×
Filtry
Canpol Laktator Elektryczny Easystart Light 12/215

Canpol Laktator Elektryczny Easystart Light 12/215

Laktator elektryczny EasyStart skutecznie wspomaga i reguluje laktację przy zastojach i nawale pokarmu. Jest ekonomiczny, idealny na początku laktacji i odciąganiu nadmiaru pokarmu oraz dla mam okazjonalnie odciągających pokarm. Laktator EasyStart jest polecany przez 91% położnych.*
Cena 164,99 zł

Laktatory elektryczne to strzał w dziesiątkę, a nawet powiedzielibyśmy, że obowiązkowy element każdej wyprawki dla mamy i dziecka. Z pewnością nie pożałujesz tego zakupu, o ile dokonasz go w przemyślany sposób. W naszej ofercie znajdziesz przeróżne laktatory w naprawdę zróżnicowanych cenach. Dla każdego coś dobrego. Jakie urządzenie wybrać? Czym się kierować? Odpowiadamy na wszystkie pytania i dajemy wiele cennych wskazówek.

Laktator elektryczny - jak działa?

Laktator elektryczny służy do odciągania pokarmu. Na początku laktacji mleko jest bardzo nieregularne. Wyjście z domu bez wkładki na piersiach jest praktycznie niemożliwe. Sprawia to kobiecie ogromny dyskomfort i nie ma w tym nic dziwnego. Aby nieco sobie ulżyć, wystarczy się dowiedzieć jak prawidłowo odciągać pokarm laktatorem, a następnie to zrobić. Takie mleko możesz zamrozić, a później podać dziecku w porze karmienia. Jest to świetna opcja, jeśli np. musisz gdzieś wyskoczyć i nie masz czasu na to, aby nakarmić dziecko piersią. Wtedy ten obowiązek oddajesz tacie, babci czy opiekunce. Nie ma potrzeby przechodzenia na mleko modyfikowane. Oczywiście spędzasz z dzieckiem mnóstwo czasu, ale musisz pamiętać też o sobie i swoich przyjemnościach. Ten gadżet pozwoli ci na relaks, romantyczną kolację czy wypad na miasto z koleżankami.

Kiedy zdecydować się na wybór laktatora elektrycznego?

Wiele kobiet sięga po laktator już, zanim dziecko się urodzi. Czasem piersi produkują mleko, kiedy kobieta jest w ciąży. Oczywiście mleko ląduje zazwyczaj w "koszu", bo nie ma go kto wypić. Laktator może także pobudzić laktację. Jest to więc uniwersalny gadżet, który musisz posiadać. Ile minut odciągać pokarm laktatorem, aby wszystko przebiegało zgodnie z "planem"? Zacznij od 15-20 minutowych sesji. Z czasem sama ocenisz, ile musisz poświęcić na to czasu. Oczywiście zaraz po urodzeniu dziecka laktacja może być bardzo nieregularna, zatem warto mieć taki sprzęt zawsze pod ręką. Możesz ustalić sobie nawet specjalny harmonogram dopasowany do twoich potrzeb, pracy i obowiązków.

Dla kogo laktator elektryczny będzie najlepszą opcją?

Jak już wyżej wspominaliśmy, laktator to rozwiązanie dla wszystkich mam. Zarówno tych, które dopiero będą karmić, jak i tych, które mają z karmieniem problemy. Jeśli dużo podróżujesz, zastanów się nad urządzeniem takim jak np. laktator elektryczny podwójny, który jest oczywiście elektroniczny, ale możesz zamienić go w manualną wersję np. w momencie, w którym korzystanie z niego pod "prądem" jest niemożliwe. Ręczny laktator na co dzień może powodować bóle nadgarstków i dłoni, jako że jest on dość ciężki w obsłudze. Musisz wyczuć, kiedy jest odpowiedni moment i nauczyć się, jak to zrobić, aby proces przebiegł bezboleśnie. Przy jego elektrycznym zamienniku nie masz takiego problemu. Obecnie na rynku znajdziesz naprawdę zróżnicowane produkty, które pozwolą ci na regulację siły ssania, ustawienie specjalnych trybów itp. Warto z tego skorzystać.

Jak wybrać najlepszy laktator elektryczny?

Istnieje naprawdę wiele rodzajów laktatorów od tych dwufazowych, po te, które zamieniają się w ręczne, zawierają dodatkowe akcesoria jak np. lejek, smoczek, butelki czy nawet te zasilane na baterie. Wybór jest naprawdę spory. Jaki laktator elektryczny będzie najlepszy? Zwróć szczególną uwagę na regulację siły ssania. Pozwoli ci to na odciąganie mleka w dowolnej pozycji oraz w prosty i łatwy sposób. Większość laktatorów ma wbudowany specjalny system, który pomoże ci w obsłudze urządzenia. Ssanie ma tutaj kluczowe znaczenie, ponieważ ma ono do złudzenia przypominać naturalne ruchy dziecka. Kobiety łatwiej wtedy się relaksują i dzięki temu odciągacz może pracować efektywniej. Najlepiej zastanowić się nad zestawem, który ma wymienne części, a także i jest kompatybilny np. z butelkami tej samej firmy. Możesz wtedy odciągać pokarm bezpośrednio do pojemnika, bez konieczności przelewania go. Przechowywanie staje się bardzo proste.

Oczywiście cena jest ważna, ale nie najważniejsza. Liczy się twój komfort i styl życia. Pamiętaj, że nie jest to urządzenie "na raz" czy "na chwilę", a raczej na rok lub nawet dwa lata, w zależności od tego, ile planujesz karmić piersią. Sprawdzi się ono u wszystkich mam. Jeśli sporo podróżujesz, postaw na coś, co ma w sobie baterie lub może służyć jako laktator ręczny, wtedy nie będziesz musiała martwić się o zasilanie i możesz śmiało wrzucić go do torebki czy walizki. Potrzebujesz pomocy? Służymy radą. Miłych zakupów!

Zobacz naszych producentów

Kontakt

Jeśli masz pytania napisz lub zadzwoń!

Nasi eksperci są do Twojej dyspozycji od poniedziałku do piątku od 07:00 do 15:00

Kontakt

ORLEN PACZKA teraz TYLKO za 2,99 od 0zł!