo szybko przyniosą rezultaty.

Fizjoterapeuci bardzo często zwracają też uwagę, że sadzanie dziecka na foteliku podczas jedzenia kształtuje odpowiednią postawę. Zapobiega garbieniu się, unoszeniu barków i sprawia, że maluch uczy się opierać rączki na podłokietnikach, a w przyszłości na stole. Fotelik do karmienia motywuje dziecko do podejmowania samodzielnych prób jedzenia. Zaczynając od rozdrobnionych i półpłynnych posiłków, dziecko będzie coraz chętniej spożywało tradycyjne jedzenie.

Jak wybierać krzesełka do karmienia?

Poszczególne krzesełka do karmienia różnią się między sobą nie tylko budową, ale też zastosowanymi rozwiązaniami. Które z nich wybrać i jak się za to zabrać?

Przede wszystkim zwróć uwagę na krzywiznę i poziom twardości oparcia. Powinno być ono na tyle sztywne, aby dziecko nie zapadało się w głąb materiału. Powoduje to zaburzenie naturalnych krzywizn kręgosłupa.

Nie zapominaj o łatwości czyszczenia. Możesz być pewna, że podczas jedzenia nie raz i nie dwa dziecko pobrudzi krzesełko. To całkowicie normalne i nie powinnaś się na nie złościć. Wybieraj jednak fotelik do karmienia tak, aby można go było szybko przetrzeć wilgotną ściereczką bez szkody dla materiału.

Wybieraj konstrukcje montowane z kilku elementów, chyba że nie musisz oszczędzać miejsca. W przestronnej kuchni lub kuchniosalonie zmieści się każde krzesełko do karmienia. Kiedy jednak zaczyna brakować wolnej przestrzeni, znacznie lepszym rozwiązaniem będzie model składany. Kiedy go nie potrzebujesz, po prostu rozmontowujesz konstrukcję i chowasz ją do szafy. Taki fotelik modułowy dużo łatwiej zabrać też ze sobą na wakacje, ponieważ zmieści się w każdym bagażniku.

Bardzo ważnym elementem krzesełka jest blat. To na nim będziesz stawiała miseczkę, talerzyk i kubki. Staraj się wybierać fotelik tak, aby blat był możliwie szeroki. Dzięki temu dziecko nie zrzuci łatwo stojących na nim przedmiotów, a Ty nie musisz martwić się o bałagan lub zabrudzony dywan. Przestronny blat jest też po prostu wygodny, stojące na nim przedmioty nie zawadzają o siebie, a korzystanie z takiego stolika jest komfortowe.

W niektórych modelach możesz odpiąć tackę tak, aby przysunąć krzesełko bezpośrednio do stołu. To świetny sposób, aby powoli wprowadzać malucha w świat rodzinnych posiłków.

W co powinien być wyposażony fotelik do karmienia?

Każde krzesełko do karmienia powinno być wyposażone w kilka prostych udogodnień, które czynią korzystanie z niego prostym. Na co warto zwrócić uwagę przy zakupie?

Bardzo ważna jest regulowana wysokość siedziska. Może być ona mechaniczna, ale w droższych modelach znajdziesz automatyczną (pneumatyczną). To prosty sposób, aby dopasować wysokość fotelika to stołu w jadalni lub niewielkiego stolika kawowego, który czasami można zobaczyć w salonie lub na werandzie.

Kolejny element, który jest niezbędny to podnóżek. Musi on pozwalać na regulację tak, aby maluch mógł oprzeć na nim stopy. Komfortowa pozycja to nie tylko wygoda, ale przede wszystkim pełne podparcie kręgosłupa i nóżek. Pomaga to zadbać o wykształcenie się właściwej postawy i odciąża jeszcze niewykształcony aparat ruchu.

Możesz też rozejrzeć się za sprzętem, który umożliwia wymianę tacki na mniejszą lub większą. Taki fotelik do karmienia sprawdzi się zarówno podczas sytego obiadu, jak i niewielkiego podwieczorku.

Opcjonalnie rozważ kupno fotelika z miejsce na montaż dodatkowych akcesoriów dla najmłodszych, takich jak pałąk z zabawkami, czy kosz na pluszaki. Z pewnością zachęci to malucha, aby siadał do posiłku. Wśród psychologów dziecięcych nie ma jednak jednolitego zdania. Wielu z nich wskazuje, że takie rozwiązania nie uczą dziecka skupienia na zadaniu i sprawiają, że każda czynność będzie mu się kojarzyła z zabawą. Sama musisz ocenić, czy w przypadku Twojego dziecka połączenie posiłków z zabawą to dobry pomysł.

Krzesełko do karmienia – jak zadbać o bezpieczeństwo?

Pamiętaj, że fotelik do karmienia ma być nie tylko wygodny i zapewniać zdrowe ułożenie ciała. Musi być też bezpieczny. Jak o to zadbać?

Wiele fotelików posiada w zestawie specjalne szelki, którymi możesz zabezpieczyć dziecko przed wypadnięciem. Maluch z ciekawości na pewno będzie wychylał się z krzesełka i rozglądał dookoła (tym bardziej, że jest to dla niego zupełnie nowa perspektywa!). O ile szelki zabezpieczają przed nadmiernym wychylaniem się, dodatkowy pasek powinien przebiegać także między nóżkami. Dzięki temu masz pewność, że berbeć nie wysunie się dołem z siedziska. Musisz wziąć pod uwagę, że wysokość fotelika dla Ciebie jest mała, ale dla dziecka będzie ogromna i upadek będzie dla niego bolesny i potencjalnie niebezpieczny.

Dzieci słyną z ciekawości świata i zazwyczaj jest to dobry objaw prawidłowego rozwoju. Czasami jednak może skończyć się nieszczęśliwym wypadkiem. Zawsze wybieraj taki fotelik, którego system składania znajduje się poza zasięgiem małych rączek.

Większe i ciężkie foteliki są zazwyczaj wyposażone w wygodne kółka, które służą do wygodnego przemieszczania krzesełka bez konieczności jego noszenia. Jeżeli chcesz wybrać właśnie taki fotelik, koniecznie sprawdź, czy koła posiadają blokadę, która zatrzymuje je w miejscu. To gwarancja, że siedzisko nie straci stabilności nawet wtedy, gdy Twoja pociecha odda się beztroskiej zabawie jedzeniem.

Szukasz wygodnych i sprawdzonych rozwiązań dla swojego dziecka? Wypróbuj naszą ofertę fotelików do karmienia. Znajdziesz u nas wyłącznie sprawdzone rozwiązania pochodzące od renomowanych producentów. Dla Ciebie oznacza to najwyższą jakość, bezpieczeństwo i wygodę. Nasze foteliki będą Ci służyły przez długie lata. Przekonaj się sama!

Zobacz naszych producentów

Kontakt

Jeśli masz pytania napisz lub zadzwoń!

Nasi eksperci są do Twojej dyspozycji od poniedziałku do piątku od 07:00 do 15:00

Kontakt

Sprawdź nasze najnowsze promocje! %%