×
Filtry

Hulajnogi dla dzieci

Hulajnoga dla dzieci to wymarzony prezent dla każdego malucha. Jest bezpieczniejsza niż rower, ale pozwala na świetną zabawę. Hulajnogi dla dzieci rozwijają koordynację, motorykę i sprawiają, że Twoja latorośl będzie chętniej spędzała czas na świeżym powietrzu. W naszym sklepie znajdziesz produkty pochodzące od renomowanych producentów, które spełniają niezbędne certyfikaty jakości.

Pod katalogiem dostępnych produktów zamieściliśmy krótki poradnik, w którym podpowiadamy, jakie cechy powinna mieć hulajnoga dla 2-latka.

Hulajnogi dla dzieci jako prezent? Kiedy warto ją kupić?

Hulajnoga dla dzieci przypomina większe wersje sprzętu dla dorosłych z tą różnicą, że modele dla najmłodszych są wyposażone w trzy koła, a nie dwa. Dzięki temu dużo łatwiej utrzymać na niej równowagę.

Hulajnogi dla dzieci sprawdzą się, kiedy dziecko już swobodnie chodzi. Masz wtedy pewność, że będzie w stanie utrzymać się na platformie samodzielnie, jeśli będzie próbowało. Niezależnie od tego należy bacznie uważać na to, co robi pociecha i unikać spacerowania blisko jezdni. Pamiętaj, że młody człowiek jeszcze nie do końca zdaje sobie sprawę z zagrożeń, jakie niesie ze sobą ruch drogowy.

Wiek wcale nie musi być kryterium, które decyduje o tym, czy zakup hulajnogi to dobry pomysł. Jedne dzieci rosną szybciej niż inne, a decydujące znaczenie ma raczej ich koordynacja ruchowa i ogólna ruchliwość.

Jeżeli hulajnoga dla 2-latka to za dużo, możesz zamienić ją na jeździk. Jest niższy, bardziej stabilny i bezpieczniejszy.

Urządzenia poszczególnych producentów różnią się między sobą, dlatego przed zakupem warto obejrzeć przynajmniej kilka z nich i porównać ich parametry.

Czy hulajnogi dla dzieci to dobry pomysł?

Hulajnoga dla dzieci to doskonała okazja, aby skłonić malucha do pobytu na dworze w ciepłe dni i oderwać go od telewizora, komputera lub tabletu. Hulajnoga dla 3-latka pomaga rozwijać jego koordynację, kondycję i dba o rozwój fizyczny. To atrakcyjna alternatywa dla roweru lub wrotek, a trasy do jazdy znajdziesz w każdym parku.

Hulajnoga dla 2-latka to także prosty sposób, aby aktywizować dziecko i zapobiec rozwojowi nadwagi, którą coraz częściej widzi się u najmłodszych.

Jaka hulajnoga dla 2-latka?

Hulajnoga dla 2-latka powinna mieć drążek położony o około 30 cm od wzrostu dziecka. W sprzedaży znajdziesz też modele z uchwytem regulowanym. To świetne rozwiązanie, ponieważ pozwala dopasować parametry sprzętu w miarę, jak berbeć będzie rósł.

Hulajnogi dla dwulatków występują najczęściej w wersji mini i w kolorowym designie, który odpowiada potrzebom dziecka. Niemal zawsze wyposażone są w trzy koła dla zwiększenia bezpieczeństwa.

Jaka hulajnoga dla 3-latka?

Hulajnoga dla 3-latka może mieć dwa lub trzy koła, w zależności od stopnia rozwoju dziecka. Będzie też odpowiednio większa, ponieważ musi być dopasowana do jego wzrostu. W tym przedziale wiekowym zdecydowanie opłaca się już wybierać sprzęty z regulowanym drążkiem, ponieważ dziecko będzie bardzo szybko rosło.

Hulajnoga dla 3-latka może być też utrzymana a nieco bardziej stonowanych kolorach, jeżeli widzisz, że takie barwy odpowiadają maluchowi.

Wybierając hulajnogę dla małych dzieci, zwracaj uwagę na jej wagę. Nawet solidna konstrukcja może ważyć niewiele, jeżeli jest dobrze wykonana.

Jakie rozwiązania powinna mieć hulajnoga dla dzieci?

Hulajnoga dla dzieci może być wyposażone w szereg dodatkowych rozwiązań, które sprawiają, że jazda staje się bezpieczniejsza i bardziej komfortowa. Które z nich są szczególnie istotne?

Po pierwsze zwróć uwagę na dzwonek. Wystarczy prosty sygnalizator dźwiękowy, za pomocą którego dziecko uczy się dbać o swoje bezpieczeństwo. W ten sposób nie tylko zasygnalizuje pieszym, że znajduje się na drodze, ale też wyrabia w sobie dobre nawyki, które przydadzą się np. podczas jazdy rowerem.

Dobrym rozwiązaniem jest też zamontowanie z przodu i tyłu hulajnogi oświetlenia, które czyni urządzenie lepiej widoczne na drodze. Światła przydają się zwłaszcza po zmroku, ale nawet w ciągu dnia mogą okazać się przydatne. Nie musisz montować przesadnie skomplikowanych mechanizmów. W zupełności wystarczą niewielkie ledowe lampki montowane przy drążku i na końcu platformy. Uzupełnieniem oświetlenia mogą być też odblaski przyklejane na ramie.

Przydatną funkcją jest też rozkładana stopka. Dzięki niej można ustabilizować hulajnogę, kiedy dziecko z niej schodzi, a nie ma akurat w pobliżu przeszkody, o którą można by ją oprzeć.

Wysokiej jakości hulajnogi są dodatkowo wyposażone w hamulec tylny lub przedni, który pozwala na płynną regulację prędkości i odpowiedzialną jazdę. Pamiętaj jedynie, aby co jakiś czas sprawdzać jakość hamulca i upewnić się, że zamontowana w nim mieszanka nie straciła swoich właściwości.

Wiele z tych gadżetów możesz dokupić też osobno i na własną rękę zamontować na hulajnodze.

Po co Ci hulajnoga z opcją składania?

Tanie modele pojazdów to konstrukcje złożone z kilku elementów, które zawsze będą zajmowały tyle samo miejsca. To dobre rozwiązanie, jeżeli trzymasz hulajnogę na działce i wiesz, że zawsze będziesz miał na niej miejsce. Kiedy chcesz podróżować z takim sprzętem, lepiej wybierz model z opcją składania. Dzięki temu bez problemu zmieści się on w bagażniku, pojedzie z Wami na wakacje lub wycieczkę za miasto. Nie musisz z niej rezygnować.

Jazda na hulajnodze, jak się zabezpieczyć?

Hulajnogi dla dzieci to bezpieczne i łatwe w używaniu zabawki, ale niezależnie od tego warto wyposażyć malucha w podstawowe akcesoria ochronne. Do ochrony głowy kup kask. Wybiera się do dokładnie tak samo, jak modele kolarskie. Unikaj najtańszych produktów klejonych i postaw na kaski ze sprawdzoną pianką EPS. Na hulajnodze dziecko porusza się znacznie wolniej niż na rowerze, więc nie ma sensu kupować bardzo drogich zabezpieczeń.

Kolana możesz zabezpieczyć ochraniaczami, które osłonią skórę podczas upadku i zapobiegną powstawaniu otarć i siniaków.

W naszym sklepie znajdziesz hulajnogi dla najmłodszych takich firm jak Kidwell, czy Lionelo. Postaw na sprawdzone rozwiązania, które gwarantują jakość, wytrzymałość i radość z zabawy. Chcemy razem z Tobą brać udział w rozwoju Twojego malucha, dlatego oferujemy Ci zabawki, z których będzie on zadowolony.

Zobacz naszych producentów

Kontakt

Jeśli masz pytania napisz lub zadzwoń!

Nasi eksperci są do Twojej dyspozycji od poniedziałku do piątku od 07:00 do 15:00

Kontakt

Promocje z Okazji Dnia Dziecka! Rabaty do -60%